Skocz do zawartości
Krizu

Mały komputer do 12tyś zł

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Cześć. Użytkuję swój komputer już jakieś 2 tygodnie i chciałem się zapytać o temperatury procesora.
Czy temperatury około 50-70st w spoczynku przy tych podzespołach to normalna rzecz? W najniższej temperaturze trzyma się około na ~50st (najwyższe temperatury w mocnym obciążeniu przy grach ~90/95st). Paste jaką dałem to thermal grizzly kryonaut (na początku dałem stockową z chłodzenia ale z nią była tragedia), reszta podzespołów taka jak wcześniej poleciliście (r9 7900x, 7900xt, endorfy navis f240, Corsair SF750).
Karta jak najbardziej daję radę w obudowie, jest cicho, ale to chłodzenie od procesora muszę przyznać jest dosyć głośne.
Od około 60stopni robi się dosyć głośno i zastanawiam się czy to normalne czy tak powinno być przy tym chłodzeniu?

 

Edytowano przez Krizu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przede wszystkim zaktualizuj BIOS płyty głównej do najnowszej wersji, bo były przypadki uszkodzenia cpu z powodu zbyt wysokiego napięcia, czemu mają zaradzić zmiany w nowszym BIOSie.

46 minut temu, Krizu napisał:

Czy temperatury około 50-70st w spoczynku przy tych podzespołach to normalna rzecz? W najniższej temperaturze trzyma się około na ~50st (najwyższe temperatury w mocnym obciążeniu przy grach ~90/95st).

Te procesory już tak mają, że niezależnie czy grasz, czy renderujesz - dobijają do 95 stopni. Nie wiem, czy nowsze BIOSy to zmieniają, ale można samemu obniżyć w BIOSie maksymalną temperaturę do 85°C (niższej raczej bym nie dawał, bo taktowania mogą być wyraźnie niższe). Stąd też mogą "wariować" wentylatory AiO, bo procesor trzyma wysoką temperaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki, w takim razie spróbuję z tą aktualizacją BIOSu. Czy zmiana temperatury spowoduje mniejsze zużycie przy normalnym użyciu czy jedynie maksymalna częśtotliwość będzie znacznie zmniejszona żeby trzymać max 85st?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to pobawiłbym się w undervolting procesora, jak zrobisz go umiejętnie to utrzymasz standardowe taktowania przy znacznie niższych temperaturach. Niemniej najpierw jak wyżej - zaktualizuj BIOS.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...