Skocz do zawartości
dagerron

Komputer do 4500zł

Polecane posty

Cześć na wstępie powiem ze praktycznie całe życie grałem na laptopach więc wiedza o podzespołach znikoma, patrząc na różne konfiguracje złożyłem coś takiego jako core chciałbym aby został ten rtx 3060 i amd ryzen 5 5600 Budżet do 4500zł nie chciałbym bardzo tego przekraczać.  Nie mam pojęcia czy dobre socekty są itp czy wszystko będzie do siebie pasować czy to nie wybuchnie czy nie za mocny zasilacz, chłodzenia nie dałem bo czytałem ze stockowe jest w porządku w tym procesorze. Ale no nie wiem, jeśli braknie budżetu na chłodzenie bo było by wymagane nie wiem może inna płyta, nie wiem czy 450 a 550 różnią się ogromnie, dlatego proszę o pomoc, a może akurat ten zestaw jest w porządku. Druga sprawa to wziąłem 2 dyski po 1TB każdy (nie wiem czy będą pasować bo dyski są na 3.0 a płyta ma 3.0 i 4.0 ) jeden do gier drugi zrobić partycje na system i reszta na gry tak aby te 1,5tb na gry było , z względu na słaby interent lubię przechowywać gry a w dzisiejszych czasach 4 większe gry i po miejscu. Jeśli coś jest źle proszę o poprawę mojego myślenia czy zestawu, zależy mi na szybkiej odpowiedzi może uda się przed majówką aby wszystko dotarło.

https://www.x-kom.pl/lista/rtuuzpypd tuaj link do koszyka 
Z góry dziękuje za wszelką pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/d3czm9zeb 

W 4500 mieścisz się z RX 6700 XT czyli dużo mocniejszym GPU.

Dysk jeden 2TB - nie ma sensu brać dwóch i dzielić na partycje, to nie HDD - na SSD podział na partycje kompletnie nic nie daje. Dorzuciłem też chłodzenie na procesor, będzie sporo ciszej i chłodniej.

Jeszcze masz gierkę The Last of Us w gratisie - przy zamawianiu ten kupon co tam jest przeceni się na 1 grosz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...