Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

swofford

Sony Ericsson K800i ZALANY

Recommended Posts

Witam.

Wie ktoś może, czy w przypadku zalania telefonu uszkadza się bateria?

Ponieważ, zalał się mojemu wujkowi K800i, a on dał mi go, na sprzedaż na częsci.

Ale pomyślałem sobie. Włącza się itp. To można naprawić.

Wczoraj rozkręciłem dziada, wyczyściłem styki i zaczął głośnik działać. Robi zdjęcia, można rozmawiać, dzwonić, słuchać muzyki. Jednak jest problem z działaniem baterii. Teraz ona trzyma max 1dzien. Czy moze to być spowodowane zalaniem? Np dochodzi do jakiegoś zwarcia na płytce i pobiera więcej energii itp. Czy po prostu woda zaszkodziła samej baterii.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ten biały/czerwony kwadracik to miernik wilgotności. Teraz powinien być czerwony :)

Zalanie baterii spowodowało zwarcie na niej i bardzo szybkie rozładowanie - to uszkodziło ją zmniejszając jej pojemność. Możesz spróbować cyklu ładowania/rozładowania, ale wątpie żeby to pomogło. Pewnie trzeba będzie kupić nową.

Link to comment
Share on other sites

Skoro bateria ma biały, to nie warto wydawać kasy bo nie jest zalana. Skoro na telefonie ejst czerwony, to możliwe że sie styki zalały albo coś w tym stylu, podejrzewam że trzeba by wymienić system zasilania telefonu, o ile to możliwe

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam że naprawa będzie droższa od kupna nowego telefonu :) Na gwarancje się nie nadaje bo są czerwone kropki/kwadraciki, więc lepiej żeby to była bateria. Zresztą baterie mogło tylko zalać, a nie się rozszczelnić - gdyby się rozszczelniła to by napuchła.

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam że naprawa będzie droższa od kupna nowego telefonu :)

Potwierdzam - przy dzisiejszych cenach, kupno nówki jest znacznie bardziej opłacalne. Sam się naciąłem - za pieniądze wydane na naprawę mógłbym spokojnie na allegro kupić nowy =]

Link to comment
Share on other sites

Miałem dawno temu podobny problem z K 550i. Telefon się włączał co prawda, ale kineskop cały czas pozostawał czarny - oddałem do serwisu i tam uprzejma pani powiedziała, że to typowy błąd tej serii :|. Po paru dniach okazało się, że uwzględnią reklamacji bo bateria i jakiś styk kineskopu są zalane. Dowiadywałem się wtedy ile by to kosztowało i pamiętam, że było zupełnie nieopłacalne. Więc moim zdaniem naprawa nie ma sensu :).

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...