Skocz do zawartości
Lukasz-K2

Rozwiązany: Nowa karta graficNa

Polecane posty

Dzień dobry.

Nadszedł czas na nowy post. Potrzebuję karty graficznej do komputera z sygnaturki. Moja się zepsuła i chce kupić nową. Chciałbym wydać maksymalnie 1600zł. Mam monitor 34 calowy i używam go w rozdzielczości 3440x1440. Nie zależy mi na olbrzymich osiągach. Chcialbym coś fajnego w okolicach tych pieniędzy. Najbardziej zależy mi na dość dobrej ciszy i chłodzie. Nie lubię hałasu i gorąca z komputera. Będę używał karty do Corela, lubię programować w ciszy, czasami gram, chciałbym spróbować ograć Cyberpunka :). Nie musi być na ultra. Jakieś medium/high było by ok. Myślałem nad karta RX6600 bo raczej nic lepszego chyba nie dorwę. Podobno wersja od ASRocka jest cicha i chłodna. Widziałem też gdzieś RX6700 bez dopisku XT od Sapphire. Za niewiele więcej. Czy to jest cicha karta? Jest chyba trochę lepsza od 6600. Może jakieś 6650 szukać na promkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo możesz naciągnąć budżet? 😄 POWERCOLOR Radeon RX 6700 XT Hellhound za 2000 zł to niegłupia opcja. Sklep chyba jednak nie uczestniczy w akcji rozdawania kodów na gry.

5 godzin temu, Lukasz-K2 napisał:

Najbardziej zależy mi na dość dobrej ciszy i chłodzie. Nie lubię hałasu i gorąca z komputera.

Różne modele kart oparte o konkretny chip, oddadzą podobne ilości ciepła, więc podobnie podgrzeją otoczenie. Jedynymi zmiennymi mogą być wspomniany hałas oraz temperatury gpu i pamięci VRAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się marzy ray tracing, chociaż w jakiejś minimalnej konfiguracji. I chyba ten 6700XT pozwoliłby na taki minimalny RT :). Kurczę, chyba bym dołożył te pare stówek tylko czy Powercolor to przyzwoita firma? Ja mam z tyłu głowy że ciche i dobre karty to robi tylko asus strix i msi gaming. A reszta graczy to tak sobie :). A i mimo, że chciałbym posmakować ray tracingu to nie chcę jednak rtx od nvidii bo moja iiyama nie jest na liście kompatybilnej do obsługii freesynca z kartami nvidii. Zreszta lubię Radeony :). Czyli ten 6700xt... No kusi... Tylko firma nie do końca mnie przekonuje... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RT Radeony wypadają dość marnie. Jeden z przykładów: https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-nvidia-dlss-w-dying-light-2-pc-sposob-na-plynne-granie-z-ray-tracingiem-porownanie-jakosci-obrazu-dlss-i-fsr?page=0,7. Poza tym, wykorzystywana przez Ciebie rozdzielczość ekranu to już spore wyzwanie dla karty graficznej i RX 6700 XT nie będzie się nudzić. Realnie do RT przydałaby się tu co najmniej karta pokroju RTX 3080. 😄

Co do firmy PowerColor, to jest ona jak najbardziej w porządku, a wspomniany model cechuje się dobrym układem chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. A na koniec gdybym jednak nie chciał wydawać aż tyle na 6700 to 6650 od MSI byłoby ok? Gdybym jednak ten rt odpuścił. Ja wiem że to potężna rozdziałka ale szczerze to ja ogrywam kilka tytułów na krzyż sprzed kilku lat a nie najnowsze produkcje :). Mysle że jednak pozostanę przy 6650. Za dużo  wydatków przy świętach a i tak myślę że jeśli mi 5600 starczyło to 6650 będzie ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mój monitor nie obsługuje poprawnie kart nvidia. Bo szczerze to bym sobie kupił 3060 i grał na dlss. Ale jednak jestem raczej skazany na amd, gdzie sterowniki są nadal słabo dopracowane. Pamiętam jak miałem jeszcze gtx1060 i NIGDY nie miałem problemów ze starym monitorem pod FullHD. GTX1060 był jak stare Mercedesy :). Teraz czekam na zwrot pieniędzy za starą kartę i albo 6600/6600xt/6650xt albo jakiś 6700 na promocji. Z tym kodem widzę że dużo zachodu więc raczej sobie daruję. Czasami jeszcze diabeł kusi żeby polować na coś na olx ale strasznie się zraziłem do używanych kart... Używki 6700 są nawet w dobrych wersjach za rozsądne pieniądze. Niby na gwarancji.... no ale... sam nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lukasz-K2 napisał:

Szkoda że mój monitor nie obsługuje poprawnie kart nvidia.

To, że nie jest na liście kompatybilności z G-Sync, nie musi oznaczać, że nie obsługuje.

11 minut temu, Lukasz-K2 napisał:

Z tym kodem widzę że dużo zachodu więc raczej sobie daruję.

Te kody zostały ponoć wczoraj/przedwczoraj wyłączone. Najwyraźniej ludzie nazbyt szaleli z zakładaniem nowych kont, by uzyskać jak najwięcej kodów. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo na pepperze się chyba zrobiło mega zamieszanie jak taki kod zdobyć ;).  A co do monitora to chyba nie będę jednak ryzykował bo jeżeli Radeony bezproblemu obsłużą Freesync to wolę jednak mieć pewny Freesync :). Póki co nadal czekam na zwrot za zepsutą kartę. A potem nie będę długo czekał tylko wezmę co będzie. Szczerze to ja dużo nie gram. Ostatnio grałem w przedpotopowego Fallouta 3, Batmana Arkham City, chciałbym Far Cry 5 no i z nowszych pozycji marzy mi się ten Cyberpunk, z tym, że wiem, że to na jakichś dużo niższych detalach. W 6600 albo 6600xt albo 6650xt bardzo podoba mi się niskie zużycie prądu w stosunku do oferowanej wydajności. To taka wisienka na torcie :). A myślę że nawet na wysokich (nie ultra) detalach wiele gier na takiej 6600 pójdzie powyżej 40klatek :) Może się nawet zbliży do magicznych 60. Może nie ma co szukać używek bo kurde nigdy nic nie wiadomo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Kupiłem jednak ostatecznie MSI RX6650 Gaming X. Jestem bardzo zadowolony, wiadomo, że 6700XT było by lepsze, ale kupiłem tańszą. Karta jest ok. Wiedźmin, Shadow of tomb raider działają jak dla mnie bardzo wystarczająco na tej karcie. Cicha i ładna :). W sam raz do 1600AF i reszty podzespołów. Można zamknąć temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...