Jump to content
Knockers

Najlepsza/ najgorsza fabuła w grach?

Recommended Posts

Torment oczywiście najlepszy. (chyba jedyna dobrze spolszczona gra).

Wiedzmin rowniez dobry.

Cykl Runaway rowniez dobry

Cykl Assassin creed rowniez ciekawy (ale z deka przegiety :P )

No i powiedzmy Mass Effect

A słabych fabul jest od groma.

Nigdy mnie np nie wciagala fabula "hirolsow", strzelanek, samochodowek

Na pierwszym miejscu zdecydowanie Planescape: Torment. W ŻADNĄ grę nie gra się tak długo z wywieszoną gębą. Zresztą czy muszę komuś to tłumaczyć?

Drugie: Deus Ex. Klimat tak gęsty, że można go nożem kroić. Fabuła wspaniała. Spisek - jedno słowo podsumowania.

Ciężko mi teraz ustawić gry w odpowiedniej kolejności, ale na uwagę względem fabuły zasługują:

- GTA Vice City

- Fallout

- Gothic

- Heroes Of Might And Magic V (+ za dobrze zarysowane postaci i wyraziste ich charaktery)

- Starcraft

- Max Payne

- Mafia

- Original War (sentyment)

- Prey (aczkolwiek większą frajdę miałem z ciekawie poprowadzonej rozgrywki)

- Another World ;)

Więcej póki co nie jestem sobie w stanie przypomnieć.

Fabuły cienkie:

- NFS Underground 2 (tak, tak...)

- Serious Sam

- Painkiller

- Baldur's Gate I (jak na RPGa...)

- The Settlers

- Gothic II był w zasadzie pod względem fabuły banalny...

Błędem byłoby tu wstawiać gry, które fabuły nie mają. Tu trzeba podać gry, które mają fabułę zrobioną na "odwal się" czy "żeby tylko była". Przy czym jeśli chodzi o SS lub Painkillera to umówmy się, tam nie chodzi o fabułę. Gorzej, jeśli weźmiemy takiego Baldur's Gate'a czy Gothica II, gdzie sama fabuła jest bardzo ważna. Już Diablo II pod tym względem bardziej mnie zainteresował...

Jesli chodzi o najlepsza fabule, to urzekly mnie glownie: Final Fantasy VII, Planescape Torment i Max Payne.

Za najgorsza fabule w grze AAA uznaje bezsprzecznie Modern Warfare 2. Rozumiem, ze to tylko FPS, ale jak na growa megaprodukcje z wielomilionowym budzetem, gra prezentowala fabule ponizej krytyki.

A więc z najlepszych podzielę na kategorie: FPS, RTS itd. Wybiorę po 5 najlepszych, kolejność nie ma znaczenia :)

FPS:

Medal of Honor

Call of Duty 4 Modern Warfare

Metro 2033 (Trzyma się tej przedstawionej w książce)

Crysis 2 (No co ? Spodobała mi się)

Singularity

6. (Troszkę poza czołówką) Call of Juarez Więzy Krwi

RTS:

Starcraft 2

Starcraft

Warchammer: DoW II

Company of Heroes

Spellforce II

RPG:

Gothic I/II

Mass Effect I/II

Planescape: Torment

Two Worlds

Wiedźmin

Przygodówki:

Runway I/II/III

Black Mirror II

Gray Matter (czy jakoś tak ;P)

(Prawdopodobnie) L.A Noire

Syberia I/II

I to chyba tyle, w wyścigówkach fabuły nie ma praktycznie żadnej, a gier z niezbyt udaną fabuła jest wiele :) Pzdr. ! :)

Edited by WinnereK

Najlepsza fabuła:

- Call of Duty: Black Ops (Mi podobała się najbardziej z wszystkich CoD)

- S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

- Final Fantasy VII

- Metro 2033

- Gears of War (seria)

- Original War

- God of War (całośc)

Najgorsza fabuła:

- Modern Warfare 2

- S.T.A.L.K.E.R. : Czyste Niebo (najgorsza z calej serii)

Jeżeli chodzi o gry z najlepsza fabuła to jest ich więcej ale wybrałem tylko kilka z nich.

Najlepsza fabułę dla mnie ma seria Metal Gear Solid. Tyle lat, tyle części, a Kojima ciągle potrafi zaskoczyć.

A ja podam Deamonica, nie wiem czy ktoś wymienił, gra wg mnie nie doceniana ;) a za najgorszą hmmm moze nfs (seria)? ;P

Najlepsze? hmmm...

- Torment (Duh)- Scenariuszowa jakość tej gry jest porażająca. Torment pozostaje dla mnie najwybitniejszym dziełem w dziedzinie storytellingu.

- Silent Hill 2 - Czyli gra która pod tym względem jest tuz pod Tormencikiem.

