Skocz do zawartości
Shiket

Komputer do 14k

Polecane posty

Cześć, planuje zakup komputera i proszę o radę 😁
 

  • Budżet na komputer: 14k (im mniej tym lepiej, jednak jeżeli wymagana będzie większa dopłata uzasadniona osiągami to ok)
  • Części do kupienia: tylko komputer
  • Czy wliczyć system w cenę: nie (jeśli można przenieść z obecnego)
  • Zastosowanie komputera: gaming (komputer będzie głownie do gier fps typu valorant ale też jakiś warzone 2/apex itp. + zależy mi na fps)
  • Preferowany sklep: obojętne
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 1440p Lenovo IPS 165hz (w przyszlosci moze cos 240hz 1440p): Link do monitora
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie (chyba ze się nauczę :D)
  • Termin zakupu komputera: dowolny (im szybciej tym lepiej ale się nie pali)
  • Dodatkowe uwagi dzisiaj zamówiłem na x-kom gotowca z promki na black friday Zamówiony komputer za 13900zł ale nie jestem do niego przekonany. Obecnie mam kompa z xkomu serii gamer i przez 4 lata nic mu sie nie dzialo, jest w 100% sprawny.
    Chętnie wysłucham opinii dotyczących zamówionego sprzętu i przyjmę jakieś propozycję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Shiket napisał:

Zastosowanie komputera: gaming (komputer będzie głownie do gier fps typu valorant ale też jakiś warzone 2/apex itp. + zależy mi na fps)

Jeśli sugerować się wymienionymi tytułami, to mogłaby Ci wystarczyć karta pokroju RX 6800 XT. ;)

10 godzin temu, Shiket napisał:

Dodatkowe uwagi dzisiaj zamówiłem na x-kom gotowca z promki na black friday Zamówiony komputer za 13900zł ale nie jestem do niego przekonany.

Nie wygląda to źle w tej cenie, szczególnie jeśli w tym zestawie również wykorzystano płytę ASUS TUF Gaming Z690-Plus WiFi D4 (jak tutaj). Gdyby samemu wybrać podzespoły, to cena będzie podobna, ale wtedy w zestawie znajdzie się choćby lepsza obudowa (np. Lian Li Lancool III). Potencjalnie wydajniejszą kartą (niż RTX 4080) w rasteryzacji może być RX 7900 XTX.

Poza tym, warto byłoby wiedzieć jak podłączono kartę, bo niektóre adaptery 12VHPWR dołączone do RTX 4090 były słabej jakości, co skutkuje uszkodzeniem adaptera i samej karty graficznej.

   
   
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...