Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Knockers

Najlepsza/ najgorsza fabuła w grach?

Polecane posty

Najlepsza jak dla mnie to Dirt 2, ponieważ:

posiada klimat(nie każdemu odpowiada, mnie tak)

grafika cieszy oczy

optymalizacja na 5+

czuć prędkość, dreszczyk emocji podczas jazdy wąskimi, krętymi drogami

i jest to gra która wciąga niekiedy bardziej niż niejedno RPG

Jeżeli chodzi o inne tytuły, to jest ich sporo, trochę gier kupiłem, ze starszych uwielbiam GTA San Andreas, tak po prostu pograć, bez wykonywania misji, po prostu pojeździć, postrzelać, porozjeżdzać i pozabijać, a GTA jest tego dobrym przykładem, no i ten joł, joł joł madafaka styl :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fabuła podobała się w Call of Duty:Black Ops,a przynajmniej pewne jej fragmenty.Nawet ciekawą(choć nie najlepszą ze wszystkich gier czy coś)miał SW:TFU Ultimate Sith Edition,a przynajmniej jej główny wątek,ponieważ w dodatkowe poziomy nie grałem(a gry już nie posiadam,w pobliżu mojego miejsca zamieszkania panuje rynek wymiany gier :smile: ).A co do najgorszej to trudno mi wytypować jakąś,nie grałem w gry z porażająco złą fabułą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza fabuła moim zdaniem, jest w Final Fantasy VIII. O ile fabuła "siódemki" wjeżdżała głównie na psychę (pomijam wydarzenia w Forgotten City), to opowieść w "ósemce" chwytała głównie za serce i dla tego jest dla mnie wyśmienita.

Fabuła dwóch pierwszych Falloutów jest bardzo ciekawa i niezwykle wciągająca.

Wyboru najgorszej fabuły nie podejmuję się, bowiem dennych opowieści zazwyczaj nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie: Brothers in arms: road to hill 30. Tą gre polubiłem głównie za jej realizm i iście filmową fabułę. Przedstawia ona prawdziwie (jak sobie wyobrażam) przeżycia wojenne pewnego odziału alianckiego. Najbardziej podobają mi się te wywody głównego bohatera przed początkiem misji.Ta gra jest skonstruowana tak zmutowanie, że jesteś wściekły gdy zabiją czołgistę którego znasz dopiero dwie misje. Polecam te grę wszystkim.

PS. Była w którymś z tegorocznych numerów CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza fabula:

Cala seria Warcrafta, od W1 po Warcrafta 3 do World of Warcraft.

Chrono Trigger

Najgorsza fabula:

Nie wiem, ale z gier w ktore ostatnio gralem to bedzie to DISCIPLES 3!

O ile fabula disci 1 i 2 byla skomplikowana i bardzo interesujaca, to trojka zanudzala do granic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza fabuła mym zdaniem jest w grze Gothic II (Bezimienny, orki, oblężony zamek z palladynami, smoki, magiczna ruda itp.): wyjaśnić dlaczego w szczegółach nie mogę ponieważ za bardzo tej fabuły już nie pamiętam, ale mam w głowie takie miejsce nazwane "Najlepsza Fabularnie Gra" i właśnie tam siedzi Gothic II (teraz to nawet w tym miejcu trochę odkurzyłem). Tylko nasz rodzimy Wiedźmin byłby w stanie to miejsce zająć. Natomiast co do najgorszej fabuły to nie wiem, bo takie rzeczy mi po prostu nie zapadają w pamięć, ale jak mam już powiedzieć, to obstawiłbym może Fallout'a 3 - gra ma potencjał, że ho ho, a fabuła jakaś taka nudnawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza:

- KotOR

- Dragon Age

- Wiedzmin (ujdzie, ale nie była, aż taka dobra jak w 2 wyżej wymienionych grach)

- Call of Duty Black Ops (wspaniała końcówka, po prostu nie chciało mi się wierzyć w to co widziałem ;))

Najgorsza:

- Call of Duty Modern Warfare 2

- Terminator Salvation ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem fabuły:

Najlepsze:

- Planescape Torment (i nic co wyszło później nie pobiło tej gry)

Warte uwagi:

- Wiedźmin

- Wrota Baldura

- Final Fantasy 8,9,10

- Assassin's Creed 2

- Half life 1,2

- Mass Effect 1

- Gothic 1,2+NK

- Mafia 1

Najgorsze:

- Neverwinter Nights (nuuuda i monotonia przez całą grę)

- Neverwinter Nights 2 (nieco lepsza od 1 ale nadal nudna)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza fabuła: Mass effect 1 i2, wiedźmin

Najgorsza: Dragon age, cod mw2

Do Dragon Age nie ma się co czepiac fabuła bardzo dobra, goście z Bioware wiedzą co robią. Wejście w świat Fereldenu jako Szary Strażnik jest spoko. Questy poboczne też całkiem niezłe. Gra bardzo przypominająca Baldur's Gate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Half life 1,2
O tak, najlepsze jest to, że sporo z niej graczowi nie jest podane wprost tylko w postaci szczątkowych informacji :) Szczególnie odczułem to w dwójce gdzie nt. wojny siedmiogodzinnej były tylko jakieś ochłapy a całej reszty gracz mógł się tylko domyślać ;] Może sama wspaniała nie jest - po raz kolejny ratujemy świat przed inwazją obcej cywilizacji, ale... ma to coś IMO.

