Skocz do zawartości
Masyvny

Buda do 15 tysięcy

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim specom. Przyszedł czas składania komputera do grania.

  • Budżet na komputer: 15.000 PLN
  • Części do kupienia: W zasadzie cała buda + monitor (który ten sprzęt ogarnie). Strasznie jestem też zapalony na rtx 4090, więc chętnie zaczął bym zakup od tego i dopiero w reszcie budżetu próbował bym się zmieścić tak, żeby nie pójść z torbami.
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gaming, w dużej mierze MMO
  • Preferowany sklep: Morele bo zawsze chętnie korzystam z ich montażu
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): -
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Połowa lutego
  • Dodatkowe uwagi: Nie zależy mi na jakichś nie wiadomo jakich fajerwerkach w kwestii wyglądu ale wiem, że obecne sprzęty mają często światełka. Tak więc jakieś ładne szkło w obudowie jest mile widziane, żeby można było rzucić na nią okiem.


    P.S. Wiem, że obecnie jest temat podobny do mojego i w całości go przeczytałem. Jest tam jednak co najmniej kilka opcji do wyboru, ale większość odpowiedzi jest z zeszłego roku i nie do końca ogarniam, czy można by było na czymś zaoszczędzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sugeruję poczekać na premierę Ryzenów 7000X3D, która powinna mieć miejsce w lutym.

2. Warto rozważyć opcję z kartą RTX 4080, skoro grasz głównie w MMO. Po uwzględnieniu ceny RTX 4090 oraz 1500-2000 zł na monitor, nie zostanie zbyt wiele na resztę podzespołów, więc nie musi to być najlepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Bull3t - raczej nie poczekam, bo już się tak noszę od zeszłego roku (podglądałem forum bodajże w wakacje) i zawsze jest coś, co zaraz ma wyjść, jest tuż za rogiem, a może będzie taniej, a może lepiej, a może Covid ;)

A gdybysmy zeszli do tej 4080 to rozumiem, że budżet nam się lekko naprawi. Na tyle żeby pokusić się np. o jakieś DDR5?


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę to mało sensowne wg mnie - złożyłeś zestaw za ledwie 600 zł mniej niż to co podałem i zamiast RTX 4090 masz RTX 4080 więc potężny spadek wydajności, nie zyskując tak naprawdę niczego innego (może prócz większej ilości świecidełek ;) ). 

Do tego awaryjne AIO, obudowa z bardzo przeciętną wentylacją. Spora też dopłata do DDR5, gdzie tak naprawdę już lepiej dorzucić do tego RTX 4090.


Chyba, że faktycznie masz zamiar głównie w MMO grać to można zostać przy RTX 4080, ale nie wiem czy jest sens wtedy dopakowywać do DDR5 gdy wychodzi nam cena niewiele mniejsza od zestawu z RTX 4090 który podałem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masyvny

Jeśli może być x-kom, to coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/5tmjcugbl (12552 zł + montaż). Do tego jakiś monitor, np. Gigabyte M28U (2350 zł z kodem "K-2950").

Swoją drogą, może napisz do sklepu, a nuż dadzą jakiś rabat w wysokości ~10%, skoro składasz sprzęt za sporą sumę pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...