- Final Fantasy 7

- Deus Ex

- Portal

Najgorsze to będą:

-Dragon Age 2

-Neverwinter Nights 2

-Fallout 3

Najgorsza fabuła była chyba w Fallout 3 -

Bawimy się w hydraulika, który zbawi świat budując oczyszczalnie, przy okazji włócząc się tu i tam, szukając ojca.

Nie wiem kto to wymyślił, ale chętnie bym go zbeształ. O ten tytuł walczą również Modern Warfare 2 i Battlefield 3 ze swoimi radośnie głupimi historyjkami. Oblivion także w tej kwestii pozostawia wiele do życzenia, mam nadzieję że w Skyrimie będzie lepiej. Two Worlds jest bardzo grywalną pozycją, ale ze strony fabuły leży i kwiczy.

Natomiast bardzo podobała mi się historia w pierwszym Wiedźminie, szczególnie jej zakończenie. Miło zaskoczył mnie CoD Black Ops, który jest jak świetnie zrealizowany film,

szczególnie wątek z Reznovem i jego rzekomą śmiercią, czy Kennedy'm

, Historia równie dobra, jak w pierwszym Modern Warfare :)

Edited by Zodiak

Najlepsza fabuła:

- Max Payne,

- Grand Theft Auto,

- Red Dead Redemtpion

- CoD Modern Warfare (1 i 2) + Black Ops

- Gothic (1, 2 + Noc Kruka, 4)

Obojętnie przeze mnie przeszły gry z serii Mass Effect, niezły był Far Cry 2, chociaż pozostawiał wiele do życzenia. Baldur's Gate'y, Torment i Deus Ex mnie do siebie nie przekonały, po prostu znudziły mnie okropnie. Nie wiem co wy macie do MW 2, [uWAGA SPOILER] mi się bardzo podobało jak Shepherd zabił Ghosta, niespodziewane wręcz [KONIEC SPOILERA].

Najgorsza fabuła:

- Limbo of the lost (jakoś tak to było, ta masowa zżynka z różnych gier)

- Guild Wars

- Drakensang

- Dead Island (tu praktycznie nie ma fabuły, pominę to milczeniem)

Z najciekawszymi fabułami spotkałem się w:

- BioShock - niestety nie wypowiem się szerzej na ten temat ze względu na spore natężenie spoilerów.

- Lionheart - inkwizycja, templariusze, nekromanci, wyprawy krzyżowe, renesans, ostre spory pomiędzy Anglią i Hiszpanią, miodzio!

- oba Wiedźminy - tego chyba nie trzeba tłumaczyć, choć w dwójce trochę zbyt dużo polityki jak na grę RPG.

- Grand Theft Auto IV - jedyna część, którą chyba przejdę do końca. Podoba mi się ta wielowątkowa, nielinowa(!) fabuła i pomysł osadzenia w głównej roli Serba zamiast Amerykanina. W inne grałem tylko dla kradzieży samochodów, rozwałki i rozbijania się po ulicach.

- Deus Ex: Human Revolution - OMFG! Najlepsza fabuła, najlepsze dialogi, najlepsze wszystko! Jak dla mnie biję na głowę nawet Wiedźminy.

- STALKER: Cień Czarnobyla - kiedy Zew Prypeci ma lepszy, mroczniejszy i gęściejszy klimat to Cień Czarnobyla ma dużo lepiej nakreśloną fabułę. Wiele misji pobocznych, amnezja głównego bohatera, wiele różniących się od siebie zakończeń gry, super!

- Mafia i Mafia 2 - bardzo ciekawe mafijne porachunki, wciągnęły mnie bardziej niż sam Ojciec Chrzestny!

Edited by Shortyy

Słaba Fabuła

Podam gry z wyższej pólki, ktore mimo słabej fabuły, są dosyć grywalne:

- Dark Sector- w sumie świetna gra, jednak totalnie bezsensu jest fabuła. Nawet nie wiedzialem po co moja postać robi to co robi, i kim jest dziewczyna która się pojawia? Wygląda to tak, jakby gra powstala na podstawie jakiegoś filmu, komiksu, ale niczego takiego nie było.

- Oblivion - Całkiem dobra gra, jednak wątek główny jest totalnie naciągany i banalny. Nie wiadomo z jakiej racji nasza postać musi odwalać całą robotę, za wszystkich. To dziwne bo misje poboczne dla odmiany są dużo ciekawsze, a już w Falloucie 3 wątek główny był w miarę wciągający i nie tak banalny.

Dobra

Sam and Max - gra trzyma poziom wysokiej jakości filmu animowanego

Mass Effect

Dragon Age 1

Edited by tomwac

Fabuła Dobra:

Gothic II: Noc Kruka- Mimo że fabuła była banalna, to i tak mi się spodobała

Gothic - Fabuła była świetna, rozwija się powoli jak w dobrej książce fantasy

Risen- Na początku mocno nieliniowa, lecz później nie mieliśmy żadnych większych wyborów, ale i tak fabuła super

Gothic III- Fabuła nieliniowa od początku do końca, można przechodzić tą grę wiele razy, ale i tak za każdym razem i fabuła i rozgrywka oferuję nam coś innego

Wiedźmin- Fabuła znakomita i nieliniowa

Wiele jest gier ze świetną fabułą, ale nie chcę mi się do nich wracać z okoliczności na porę dnia.

