Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Twój obecny komputer - Konfigurator a la CDA :D

Polecane posty

faktycznie przeoczyłem twój wynik no ale najwięcej ptk tracę na procku (zobaczy się może jakiegoś taniego q wyrwę albo spylę co mam i kupię i7)

ale jestem w I trójce z wcale nie takim mocny sprzętem(poza grafą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mam pytanko co do podkręcania. Czy podkręcenie tak dużo daje ? Bo jak patrze na tabelkę do zauważyłem że niektórzy mają mocna sprzęty a inni sporo słabsze a są sporo wyżej.

Samedi pobiłeś mnie ;p. A tak z ciekawości sądząc że mój GTX275 i twój HD4890 sąna równym poziomie to to musiałeś nadrobić to kręceniem procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie do mojego tematu o 5850 bez OC miałem 12k w 3d06 a po OC mam 3 wynik (już szykuję kasę może w styczniu będzie nowy sprzęt)

jak widać OC daje bardzo dużo na twoim miejscu zmieniał bym chłodzenie na mugena II + ac5 i kręcił tego q bo twój komp się do tego nadaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragon13

właśnie że też sporo daje kręcenie grafiki w przypadku HD4890 (niestety pod tym względem jest gorzej z GTX275) dobrze podkręcony chodzi prawie jak GTX285 a proca na stałe mam na 3,5 GHz w sumie mógł bym powalczyć o więcej ale bym musiał zmienić chłodzenie a narazie mi się nie chce bo i tak wszystko co chce chodzi mi na max. detalach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: A64 X2 3800+

Płyta główna: Asrock 939NF6G-VSTA

Pamięć: GoodRam 4 x 512 MB DDR 400 2ch

Karta Graficzna: Asus 9600GSO 384 MB (96 us)

Zasilacz: Tacens Radix II 520

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 250GB

Napęd: Asus DRW 20 B1LT

Obudowa: Hmm... Logic (?)

Monitor: NEC LCD1701 (już dłuuugo daje radę - dałem za niego ponad 2k pln)

Myszka:Microsoft Basic Optical Mouse

Klawiatura: Microsoft Wired Keyboard 500

Słuchawki: TDK MP100

Głośniki: Creative SBS350 2.1

System operacyjny: Windows Vista 32bit SP2

O co chodzi?

Zestaw rozpoczął swoje życie w 2004 roku jako maszyna z A643000, GF6600, 1GB RAM i MB GA-K8NF. Przyszedł w końcu kres na MB (padł bios przy aktualizacji i poszła do serwisu) wtedy zmieniłem ją awaryjnie na Asrock'a. Gdy stara wróciła z serwisu - nie chciało mi się rozkręcać sprzetu i została sprzedana. Poza tym w tzw międzyczasie dorobiłem się dysku SATAII (w/w Barracuda) a K8NF9 ma kontroler SATAI (różnicy i tak nie widzę). Następny do wymiany poszedł procesor - Wysłużonego A64 zastąpił A64X2. Niedługo potem GF6600 został wymieniony na GF8600 i dokupiłem 1GB RAM. Całkiem niedawno okazyjnie kupiłem GF 9600GSO i tak zostaje do dziś.

Do czego?

Tworzenie dokumentów, internet, filmy, gry (w takiej kolejności)

Jak się sprawdza?

Szczyt nowoczesności to może nie jest ale jak na moje potrzeby to aż nadto.

Najbliższe zmiany

Może obudowa? Moja już mi się znudziła. Jak padnie (odpukać) to może monitor. Tylko gdzie ja znajdę taki 4:3?

Wynik w 3DMark 06 - 7102 3DMarks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zrobiłem sobie przerwę od ForumAction'um to nie znaczy, że jesteście upoważnieni do robienia offtopu ;d Nie, no nie bronie wam się wypowiadać, ale żeby było to z umiarem, ponieważ robi się mniej przejrzyście.

Ps: Rankingiem, chyba sam będę musiał zająć się, bo Ogr chyba nie chce już odwalać brudnej roboty za mnie :P ( btw, Wcale mu sie nie dziwie ;d )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Asus P5K PREMIUM/WIFI-AP

Procesor: Intel Pentium Core 2 Duo E8400 3,00 GHz @ 4,0 GHz

Pamięć: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 4096MB PC8500 1066MHz @ 1116 MHz

Karta graficzna: Zotac GTX280 AMP Edition 1024MB DDR3 HDTV/2xDVI PCI-E

Dysk twardy: Seagate 250GB (system) + 1x650GB Seagate w RAID 0

Karta dźwiękowa: X-Fi Gamer

Napęd optyczny: Samsung S-ATA

Obudowa: Tracer TRO-442 Luster ATX

Radiator: Scythe SCINF-1000 Mugen (Infinity) (754,939,AM2,478,775)

Zasilacz: Chieftec CFT-750-14C 750W

Monitor: Gateway w2200 VGA DVI HDMI Component

Klawiatura: Logitech

Mysz: A4tech X-750 Red Fire

O co chodzi?

