Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jidix

Baldur's Gate DVD "Włóż CD 6"

Polecane posty

Witam! Zachęcony opiniami o BG postanowiłem w niego ostatnio zagrać. Akurat w "pewnym" czasopiśmie* był Baldur's Gate na DVD, kupiłem, zainstalowałem ją i wszystko działało.

Ale wiem, że jest coś takiego jak Widescreen Mod oraz GUI for BG (nakładka Zeda) i chciałem je zainstalować, bo chociaż nie mam jakiegoś bardzo wielkiego monitora to jednak w grze trochę mało było widać obszaru świata.

Nie spodziewałem się, że wszystko pójdzie bez problemu i tak było - najpierw Widescreen nie chciał w ogóle spatchować gry, poszukałem troche m.in. na tym forum i znalazłem, że trzeba ściągnąć plik .exe z premierowej wersji (ftp://eros.gram.pl/bg2/BG1OzWM_PL_patch_BGMain2.zip).

No i OK, zainstalowało się. Najpierw sam Widescreen, a potem nakładka. Jednak w obu przypadkach (tj. bez i z nakładką) przy próbie uruchomienia pojawia się "Włoż CD 6 do napędu". Spróbowałem więć włożyć DVD, ale nic.

Zastanawiałem się trochę i doszedłem do wniosku, że

a) To może dlatego, że podczas instalacji nie dało się wybrać opcji pełnej, było tylko typowa (gdzie nie można wybrać nawet dysku i folderu :D) i "niestandardowa" (dla, o zgrozo zaawansowanych - da się wybrać miejsce instalacji). Może gra potrzebuje jakiś plików, ale skopiowanie folderu z płyty raczej też odpada bo tam chyba większość jest spakowania w plikach .cab,hmm można je otworzyć jakoś?

b) Ale z drugiej strony przed podmianą pliku BGmian2.exe gra nie potrzebowała żadnej płyty, a po przywróceniu starego (z kopii przed spatchowaniem) wyskakuje jakiś inny błąd (pewnie niezgodności z widescreen), więc nie wiem co można z tym zrobić.

Aha gra jest z dodatkiem ToSC.

Proszę o pomoc. Chociaż w ostateczności mogę zagrać bez moda.

*BTW: Przy okazji utwierdziłem się w przekonaniu, że jak dla mnie CDA jest najlepsze w Polsce :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to właśnie wina tego moda, bo był on przygotowywany do sześciopłytowej wersji gry. Dla tej wersji również był przygotowany ten plik .exe. Ja miałem identyczny problem, i sobie z nim nie poradziłem - po prostu wsadziłem tą szóstą płytę do czytnika (mam BG również z klasyki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu wsadziłem tą szóstą płytę do czytnika (mam BG również z klasyki).

Ale włożyłeś tą płytę po instalacji z DVD +Wide, a nie od nowa całego BG z wersji 6-CD?

Jeśli tak to możesz powiedzieć jakie pliki są na tej płycie? Bo któregoś z nich pewnie tu brakuje.

EDIT: A moda do DVD raczej nie ma. Na większości stron jest tylko, żeby podmienić pliki exe i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...