Skocz do zawartości
abcy

Komputer za ok 6000

Polecane posty

Witam,

Przyszedł czas na wymianę komputera, nie jestem zbytnio obeznany w temacie więc liczę na pomoc.

  • Budżet na komputer:  Komputer 6000zł
  • Części do kupienia: Cały komputer
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry + internet
  • Sklep - Najważniejsze żeby było z jednego sklepu żeby można od razu złożyć komputer
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Następne 2 miesiące 
  • Dodatkowe uwagi:  Chce kupić komputer, który starczy mi na dłuższy czas (mój staruszek ma już prawie 5 lat i wciąż daje radę ale przyda się coś na następne kilka lat).

Po zasięgnięciu opinii u wujka googla znalazłem coś takiego: sklep Komputronik.pl Jak już pisałem wcześniej nie znam się na tym i nie wiem czy to dobra opcja czy też nie, może w tej cenie znajdzie się coś lepszego a może nie dlatego liczę na pomoc z Waszej strony. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to raczej zrobił tak:

https://proline.pl/koszyk/e7d24fbf

Masz tu nieco wydajniejsze i sporo oszczędniejsze (pobór prądu) GPU, szybszy RAM, szybszy SSD, lepszą płytę główną. 

 

Zasilacz 650W spokojnie wystarczy - jesli nie ma w planach rozbudowy a raczej wymiana całego PC w przyszłości.

Jak dodasz montaż do koszyka, to z kodem PROPRO będzie za 1 zł (ten 5-dniowy).

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diriandzięki za pomoc, przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale miałem wyjazd służbowy bez dostępu do internetu. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego komputera, jak wygląda sprawa z jego temperaturą? Czy będzie się mocno nagrzewał? Chodzi mi o to że w pokoju w środku lata mam na prawdę gorąco i czasem się zdarzało że przez temperaturę a przynajmniej tak mi powiedziano w serwisie wyłączał mi się komputer dlatego zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jakiegoś chłodzenia czy coś w tym stylu. Może sama wymiana obudowy na tą która jest w tym zestawie z komputronika wystarczy sam nie wiem... A no i jeszcze pytanko czy jest jakiś monitor 32" warty zakupu do tego zestawu? Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw będzie chłodny, RTX 4070 pobiera mało energii a Ryzen 7 5700X też się zbytnio nie nagrzewa. Można ewentualnie dać lepsze chłodzenie na CPU - Endorfy Fortis 5 (EY3A008) - ProLine

Obudowa jest przewiewna, w zestawie masz 4 bardzo dobre wentylatory od Arctica.

GPU na dziś do wymiany na MSI RTX 4070 VENTUS 3X 12GB OC GDDR6X - ProLine

 

Monitor kwestia jaki budżet na niego? Kilka propozycji:

Samsung Odyssey G52A (LS32AG520PUXEN) - Monitor - Morele.net

Monitor Iiyama 31,5 G-Master Red Eagle (GB3271QSUB1) - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Monitor LG UltraGear 32GP850-B - Opinie i ceny na Ceneo.pl

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Dirianczy mogę Cię jeszcze raz prosić o pomoc ze złożeniem kompa? Troszkę mi się wydatki pozmieniały i dopiero teraz na dniach bym go kupował. Cenowo nadal nic się nie zmieniło a i może coś lepszego uda się złożyć. Chciałbym tylko żeby to było na x-komie lub morelach bo chcę skorzystać z promocji i zgarnąć Diablo IV. Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowano przez abcy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ProLine też możesz zgarnąć d4. Sam zamówiłem wczoraj PC i zamierzam skorzystać z tej oferty na D4.

https://proline.pl/?n=zgarnij-diablo-geforce-rtx

Regulamin promocji "Powstań przeciwko złu"

 

  • Na adres pomoc@proline.pl należy przesłać wiadomość e-maila zawierającą w załączniku skan/fotografię dowodu zakupu w firmie ProLine produktu biorącego udział w tej promocji. Musi to być plik JPG albo PNG o wielkości poniżej 1MB. Prosimy o wysyłanie maili po 14 dniach od daty zakupienia produktu.
  • Temat maila musi zawierać a) "Powstań przeciwko złu", b) numer dokumentu sprzedaży.
  • Jeden odbiorca może otrzymać jeden kod niezależnie od ilości zakupionych urządzeń w promocji
  • Promocja dotyczy wyłącznie klientów detalicznych
  • W przypadku wysłania zgłoszenia nie spełniającego powyższych wymagań realizacja zgłoszenia może znacząco się opóźnić bądź być niemożliwa.
  • Promocja zaczyna się o godzinie 15:00 dnia 09.05.2023 r. i obejmuje wyłącznie zakupy dokonane w naszej firmie od tego dnia; zakupy wcześniejsze nie podlegają promocji
  • Promocja trwa do 13.06.2023 r. lub do wyczerpania promocyjnych kodów
  • Realizacja wysyłki kodów odbywa się przez dystrybucję elektroniczną
  • Kod promocyjny należy zrealizować do 13.07.2023
  • Planowana data premiery gry Diablo IV - 06.06.2023
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...