Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

swofford

Sony Ericsson K800i ZALANY

Polecane posty

Witam.

Wie ktoś może, czy w przypadku zalania telefonu uszkadza się bateria?

Ponieważ, zalał się mojemu wujkowi K800i, a on dał mi go, na sprzedaż na częsci.

Ale pomyślałem sobie. Włącza się itp. To można naprawić.

Wczoraj rozkręciłem dziada, wyczyściłem styki i zaczął głośnik działać. Robi zdjęcia, można rozmawiać, dzwonić, słuchać muzyki. Jednak jest problem z działaniem baterii. Teraz ona trzyma max 1dzien. Czy moze to być spowodowane zalaniem? Np dochodzi do jakiegoś zwarcia na płytce i pobiera więcej energii itp. Czy po prostu woda zaszkodziła samej baterii.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały/czerwony kwadracik to miernik wilgotności. Teraz powinien być czerwony :)

Zalanie baterii spowodowało zwarcie na niej i bardzo szybkie rozładowanie - to uszkodziło ją zmniejszając jej pojemność. Możesz spróbować cyklu ładowania/rozładowania, ale wątpie żeby to pomogło. Pewnie trzeba będzie kupić nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że naprawa będzie droższa od kupna nowego telefonu :) Na gwarancje się nie nadaje bo są czerwone kropki/kwadraciki, więc lepiej żeby to była bateria. Zresztą baterie mogło tylko zalać, a nie się rozszczelnić - gdyby się rozszczelniła to by napuchła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że naprawa będzie droższa od kupna nowego telefonu :)

Potwierdzam - przy dzisiejszych cenach, kupno nówki jest znacznie bardziej opłacalne. Sam się naciąłem - za pieniądze wydane na naprawę mógłbym spokojnie na allegro kupić nowy =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu podobny problem z K 550i. Telefon się włączał co prawda, ale kineskop cały czas pozostawał czarny - oddałem do serwisu i tam uprzejma pani powiedziała, że to typowy błąd tej serii :|. Po paru dniach okazało się, że uwzględnią reklamacji bo bateria i jakiś styk kineskopu są zalane. Dowiadywałem się wtedy ile by to kosztowało i pamiętam, że było zupełnie nieopłacalne. Więc moim zdaniem naprawa nie ma sensu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...