Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Knockers

Najlepsza/ najgorsza fabuła w grach?

Polecane posty

Call of Duty 4: trzymajaca w napieciu, pelna zwrotow akcji, po prostu niesamowita.

Final Fantasy 6: w epicka, wielowatkowa, podniosla, z wyraznymi sylwetkami bohaterow i chyba najlepszym ,,glownym zlym'' w historii.

Final Fantasy Crystal Chronicles- Crystal Bearers: ta wydana tylko na Wii gra miala ciekawa fabule i dosc duzo niezle wymyslonych postaci pobocznych.

Poza tym jeszcze Bulletstorm: za idealne dopasowanie fabuly do reszty gry. Ponadto ta gra jest dowodem, ze ciekawa fabula moze pojawic sie nawet w grze z ,,arcadowym posmakiem''.

Przepraszam za brak polskich znakow, post byl wpisywany z komorki z angielska wersja softu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza: KotOR(za zwrot akcji), Planescape:Torment(nie grałem, ale brat mi opowiedział), Deus Ex(cyberpunk, spisek), Drakensang był dość ciekawy, Jade Empire(za zwrot akcji),Beyond Good & Evil(zagraj, zobaczysz)

Najgorsza: NFS Most Wanted(Ktoś ci ukradł samochód, mścisz się i go przy okazji odzyskujesz),Singstar(co tu tłumaczyć? :tongue:), Dowolna część Trackmani(to co poprzednio)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze (kolejność przypadkowa):

- Prince of Persia trylogia ze wskazaniem na Warrior Within, chociaż parę rzeczy mi się w fabule gry nie zgadzało.

- KotOR za ów sławetny zwrot akcji. Żeby coś takiego wymyślić, twórcy musieli mieć naprawdę duużo czasu na pomysł.

- Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy. Ta gra ma chyba najlepszą fabułę w historii RPG.

Najgorsze (kolejność również losowa):

- No i gra uważana przez wielu za RPG wszech czasów: TES IV: Oblivion! Te zwroty akcji, błyskotliwa historia i postacie wyraziste jak ślady po soku porzeczkowym były niemal tak dobre, jak w pasjansie.

- Neverwinter Nights 1. No bez komentarza. Jakiś tam bubek z akademii herosów Neverwinter (sic!) ratuje miasto przed zarazą, wybijając przy okazji całe hordy piekła i połowę ich rodzin, a potem

samotnie rozbija oblężenie miasta

. Równie to oryginalne jak cytryna do herbaty.

- Fable. Coś jak NvN, tylko gorzej. Akademia Bohaterów? Sierota zostająca żywą legendą? Miecz ukryty zgodnie z przepowiednią w rodzinie głównego bohatera?! Ludzie, kto wymyśla taką fabułę? Toż to lepsze rzeczy powstają na serwetce w barze po kilku głębszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze: Wiedźmin, Planescape Torment, Gothic (szczególnie I...), Baldur's Gate (I i II),

oraz niekwestionowany mój numer 1: Final Fantasy VII

Najgorsze: Diablo (bo od początku wiadomo na czym polega gra...) i wszystkie NfS....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą fabułę jak dla mnie ma Wiedźmin, Mafia oraz Stalker (Cień Czarnobyla, Czyste niebo, Zew Prypeci i do tego jeszcze Priboi story, który świetnie się z nimi łączy, chłopaki z DezOwave naprawdę się postarali, dzięki czemu wszystkie cztery części tworzą spójną i bardzo ciekawą historię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fabuła:

seria Call of Juarez, seria Prince of Persia, seria ME, Gothic I i II+NK, Jade Empire, NWN Hordes of Underdark, Fallout I, II, NV, seria Assassin's Creed, Wiedźmin, Planescape Torment, BG I i II

Njagorsza fabuła:

Two Worlds, Postal i dalej nie pamiętam, bo staram się wyrzucać z pamięci :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Planescape : Torment - tylko gdy czyta się dokładnie dialogi, nie leci na złamanie karku z fabułą i zrobi przyzwoicie mądrą i inteligentną postać.

- saga Legacy of Kain - trzeba być cierpliwym (dość długie scenki) i znać dobrze angielski

-...

-długo długo nic

-...

- Bioschock (o ile komuś się chce szukać wszystkich nagrań)

- Wiedźmin

- Mass Effect

Najgorsza

- Spellforce 2

Wyróżnienie

-Machinarium - naprawdę fajowska fabuła osadzona w BARDZO ciekawym świecie.

Co do reszty przewijających się tytułów to

STALKER - dość ciekawy ale fabuła wielkiej roli tam nie gra. Ot jest pretekstem jak w Diablo. Mnie tam ona nie wciągnęła.

Prince Of Persia - w DW była ciekawa, w PC i DT była mocno szablonowa

Modern Warfare - hmm, też raczej nie wyglądałem kolejnych misji żeby dowiedzieć się co było dalej. Karabin w łapy i "lecim na Szczecin"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2 Genialny FPS beznadziejny RPG. Fabuła tragiczna ( po raz tysięczny zuo zagraża światu a ty po raz tysięczny musisz ocalić świat) Do tego dzięki dubbingowi w ogóle nie mogłem zżyć się ze swoją postacią (miała głos przygłupiego cwaniaczka) i towarzyszami (może nawet dobrze bo i tak wszyscy zginęli na końcu(oprócz Mordina Solusa). W Star Wars KOTORach to dopiero była fabuła!

Ps.A i legendą beznadziejnej tandetnej fabuły są oczywiście obie odsłony two worlds

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi stwierdzić która z gier ma najgorszą czy jak kto woli najbardziej nudną fabułę, ale do tej kategorii mogę nominować Zeno Clash - mordobicie jakieś i wielki szum nie wiadomo o co - a i nawet nie chcę wiedzieć :wink: Number One is ... a jak żeby inaczej : Mass Effect I i II - dla wielu kolejna kosmiczna Odyseja w której taki mały ludzik ratuje taki ogromny Wszechświat, ale dla mnie jest to fenomen i coś czego nie przeżyłem od czasów poznania Harry'ego Pottera a wcześniej od najmłodszych lat Gwiezdnych Wojen.

Oby "trójka" ME nie została spłycona do poziomu szukaj ras, które Ci pomogą i rozpiernicz Żniwiarzy. Liczę na wiele, ale to wiele smaczków i pierdółek, które za każdym razem serwuje nam BioWare przy swoich nowych rpgach, a w całości składają się na świetną grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem gry dogoniły jakością scenariuszy książki i filmy? Jaka gra Waszym zdaniem posiada najciekawszą fabułę, a jaka najgorszą? Zapraszam do dyskusji ;-))

Moim zdaniem najlepszą fabułę ma gothic(1,2,3) :wub: i pewnie wielu się ze mna zgodzi. Najgorszej niewiem ale feśli chodzi o śieciówki to Metin2 i Tibia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naj naj naj fabuła to w CoD4 i tak jak było w obecnym wydaniu CDA

Gra,która zmieniła oblicze serii,zmieniając znoszone już buty żołnierzy z II wojny światowej na zabawę zdecydowanie współczesną i jak diabli specjalną. Co było tam wyjątkowe? Przede wszystkim scenariusz: historia, która wgniatała w fotel filmową reżyserią.

Warfare pod względem prowadzenia akcji był lepszy niż niejeden hollywoodzki film.

[Gregu]

Kiepsko z fabułą było w WaW, bo raczej więcej niż raz nie było po co przechodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...