Skocz do zawartości
herendil

Słuchawki do gier 7.1 za około 50 funtów.

Polecane posty

Hej. Chcialem zrobic upgrade słuchawek do grania, aktualnie uzywam Hyperx Cloud Alpha i jestem zadowolony, ale brakuje mi dzwieku przestrzennego.

https://www.amazon.co.uk/HyperX-Cloud-Gaming-Headset-Mobile/dp/B00SAYCXWG/ref=sr_1_1_sspa?crid=2UZ8ZMNY74IZM&keywords=hyperx%2Bcloud%2B2&qid=1673025869&sprefix=cloud%2B%2Caps%2C81&sr=8-1-spons&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9hdGY&th=1

 

Aktualnie gram w Hunt Showdown, ale również w inne gry FPS i nie tylko.

Chcialem wydać w okolicach 50 funtów, chyba ze bedzie warto dopłacic za coś lepszego.

Muzyki na słuchawkach raczej słucham mało, ale i tak audiofilem nie jestem wiec nie skupiał bym sie na tym aspekcie, ale jeśli już to Rapsy.

Moja płyta głowna to MSi B550 Tomahawk i słuchawki bedą odtwarzane na integrze. Z linka który podałem słuchawki sa w zestawie z jakims małym wariatem co to niby ma polepszać dzwięk, ale ja sie na tym nie znam.

Typ słuchawek chyba półotwarte (rozumiem ze chodzi o wyciszenie z zewnatrz. Nie muszą być mega wyciszające, ale to fajna rzecz. 

słuchawki jak w linku, nauszne z mikrofonem. Nie mam stacjonarnego.

wygląd słuchawek dla mnie to drugorzędna sprawa nad pełnieniem swojej roli. Mogą być złote, zielone czy jakiekolwiek inne, jeżeli kolor podnosi cenę (a tak sie czasem dzieje) to kolor tanszy ;) Ostatecznie mam je na głowie i sesji z nimi robić nie będę :D

Długość kabla to myśle w okolicach 2-3 metrów, ale mam stary kabel z dwoma wejsciami jack na koncu ktorego urzywam do przepinania sie pomiedzy słuchawkami a głosnikami, ten od Cloud Alpha, jest dość długi. Jack lub USB obojętne (co lepsze)

Do użytku tylko w domu.

 

z góry dziekuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Dolby atmos oraz ten windowsowy sonic, jak dla mnie nie ma różnicy. Różnice słyszę jedynie w tonie dzwięku. Może źle testowałem? 

Może dlatego że mam zwykłe słuchawki stereo to nie działa.

Edit: wypróbuję też to co ty polecasz dla porównania.

Edit: może problemem jest to że nie wykrywa mi słuchawek w systemie? Mam tylko głośniki jako urządzenie podstawowe i kilka innych urzadzen realtek.

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, herendil napisał:

Testowałem Dolby atmos oraz ten windowsowy sonic, jak dla mnie nie ma różnicy. Różnice słyszę jedynie w tonie dzwięku. Może źle testowałem? 

Może być tak, że najwyraźniej nie słyszysz różnicy, bo takiej nie ma.

Godzinę temu, herendil napisał:

Może dlatego że mam zwykłe słuchawki stereo to nie działa.

Te HyperX z dołączoną kartą dźwiękową imitującą dźwięk 7.1 to też są słuchawki stereo. Te wszystkie dużo droższe "słuchawki 7.1" to też nadal są słuchawki stereo, a ten rzekomy dźwięk przestrzenny to kwestia programowa. Faktyczny dźwięk przestrzenny masz w np. kolumnach 5.1.

 

Zainstalowałem HeSuVi (+ Equalizer APO) i da się zauważyć jakąś różnicę korzystając z np. ustawień DTS Headphone:X (niespecjalnie sprawdzałem resztę).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę dziwne wrażenie, że może faktycznie coś to poprawiło, nie wiele, ale zawsze coś. Chociaż może jestem pod sugestią i chce usłyszeć różnicę.

Te słuchawki które poleciłeś (z mikrofonem) wydają sie spoko, być może je zakupię. Pobawię się jeszcze oprogramowaniem. 

Czy żeby ono działało to musze je mieć odpalone, czy mogę zamknąć okno po ustawieniu i powinno działać?

Rozmawiałem też ze znajomym z którym gramy w Hunt, powiedział mi że jego słuchawki Logitech G533 maja kilka głośników na ucho i maja niby ten dźwięk "przestrzenny" ale i tak musi używać oprogramowania żeby to działało.

Czy do tych słuchawek Epos trzeba oprogramowania? Odinstalować to które mam teraz po zakupie słuchawek?

 

PS. Czy wiesz dlaczego u mnie nie wykrywa w systemie słuchawek? Wszystkie ustawienia daje pod urządzenie domyślne czyli głośniki. Nie wiem czy to ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, herendil napisał:

odnoszę dziwne wrażenie, że może faktycznie coś to poprawiło, nie wiele, ale zawsze coś. Chociaż może jestem pod sugestią i chce usłyszeć różnicę.

