Skocz do zawartości
Koweusz

Co lepiej wymienić? Kartę czy procesor?

Polecane posty

Hej!

Mam swój komputer już od 6 lat i stwierdziłem, że wypada w końcu wziąć się za wymianę niektórych części.

Zastanawiam się teraz co wymienić najpierw? Od razu zaznaczę, że komputer służy głównie do gier lub przeglądania internetu.

Posiadam aktualnie:

  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070
  • Procesor: Inter Core i7-6700K CPU 4.00GHz

Jak uważacie, od czego lepiej zacząć i na co najlepiej wymienić?

Aktualnie myślałem nad kartą Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6. Budżet na kartę lub procesor do 2K, bo lepszych raczej nie potrzebuję.

Z góry dzięki za wszelkie porady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do RTX 3060 Ti, bo przeskok z GTX 1070 na RTX 3060 nie będzie zbyt spektakularnym wzrostem wydajności.

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-3060-ti-twin-x2-oc-lhr-8gb-gddr6-za-1899-zl-at-x-kom-658182 - na X-Kom w promce.

 

Przy czym żeby wykorzystać w pełni potencjał karty szykowałbym się też na wymianę procesora. Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że i7 6700k sprzedasz za około 400 zł + płyta też pewnie za 150-200 zł pójdzie zależnie co tam masz.

Za 650 zł kupujesz Ryzen 5 5600 + 450-500 zł jakaś płyta B550 (np. ASrock B550M Pro4) + 2x8GB RAM 3600 MHz CL17 (~ 230 zł) - bo obecne RAM-y masz pewnie jakieś wolne DDR4. Koniec końców upgarde po odsprzedaży starych gratów nie będzie więc jakiś ultra kosztowny a wydajnościowo będzie ogromny progres.

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...