Fabuła słaba:

Arcania Gothic 4- No co tu dużo mówić Spellbound zjechał Gothic-a i tyle

Painkiller Resurection- Ehhh...

Z racji tego że nie gram w badziewne gry, na mojej liscie nie ma zbyt wiele gier z cienką fabułą

Edited by Darmad

Najlepsza:

- Wiedźmin - świat gry osadzony w realiach takiej powieści mówi sam za siebie...

- seria Warcraft - co jak co, ale Lore w Warcrafcie jest bardzo rozbudowane, a gracz na szczęście nie jest wybrańcem, który ratuje cały świat a potem wszyscy żyją długo i szczęśliwie..

- Baldur's Gate <3

- KOTOR

- seria Uncharted

Najgorsza:

- seria Gothic - przeszedłem, nawet mnie wciągnęła, ale to bardziej przez zadania poboczne, frakcje, itp. Sam główny wątek to imo klapa...

- CODy po dwójce - nudy, niczym mnie nie zainteresowały.

- Two Worlds

- Skyrim - główny wątek jak i sama historia głównego bohatera są w p**** nudne. Gra ratuje się misjami pobocznymi, rozległym światem, świetnym audio, wymyślonym językiem smoków, ale fabuła jest jedną z gorszych jakie widziałem.

Najlepsza IMO Mafia 1, wiem że było wiele lepszych gier, z bardziej rozbudowaną fabułą, większą ilością wątków itd. itp; ale jednak sposób prowadzenia historii w Mafii sprawiał że grało się na jednym oddechu od poczatku do końca. Wydaje mi sie że żadne GTA temu nie dorównało aż do dziś, nawet Mafia 2 była o wiele słabsza pod tym względem.

Wyróżnię też 3 moje ulubione gry, czyli Baldu'r Gate, Mass Effect, i Gothic, dodam też do tego Syberie w którą aktualnie pogrywam, i jest naprawdę niezła.

Najgorsza fabuła ever to dla mnie Two World. Poświęciłem grze masę czasu, ale po jej ukończęniu nie mogłem dojść do tego, po co? Banalne wątki, w zasadzie nie powiązane ze sobą, prowadzące tylko do wbicia wyższego poziomu, niespójność historii i świata, a zakończenie autentycznie mnie poprostu wpieniło. Tak infantylnej i durnej końcówki nie widziałem od dawna.

Świat w Two Worlds 1 rzeczywiście sprawia wrażenie jakiegoś nieuatentycznego. Ogólnie jakaś dziwna kraina po której chodzą nekromanci i jacyś dziwni ludzie w kapturach. Już na początku gra rzuca nas na głęboką wodę, i zaczynając gre nie wiemy kim jesteśmy i co rtobimy? Ja się zastanawiam czy to najemnik, czy ktoś? A ta siostra to kim jest że się tak nią interesują. Może sama fabuła nie jest bardzo zła, złe jest w tej grze sposób jej przedstawienia, jakieś to chaotyczne. "Jednak moim zdaniem ta gra była nie zła mimo fabuły i dziwnego świata gry. Z drugim podejściem tą grę przeszedłem z przyjemnością, ale dalej nie wiedziałem do końca o co w tym wszystkim chodzi.

Najlepsza jest wg mnie fabuła w serii Assassin's creed. To genialne połączenie fikcji wymyślonej przez ubisoft i historii znanej z lekcji. Wielo wątkowość tej gry jest na takim wysokim poziomie, że nie idzie oderwać się od komputera/konsoli. Najgorsza fabuła jest w niskobudżetowych fps'ach od shity interactive.

Mnie osobiście najbardziej wciągnęły fabuły z gier: Batman Arkham Asylum i Arkham City, z Wiedźmina "jedynki", z Gothica "dwójki" (bez dodatku "Noc Kruka"!), z Dragon Age'a: Origins, oraz ze Star Wars: Knights of the Old Republic. Ciężko powiedzieć, która z wyżej wymienionych zasługuje na miano gry, z najlepszą fabułą. Do Batmana, zarówno jedynki, jak i dwójki, żywię ogromną sympatię, są to moje ulubione gry, gry które doprowadziły do tego, że cRPG przestało być moim ulubionym gatunkiem gier. Tak czy inaczej, wszystkie wyżej wymienione tytuły są świetne, zarówno pod względem fabularnym, jak i w wielu innych aspektach.

Oj ciężko powiedzieć jaka jest gra z najlepszą fabułą. Jest tyle ciekawych tytułów, że nie da się wybrać jednej gry. Ale według mnie gry z najlepszymi fabułami to: Mafia 1, Assassin's Creed 2, Mass Effect 1 i 2 (tak czekam na 3 :D), no i oczywiście cała seria GTA :D.