Jeśli posłuchasz sobie tego materiału (link), to jednak słychać różnicę w dźwięku - możesz sobie przełączać w zakładce On/Off w HeSuVi (zaznaczając "Deactivate Everything" wyłączasz dźwięk przestrzenny). Czy jest to jednak różnica in plus, to się okaże przy wyłapywaniu dźwięku kroków w konkretnym tytule. Zakładam, że czasem może to pomóc, a czasem wręcz odwrotnie.

Możesz zamknąć okno programu i nadal ów dźwięk przestrzenny będzie aktywny.

17 godzin temu, herendil napisał:

Rozmawiałem też ze znajomym z którym gramy w Hunt, powiedział mi że jego słuchawki Logitech G533 maja kilka głośników na ucho i maja niby ten dźwięk "przestrzenny" ale i tak musi używać oprogramowania żeby to działało.

Producent wspomina jedynie o przetwornikach 40 mm, czyli będzie to po jednym przetworniku na ucho. Jeśli faktycznie byłoby więcej przetworników w muszli, to pewnie mimo wszystko wniosłoby to albo bardzo niewiele lub nic w kontekście pozycjonowania dźwięku, bo słuchawki to przecież nie głośniki 5.1/7.1, które masz rozstawione w pomieszczeniu. Stosowanie kilku/kilkunastu przetworników jest popularne w słuchawkach IEM, ale nie ze względu na pozycjonowanie.

18 godzin temu, herendil napisał:

Czy do tych słuchawek Epos trzeba oprogramowania? Odinstalować to które mam teraz po zakupie słuchawek?

Słuchawki nie mają żadnego oprogramowania. HeSuVi nie musisz odinstalowywać, możesz po prostu wyłączyć zmiany, które wprowadza.

Tylko wybierz te Eposy w wersji Open, powinny być wyraźnie lepsze niż zamknięte.

18 godzin temu, herendil napisał:

Czy wiesz dlaczego u mnie nie wykrywa w systemie słuchawek?

Do którego wyjścia audio je podłączasz?

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Słuchawki podłączam kablem jack do wejscia na mikrofon i tego L-OUT na czerwono. Ostatnio miałem je w wejsciu L-In i też działały o dziwo, ale teraz działaja głośniej.

W obu opcjach nie było ich widać w systemie. 

Czy to, że podłaczam głośniki lub słuchawki na jeden kabel (przełączam sie jak potrzebuje) ma znaczenie? System chyba powinien wykryć słuchawki,

 

Edit: https://www.amazon.co.uk/EPOS-H6PRO-Open-SebringH6PRO-Sebring/dp/B09FPCVHVN/ref=sr_1_3?crid=1JZEYBC165ZFH&keywords=epos%2Bh6%2Bpro%2Bopen&qid=1673179833&sprefix=epos%2Bh6%2Bpro%2B%2Caps%2C68&sr=8-3&th=1

 

śmieszną rzeczą jest, że "czarne"  są 60 funtów tansze niz inny kolor (to o czym mowilem, ale dla mnie lepiej).

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, herendil napisał:

Czy to, że podłaczam głośniki lub słuchawki na jeden kabel (przełączam sie jak potrzebuje) ma znaczenie? System chyba powinien wykryć słuchawki,

System nie wykryje co konkretnie podłączasz pod wyjście liniowe (po podłączeniu powinna być opcja wyboru między głośnikami i słuchawkami). Rozumiem, że masz podłączony jakiś kabel jako przedłużacz?

2 godziny temu, herendil napisał:

śmieszną rzeczą jest, że "czarne"  są 60 funtów tansze niz inny kolor (to o czym mowilem, ale dla mnie lepiej).

Również zauważyłem ten fakt. Zwykle większe przeceny dosięgają białych peryferii, ale tu jest odwrotnie.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem rozwiązanie. Na przednim panelu wykrywa słuchawki. teraz pytanie czy karta dzwiękowa z panelem przednim działa tak samo jakby były podpięte normalnie?

 

Ok, panel przedni podobno pogarsza jakość (a przynajmniej tak wyczytałem). Tylko po co wtedy taki zabieg z wejściami? troche bez sensu.

 

Dzieki za odpowiedzi i życzę miłego dnia :)

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu do przedniego panelu mogą grać nieco lepiej, bo napięcie na tym wyjściu jest nieco wyższe (link).

21 minut temu, herendil napisał:

Ok, panel przedni podobno pogarsza jakość (a przynajmniej tak wyczytałem). Tylko po co wtedy taki zabieg z wejściami? troche bez sensu.

Nie dostrzegam u siebie różnicy. Co innego, gdy porówna się dźwiękówkę Realteka do jakiegoś zewnętrznego DACa, to wtedy różnica jest mocno zauważalna. Przede wszystkim znika szum tła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...