Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Twój obecny komputer - Konfigurator a la CDA :D

Polecane posty

Ja proponuję zrobić ranking SuperPi 1M, zrobię nowy ranking przy okazji apdejtowania tego z 3DMarka 06. Podzielimy na jedno-, dwu-, trzy- i czterordzeniowce, Intela i AMD oraz ich rodziny procesorów, nie zabraknie też rankingu ogólnego (nie ukrywam, że będzie to zbliżone do tego, co można zobaczyć na innych forach). Kto się pisze? Podawajcie wyniki w nowych postach, bo tamtych starych już nie czytam, nawet po edycji :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer org poczuł wenę - masz chętnego na opiekuna tematu ^^ -poczekajcie aż ja nowy zasilacz wyrwę no OC procka już wiele nie liczę ale jeszcze grafy nie kręciłem ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, myślę, że do przyszłej niedzieli temat ruszy. Po prostu chcę, żeby wszystko było już dopracowane, a nie żebyśmy dorzucali co chwilę nowe testy potem i żeby ludzie musieli się powtarzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, poczułem wenę, tym bardziej, że już się w takie coś bawiłem :). Gofer ma rację, najpierw wszystko przemyślmy, może wpadniemy na jeszcze jakiś inny pomysł? Ale imho trzeba zrobić kilka rankingów, żeby przejrzyście porównywać AMD vs. Intel albo AMD vs. AMD albo Intel vs. Intel :). Oczywiście to wszystko w nowym temacie :). A dla zwycięzcy co miesiąc nagroda ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowne wyróżnienie i zaszczyt bycia na pierwszym miejscu :). A tak serio (chociaż... zaszczyt też był serio!), to postaram się coś wykombinować-grę lub książkę. Raczej to pierwsze, bo z grami łatwiej się żegnam :). Na razie zajmijmy się ustalaniem zasad itp., nagrody zostawmy na koniec.

PS. A może gofrownica?

Chciałbym aby to wyglądało mniej więcej tak jak TU :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada. Dlaczego mamy nagradzać tych, których stać na lepszy sprzęt? Jak już nagrody za coś, to raczej trzeba by zrobić zawody np. OC, ale wszyscy powinni mieć wtedy do dyspozycji taki sam sprzęt. Nierealne. Możemy co najwyżej zrobić tytuł przechodni usera z najmocniejszym na forum PC, czy coś takiego.

A co do samych tematów, to myślę, że ten się zamknie, otworzy się bliźniaczy z numerkiem 2 w tytule i tu będą podawane konfiguracje i wyniki, od biedy dyskusje też. A ranking zrobimy w osobnym, przyklejonym temacie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

org nie liczyłem na nagrodę materialną a zresztą było bu to nie w porządku względem innych(po OC5850 mało która karta może mu dorównać) jak napisał Gofer

Ale pomysł ze zmianą kolorka i nadanie dopisku posiadacz najlepszego sprzętu na FA jest fajną opcją-da się to zrealizować??

Co do 2 tematu to wyniki w przyklejonym jak pisze gofer i przy nicku odsyłacz do konfigu w odpowiednim temacie (chodzi mi o to żeby ranking wyglądał podobnie do obecnego we wszystkich kategoriach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie zrobić np. jakiś mały obrazek do sygnatury/podpisu. Szczerze wątpię, czy Administracja zgodzi się na dodatkową rangę, zwłaszcza taką (najbogatsze dziecko na FA). Jeśli ktoś dysponuje świeżym numerem CDA, to niech wypisze programy i gry (razem z ustawieniami) z testów z Konfiguratora, niestety nie mam jak skontaktować się z Allorem po dokładne ustawienia. A o programy na Coverze zapytałem, czekam na odpowiedź. Nie wróże sukcesów, ale poczekamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz rację. "Najbogatszy" dlatego trzeba wyszczególnić kategorie w jakich ma to się odbywać. z resztą powiem szczerze, że często najbogatszy to i NAJwolniejszy - trzeba jednak umieć konfigurować PC w dobrym kierunku :)

Ps. Pomysł z sygnaturkami małymi może być całkiem dobry, ale ma jedną wadę - ktoś sygnaturkę może ukraść ;/

Ps2. Mój 500 post :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Pomysł z sygnaturkami małymi może być całkiem dobry, ale ma jedną wadę - ktoś sygnaturkę może ukraść ;/

ale miejsca w rankingu już nie.Sygnaturka może być.

Jeśli redakcja by się zgodziła na programy na dvd to mieli byś my więcej chętnych mnie to w sumie lata bo jakoś te programy z neta zassam ale jak ktoś ma wolniejsze łącze to ventage czy coś takiego może dłuuuuuuugo zasysać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Foxconn G31MX-K

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5300 2,6ghz.

Pamięć: 2x Kingmax KLDE88F-B8MO5 2GB DDR2 800 MHz

Dysk twardy: Samsung HD501LJ 500 GB

Karta graficzna: Zotac GF 9600 GT

Modelu zasilacza nie znalazłem, ale pewnie jakiś szit :)

Dodatkowe: -------

O co chodzi?

Komputer kupiony w lutym tego roku.

Do czego?

Głównie do gier, czasami do filmów itp.

Jak się sprawdza?

W prawie wszystkich grach ustawiam full detal w 1280x1024 Jak dotąd nie udało się to tylko z Crysisem i GTA IV, więc jestem bardzo zadowolony :)

Najbliższe zmiany wg autora

Przez co najmniej 2 lata upgrade'u nie przewiduję, może co najwyżej coś popodkręcam :)

3dMark 06 - Wyniki

SM 2.0 Score 4511

SM 3.0 Score 4415

CPU Score 2291

3dMark Score : 9768

Jakby co, podaję wyniki z benchmarków z gier:

Batman Arkham Asylum (full detal) - 51 FPS

GTA IV (średnio-wysokie detale, bez patcha. Wgram patcha powinno być lepiej :)) - 24 FPS

Mogę porobić testy w innych programach, ale powiedzcie w jakich bo niezbyt się na tym znam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem u siebie Street Fightera IV i GTA IV. Gram w niskiej rozdziałce z powodu małego monitora (1280x1024), ale może po świętach jak dozbieram to kupie coś nowego.

Street Fighter IV - Full detale. 70 FPS

GTA IV - 42 FPS

Załączam Scrina gta4p.th.jpg

BTW. Dalczego mojego Quada Benchmarkt jak i w SF4 i GTA IV wykrywa jak Intel Pentium Xeon ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte MA77OT-UD3P

Procesor: AMD Phenom II Quad Core 945 3.0 Ghz

Pamięć: Goodram ddr 3 4gb

Dysk twardy: Samsung 7200 500GB SATA II

Karta graficzna: Radeon HD 4890 1 gb

Napęd optyczny: LG nie wiem dokladnie ale uzupelnie

Obudowa: Coolermaster

Zasilacz: Uzupelnie ale 530 W jest:D

Monitor: LG W2253V 22" full HD

O co chodzi?

Komputer zakupiony 2 miesiace temu.

Do czego?

Zakupiony przede wszystkim do grania, a także do ogladania filmow

Jak się sprawdza?

No to tak, komputerek jak narazie sprawdza sie bardzo dobrze, jedyna wada jego jest hałaśliwy wentylator umieszczonego na procesorze, lecz mozna do tego sie przyzwyczaic. Narazie wszystkie gry wykrecam na full wiec zadowolny jestem:)

Najbliższe zmiany

Planuje zmienic wentylator na procku:)Na jakis mocniejszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...