Komputer składałem sam 24.10.2007 Od tamtego czasu wymieniana Karta Grafiki z 8800GTX na 9800 GTX2 i Teraz 280 AMP i zasilacz z 450 na 750

Do czego?

Komputera używam raczej do grania i nie mam problemu z żadną grą na Full Detalach

Jak sie sprawdza?

Znakomicie Złożyć komputer to nie problem ale złożyć komputer odpowiednio aby była najlepsza wydajność to już trzeba mieć waidomości

Najbliższe zmiany wg autora?

Żadne gdy by nie to że na gwarancji były wymieniane karty Graficzne bo były wadliwe i producent się 2 razy poczuł i dał lepszą kartę

3DMark wyniki: 17441

Wydajność z wersji Sterownika z 190 na 191 wzrosły o 148 Punktów

Screeny

Sterownik 191 NAJNOWSZY

post-39208-1258092126_thumb.jpg

STEROWNIK 190 STARSZY

post-39208-1258092230_thumb.jpg

TEMPERATURA CPU

post-39208-1258092465_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3

Procesor: AMD Phenom II X3 720 2.8GHz@3.3GHz

Pamięć: Kingston 2x2GB DDR2 1066MHz Dual Ch.

Dysk twardy:Samsung 140GB 7200obr/min Sata II

Karta graficzna: Palit GTX275 633/1403@679/1506

Napęd optyczny: LG DVD

Obudowa: AeroCool Hi-Tech 7 Pro 1x400mm

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

Dodatkowe:-------

O co chodzi?

Komputer jest niemal nowy, sprzed pół roku

Do czego?

Do wszystkiego:) W dużym stopniu do gier, ale też i pisania programików na studia i stron www, a także filmów i eksperymentowania.

Jak się sprawdza?

Idealnie - nic dodać nic ująć.

Najbliższe zmiany wg autora

drugi, wiekszy twardziel, nowy napęd optyczny bo ten który mam to staroś sprzed paru lat(na razie daje radę), a w końcu nowy cooler procesora i jeszcze trochę OC, tak do 3.8Ghz no i może lekkie OC grafiki jeszcze. No i do marca trzeba będzie usunąc tego Win7 RC 32 którego mam i wtedy pewnie pojawi się Win7 64 i dodatkowe 2x2GB Ramu.

3dMark 06 - Wyniki - Po OC.

SM 2.0 Score 6357

SM 3.0 Score 7735

CPU Score 3542

3dMark Score : 15339

post-57350-1258118944_thumb.jpg

Na prośbę ORG'a daję jeszcze zdjęcie starego kompa, który wsadziłem do oleju:)

jak kiedyś zrobię chłodnicę to i ten tam wsadzę, a wtedy to może nawet 5 GHZ uda sie uzyskać:) Na razie staruszek po 2h pracy nagrzewa olej w akwarium do 40 stopni i wtedy wolę go wyłączyć:)

post-57350-1258118957_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpu Intel celeron d 2,88 ghz

grafika giforce 6600 120 mb ram /asus hd 3450 512 mb

ram 1 gb pc 3200 400 mhz

dysk 80 gb

napęd lg

zasilacz 350w ibox

co chodzi?

nic takie padło do wymiany

Do czego?

do netu

Jak się sprawdza?

jakoś leci

Najbliższe zmiany wg autora

na allegro za 1 zł i kupno nowego pc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Główna : MSI P45 NEO2-FR MOA /intel P45/

Procesor: Intel Core2Quad 2400 MhZ @ 3350Mhz

Dysk: Samsung 500GB jakiś tam

Napęd: Samsung DVD

Karta graficzna: Powercolor HD5850

Chłodzenie : Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

RAM : G.Skill 2x2GB 1000MHz CL5 PQ

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

O co chodzi?

Kupiony w lipcu 2007 roku. Płyta, chłodzenie i zasilacz dokupiony we wrześniu 2009. Karta- listopad 2009.

Do czego?

Głównie do gier. CoD'ów, GTA itp.

Jak się sprawdza?

No praktycznie nie miałem z czym porównać(wcześniej 8600 GT)-także wyśmienicie.

Najbliższe zmiany wg autora

Już zakupione wszystko. Przynajmniej dwa lata pochodzi na tym configu.

3dMark 06 - Wyniki - Po OC.

