Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sondokan

Rozwiązany: Wiedźmin: gra wyłącza się + komunikat o błędzie

Polecane posty

Gość Sondokan

Witam,

mam problem z grą Wiedźmin: Edycja rozszerzona. Mianowicie gra po 1-2h grania lub czasami kilkunastu minutach wyłącza się po czym wyświetla się okno z komunikatem o błędzie (Wystąpił błąd, aplikacja zostanie zamknięta). Próbowałem zmieniać detale z wysokich na średnie i na odwrót (do tego własne ustawienia wprowadzałem) i nic z tego.

Konfig:

Intel Core 2 Duo T5800 2.00 GHz

Ge-Force 9650GT 1 GB

4 GB RAM

Vista Home Premium 32-bit (SP 1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Postanowiłem się podpiąć pod ten temat. Bo mimo wszystko on najlepiej pasuje do mojego problemu. Więc tak: Wiedźmin uruchamia się normalnie, zainstalowany prawidłowo, aczkolwiek po kilku minutach gry. Wyłącza się komputer. Tak, tak właśnie komputer, nie gra tylko po prostu gaśnie komp. Nic nie wyskakuje, żadne błędy, nic. Po prosty wyłącza się komp.

1) Na początku sądziłem że to chłodzenie karty graficznej, jednak nie. Mam zapożyczoną od kolegi grę, Assasin Cread. Która chodzi bezproblemowo, mogę grać w nią kilka godzin i nic się nie dzieje.

2) Mam zaktualizowane stery z grafiki.

3) Mam też najnowszy sterownik TAGES.

3) Na systemie XP nic takiego się nie działo.

4) Wiedźmin edycja rozszerzona 1.5. "oryginał"

Oto konfiguracja komputera. Mniej, więcej jest to zestaw Eco XII.4. Ogólnie kompa kupowałem rok temu. Z CD-Action jako pomocą.

- Windows Seven X64

- DirectX 11.0

- Typ procesora DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz

- płyta główna Gigabyte GA-EP35-DS3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

- Pamięć fizyczna 2048 MB

- Karta wideo ATI Radeon HD 4850 (512 MB)

- Zasilacz 400W

Wykaz czujników: W spoczynku

Płyta główna 48 °C (118 °F)

Procesor 48 °C (118 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 48 °C (118 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 47 °C (117 °F)

GPU Diode (DispIO) 84 °C (183 °F)

GPU Diode (MemIO) 82 °C (180 °F)

GPU Diode (Shader) 84 °C (183 °F)

WDC WD2500AAKS-00B3A0 46 °C (115 °F)

W stresie karta graficzna osiąga 100'C a reszta sprzętu niewiele więcej. Jedni powiedzą że to sporo. Ale jak wiemy, to jest ATI one się tak grzeją. Po za tym dzwoniłem do sklepu w którym komp składałem. To powiedzieli że nie mam się co martwić, taka karta to ma luzie 120'C może osiągnąć.

Ogólnie to przegrzewanie sprzętu nie biorę pod lupę, bo jak by miał się przegrzewać, to przy Assasin Cread. Też by padł. A tak się nie dzieje.

Szukałem już po necie i nic nie znalazłem. Może wam się uda rozwiązać problem.

Z poważaniem Adriano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz myślę że, dobrej jakości. mianowicie firmy Tracer(przynajmniej tak mi się wydaje) tej firmy jest obudowa. A zasilacz już był wmontowany.

Ogólnie zdobyłem już ten nowy patch do Gothica III 1.70. Nie będę się rozpisywał czy zdał egzamin i poprawia wydajnośc gry, nie o tym ten wątek. Ale jedno jest pewne, właśnie wróciłem po 2 godzinnej przechadzce po Myrtanie. I nic się nie działo, nie było żadnych problemów. A znając zbugowanego Gothica. To komp był bardziej obciążony.

Coś czuje że Wiedźmin gryzie się z jakimś sterownikiem, może to wina tego "niby good działającego" sterownika TAGES. No nie wiem.

Na razie zrobiłem wszystko co radziło Cd project. pod tym linkiem co mi podałeś. Sterowniki mam na 100% nowe sam windows je ściągał, prócz tych do Grafy, bo te ściągałem z tej strony link. No i zrobiłem to z tą wirtualną pamięcią. Idę zobaczyć co to dało.

Dziękuję za zainteresowaniem tematem, może uda się rozwiązać ten problem.

EDIT:

No niestety problem dalej występuje. Grałem niecałe 15 min i komp się wyłączył.

Z góry dziękuję. Adriano

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Tak zrobię, bo już mi kolega mówił że 400W to trochę mało jak na ten zestaw.

Ogólnie na alegro nie będę kupował, ale mniej więcej chce znać nazwę, jakieś "dobrej" firmy - co możecie powiedźiec o tej firmie, o tym zasilaczu? Jest to coś warte. Bo też chodzi by była w dobrej cenie. link

EDIT: A no fakt;) To było skierowane dla @Sondokan

Z poważaniem Adriano

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...