Od siebie poprę pozycję Black Ops - w przeciwieństwie do ostatniego tytułu panów z IW tutaj fabuła przynajmniej nie miała tak tragicznych dziur fabularnych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wybrać grę, która ma najlepszą fabułę. Większość wykorzystuje prosty i sprawdzony schemat ratowania świata, zaś te, które odbiegają od tego tematu też nie mają najlepszych rozwiązań fabularnych. Taki Assassin's Creed II jeszcze by jakoś uszedł, ale końcówka go permanentnie dyskwalifikuje. Pretensje mam też do Wiedźmina, fabuła jest jakaś taka... oklepana. Aż się boję, co zrobią z dwójką. Po namyśle, najlepsza i najciekawszą fabułę ma chyba S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla,

szczególnie wtedy, gdy dowiadujemy się, że Naznaczony to Striełok. Miodzio

:)

A fabuły w MW 2 nawet nie skomentuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza gra w jaką kiedykolwiek grałem, pod względem fabuły oczywiście, to pierwsza część Neverwinter Nights.

Na początku w porządku, ale tak gdzieś w niecałej połowie gry już wiemy właściwie, kto, co, kiedy i gdzie "przeskrobał" oraz jak to się mniej więcej powinno skończyć...

Ludzi odpowiedzialnych tam za fabułę powinni powiesić. Albo zawiesić... W wykonywaniu pracy. ;)

Najciekawszy storyline? Sam nie wiem. Jeszcze takowego nie widziałem. :rolleyes:

Mogę śmiało stwierdzić jednak, że dość ciekawą historię przedstawiono w gierce, która zowie się Messiah. Pomimo ciągłego strzelania i dość absurdalnych (ale ze smaczkiem) pomysłów, za pierwszym razem szło się nieźle wgłębić w fabułę.

Później grę przechodziłem w mniej niż 3 godziny, "bajeczkę" można było sobie odpuścić. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza gra w jaką kiedykolwiek grałem, pod względem fabuły oczywiście, to pierwsza część Neverwinter Nights.

Na początku w porządku, ale tak gdzieś w niecałej połowie gry już wiemy właściwie, kto, co, kiedy i gdzie "przeskrobał" oraz jak to się mniej więcej powinno skończyć...

Ludzi odpowiedzialnych tam za fabułę powinni powiesić. Albo zawiesić... W wykonywaniu pracy. ;)

Jednak nie jestem osamotniony w moim osądzie :)

Fakt, gdy pojawiło się NWN i odpaliłem je na moim kompie to gra mnie oczarowała. Piękna jak na tamte czasy grafika, muzyka też niczego sobie, walka niezgorsza, mnóstwo skilli i czarów (taki BG w 3D). Niestety im dalej w las tym ... jaśniej i nudniej. Gra po kilku godzinach nieznośnie nużyła. Jedyne co tą grę ratuje to mody i tryb multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest wybrać numery jeden w każdej kategorii. Dlatego podam po kilka przykładów:

Najlepsza Fabuła:

F.E.A.R

Planescape: Torment

Baldur's Gate (cała serię traktuje jak bóstwo)

Syberia

Wiedźmin

Call Of Juarez

The Longest Journey: Najdłuższa podróż

Wszystkich nie sposób wymienić

Najgorsza Fabuła:

Neverwinter Nights (I ty zostań bohaterem w swoim mieście! Znajdź lekarstwo i pozbądź się zarazy...)

Resident Evil (W każdej części chodzi o jedno: Strzelaj w żywe mięso. Mimo tego jestem fanem całej serii :wink: )

Left 4 Dead (Patrz wyżej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najciekawsza fabuła jest w Wiedźminie (nawet nie muszę tłumaczyć, że uwielbiam Sapkowskiego;)), Jade Empire (gra zachwyciła mnie wizualnie i fabularnie, nie rozumiem jej małej popularności) i w Evil Islands (gra stara, ale z duszą i doskonałą fabułą)

Zgodzę się z przedmówcami, że fabuła w Neverwinterze I jest straszna. Wszystko (grafika, skille, itemy i postać) było idealnie do momentu zakończenia etapu tworzenia postaci. Uwielbiam DnD i gra strasznie mnie rozczarowała. W dwójce jest już trochę lepiej. Także w Sacredzie fabuła "poboczna" (misje w stylu szukania krowy rolnika są dobijające) kuleje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...