17099:

3dmark06x.jpg

Widząc Wasze prośby poniżej edytuję:

cmc.png

beztytuusy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla was taką propozycję. Zauważyłem, że ranking cieszy się sporą popularnością, więc przydałoby się trochę rozszerzyć zakres tekstów. Sam smark 06 jest przecież niezbyt miarodajny. Myślałem o tym, żeby dodać testy takie jak:

- Smarki z HDTune.

- SuperPI (ale która próbka? 1m? 16m?).

- Część testów SiSoft Sandry (też jeszcze nie wybrałem wszystkich).

- Pomiary FPSów z jakichś gier, tylko teraz z czego? Myślę, że dobre byłoby demo Crysisa, albo czegoś podobnego.

- Może jakieś inne smarki od Futuremarka, jak PCMark?

- Oczywiście OC wyrażane w procentach.

Co wy na to? Macie jakieś inne pomysły na testy? Jeśli popularność będzie dość spora, to temat z wynikami można będzie przypiąć i każdy będzie wiedział, kto jest największym kozakiem na FA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej jestem za

szczególnie smarki z gier ja np. katuje Resident Evil 5 Benchmark tylko trzeba by ustalić w jakiej rozdzielczości i z jakimi detalami

najlepiej by korzystać z już zrobionych benchmarków z gier wtedy wynik był by najlepiej odpowiadający wydajności konkretnej platformy w najpopularniejszej kategorii czyli gry komputerowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer jakie testy ja chce to wiesz pokryły się z twoją listą-nie zapomnij o furmarku ;p

Ja się przyczepię do dodawania wyników żeby na każdym był podpis z nickiem osoby wstawiającej w notatniku.

bo można by dodać wynik znaleziony w necie nie opisany

o np. takiKLIK akurat ten jest z opisem ale jak bym poszukał to znajdę trochę wyników bez opisów powyżej 20k.

no i obowiązkowo zakładki z cpu-z i gpu-z

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale oczywiście byłoby z tym ''trochę'' problemów :P

1. Nie każdy ma na swoim dysku cpu-z gpu-z, futuremarka, benchmarka z określonej gry ( co jak co ale dla samego testu, sciaganie 1gb danych przy necie 512kb/s, nie jest zbyt fajne, a osobach posiadających limity już nie będę wspominał )

2. Czas i chęci - Nawet gdy już uporamy się z zassaniem wszystkich plików, przychodzi czas na pomiary, które do tego muszą być udokumentowane, więc także trzeba się pobawić, jak w przypadku pierwszego punktu, a o czas w tych czasach dość trudno :P

3. Organizacja - tego wszystkiego w całość, także wymaga trochę pracy.

Lecz, nic do stracenia, można spróbować ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperPi może być (np: 1m + 16m) - waży z 1mb czy nawet mniej

Benchmarki dla mnie odpadają (no chyba, że w końcu z kminie czemu mam tak mało FPS w Crysise ;p , poza tym niektórzy nawet 600 Megabajtowego 3dMarka nie mają czasu ściągnąć a co dopiero 1,5GB dema [chociaż pomysł ciekawy]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeśli to taki problem to może poprosimy redakcje żeby wrzuciła na płytę jakiegoś benchmarka np. ten z RE5 waży 600 MB

albo jak ładnie poprosimy to może wrzucą benchmarki którymi sami testują sprzęt, by było świetnie bo moglibyśmy zrobić porównanie z osiągów naszych kompów z tymi dostępnymi w CDA

bo z CPU-Z i GPU-Z nawet przy słabym łączu problemów nie powinno być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMEdi fajny pomysł ale czy redakcja na to by poszła?

Jeszcze jest taka opcja ,że nie wszyscy by musieli podawać wynik we wszystkich kategoriach ale fajnie by było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry odpadają wszystkie płatne testy, nie mam na to kasy :P Co do testów redakcyjnych, to zagadam, ale nic nie obiecuje. No i wiadomo, wszystkich testów być nie musi, jeśli ktoś nie ma takiej możliwości. To kto byłby wstępnie zainteresowany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten pomysł się bardzo podoba ;)

I jestem jak najbardziej ZA.

A ze ściąganiem dużych plików problemu nie będzie.

W szkole neta o wiele szybszego niż mój (1024kbps) mają to benchmarka/demo jakiejś gry się ściągnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infie można ściągać wszystko co się chce poza torrentami ^^

Ostatnio sobie Windowsa 7 triala ściągałem :P

Na moim necie za długo by szło.

A mnie ostatnio coś naszło i prawie cały dzień się w OC mojego phenoma bawiłem aż mnie spać rodzice wygonili xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...