Skocz do zawartości
Grzyb1995

Upgrade Komputera

Polecane posty

Dzień dobry,

Zacznę od mojej aktualnej specyfikacji komputera:

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4
MSI B450 TOMAHAWK AM4
Pamięć G.Skill RipjawsV DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 rev2 XMP2 Black [F4-3200C16D-16GVKB]
Obudowa SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233)
Chłodzenie procesora Arctic Freezer 33 eSports Edition White (ACFRE00029A)
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 500W
RTX 2060 OC GAMING PRO
Monitor - ASUS VG248QE

Do rzeczy, komputer użytkuje głównie do gier i pracy w autocadzie. Z racji że wpadłem na pomysł dołożenia monitora 27cali, pomyślałem o modelu iiyama G-Master GB2790QSU-B1.  Gram głównie sieciówki typu Apex, CS, Lol, ale też czasem jakieś nowe gierki. świadom jestem tego, że przy aktualnym zestawieniu 240fps w takim apexie nie uciągne, ale boje się spadku wydajności po zmianie monitora na lepszy. Dlatego wymianę monitora chciałem uprzedzić ulepszeniem komputera.

Oprócz dokupienia kolejnych 2 kości RAM, wydaje mi się naturalnym rozwojem jednak wymianę procesora niż karty graficznej (jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu).

Co proponujecie do 1000zł z procesorów? (jeżeli można mniej to tym lepiej)
Jeżeli karta graficzna to jaka? (do 2300zł +-)
Może wymiana całego komputera z sprzedażą obecnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od budżetu Ryzen 5 5600 / Ryzen 7 5700X ewentualnie używka Ryzen 7 5800X.

Ewentualnie pójść po całości i kupić Ryzen 7 5800X3D który w grach wymiata.

 

Jeśli chodzi o GPU to pod 1440p nic poniżej RTX 3070 bym na dziś nie brał, ale to musisz kilka stówek dorzucić. Ewentualnie jeśli używki wchodzą w grę to w tej cenie kupisz nawet RX 6800 XT. Przy czym tutaj już na bank do wymiany zasilacz - z RTX 3070 obecny powinien jeszcze dawać radę na styk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...