Skocz do zawartości
blade81

Minecraft Larp - wykorzystanie marki a własność intelektualna

Polecane posty

Cześć,

temat może wydawać się banalny, sam problem, który opisuję niżej, być może wcale nie istnieje, ale porady zasięgnąć zawsze warto.

Współpracując z Centrum Inicjatyw Lokalnych, które realizuje projekty mieszkańców (piknik sąsiedzki, warsztaty kreatywne), zrodził się pomysł fabularyzowanych gier terenowych, w tym tej, opartej o Minecraft. Sam MC fabuły nie ma, ale pewne charakterystyczne mechaniki tak, a przede wszystkim rozpoznawalne postacie. I tu zagwozdka. Czy można użyć wizerunków postaci z gier - kartonowe modele - gdy tak naprawdę cały projekt jest non-profit?

Fundusze oczywiście są, nic się nie da za darmo stworzyć, ale finanse z miasta wędrują do CIL, w dużym uproszczeniu, takiego małego ośrodka kultury, który to zaakceptowane pomysły finansuje ograniczoną kwotą i wspiera ich realizację. W przypadku gry byłyby to głównie materiały potrzebne do stworzenia postaci, broni i innych pierdółek, ale także nagrody oraz niewielkie wynagrodzenie dla samych prowadzących (przygotowanie rekwizytów, stworzenie scenariusza, odgrywanie NPC). Na tej grze zyskają jedynie mieszkańcy dzielnicy/miasta, którzy będą dobrze się bawić i będą mogli wygrać drobne upominki.

Z racji nieco oficjalnego charakteru imprezy, pomyślałem o napisaniu bezpośrednio do Mojang/Microsoft. Czy uzyskam jakąkolwiek odpowiedź, nie wiem. Ale chciałbym wiedzieć co o tym myślicie. Oni mogą sprawę przemilczeć, ale prawnicy odezwą się po wszystkim.

Myślałem także o bardzo uprzejmym zapytaniu odnośnie możliwości wsparcia w zakresie nagród, chociażby w postaci gadżetów związanych z MC. To wydaje mi się jeszcze mniej prawdopodobne, ale jednak wierzę, że ktoś ogarnięty z sercem by się tym zajmował.

 

A jeśli ktoś ma wątpliwości co do sensu wykorzystania marki MC, to... nie jest to konieczność. Takie zabawy o rozmaitej tematyce będą się odbywały, ale Minecraft jest znany, dosyć sympatyczny i zapewne przyciągnąłby tłumy. A właśnie na frekwencji nam zależy, by ludzi aktywizować i uświadomić ich, że CIL istnieje dla nich.

Dodam też, że osobiście taką grę w klimatach MC prowadziłem, jednak była to impreza prywatna, urodzinowa, więc i o żadnych pozwoleniach nikt nie myślał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...