Skocz do zawartości
muzarz

Rozwiązany: Upgrade aktualnego komputera

Polecane posty

Witam serdecznie,

planuje w niedalekiej przyszłości ulepszyć swój komputer, nie jest najsłabszy ale już w nowszych tytułach ma problem z utrzymaniem 60 klatek na wyższych ustawieniach. Potrzebuje waszej pomocy bądź porady co opłacało by się wymienić na nowsze. Budżet około 1000-1500 euro jako iż mieszkam w Niemczech.

Aktualna skrzynka:

CPU: Ryzen 7 3700x
MOBO: MSI B450 gaming plus max
RAM: Patriot DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit
GPU: KFA2 EX RTX 2070S 8GB
SSD: ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Seasonic Focus GX 650W ATX
Case: be quiet! Pure Base 500 Windows bk ATX
Chłodzenie: Scythe Ninja 5

Dziękuje z góry!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bull3t napisał:

Cześć,

potencjalnie możesz myśleć już o zakupie RX 7900 XTX i Ryzena 7 5800X3D. Prawdopodobnie trzeba będzie rozważyć również wymianę zasilacza na mocniejszy.

W jakiej rozdzielczości grasz?

Cześć,

patrzałem już wstępnie na ową kartę, cenowo wychodzi około 200-300 euro taniej od RTX 4080. Nigdy nie miałem karty AMD więc trochę się obawiam stabilności czy wydajności, jak to wygląda w porównaniu do 4080? 

Grywam aktualnie w rozdzielczości WQHD (2560x1440) w 144hz na głównym monitorze, drugi zwykły 1920x1080 60hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, muzarz napisał:

Nigdy nie miałem karty AMD więc trochę się obawiam stabilności czy wydajności, jak to wygląda w porównaniu do 4080? 

Myślę, że stabilność sterowników jest porównywalna u obu producentów. Co do wydajności, to wspomniana karta wygląda na wydajniejszą o 15-20% względem RTX 4080 w rasteryzacji, ale na razie są to tylko zapewnienia AMD, więc trzeba poczekać na testy.

Wydajność w WQHD powinna być naprawdę wysoka po wymianie podzespołów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za waszą pomoc, procesor zamówiłem.
Ostatnie pytanie, 

W dniu 21.11.2022 o 11:13, Bull3t napisał:

Prawdopodobnie trzeba będzie rozważyć również wymianę zasilacza na mocniejszy.

Jako iż nie mam za bardzo obeznania w zasilaczach, jaki był by pasujący pod 7900 XTX i Ryzena 7 5800X3D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair RM850X(2021) i Cooler Master V850 Gold V2 powinny być ok. Jeśli trafisz na dobrą cenę, to możesz wziąć mocniejszą jednostkę jak np. Corsair RM1000X(2021).

Gdyby nie było jakichś fajnych przecen, to możesz ewentualnie wstrzymać się z zakupem i kupić już coś zgodnego standardem ATX 3.0 i wyposażonego we wtyczkę PCIe5. Na rynku jest już kilka takich modeli, ale w grudniu mogą pojawić się kolejne.

Pamiętaj o aktualizacji BIOSu płyty głównej do najnowszej wersji, bo bez tego nie będzie działać z nowym procesorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bull3t napisał:

Corsair RM850X(2021) i Cooler Master V850 Gold V2 powinny być ok. Jeśli trafisz na dobrą cenę, to możesz wziąć mocniejszą jednostkę jak np. Corsair RM1000X(2021).

Gdyby nie było jakichś fajnych przecen, to możesz ewentualnie wstrzymać się z zakupem i kupić już coś zgodnego standardem ATX 3.0 i wyposażonego we wtyczkę PCIe5. Na rynku jest już kilka takich modeli, ale w grudniu mogą pojawić się kolejne.

Moim zdaniem jeżeli już ulepszać to porządnie. Poczekałbym chętnie na premiery zasilaczy zgodnych z ATX 3.0 i PCIe5. 
Są już jakieś dostępne na rynku w przystępnej cenie czy raczej trzeba czekać na grudzień? Jak wygląda to z opłacalnością?

Co do karty graficznej, od NVIDII zazwyczaj kupowałem karty od MSI bądź KFA2, jak to wygląda w przypadku AMD? Rozglądać się za jakimś szczególnym producentem?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, muzarz napisał:

Są już jakieś dostępne na rynku w przystępnej cenie czy raczej trzeba czekać na grudzień? Jak wygląda to z opłacalnością?

Można już kupić np. Thermaltake Toughpower GF3, MSI MEG Ai1000P/Ai1300P, MSI MPG A1000G PCIe5.0. Opłacalność nie jest najwyższa, bo te zasilacze nie są szczególnie tanie, a sens mają raczej jednostki o mocy co najmniej 1000W (słabsze zasilacze mogą mieć złącze 12VHPWR o mocy jedynie 300W).

11 godzin temu, muzarz napisał:

Co do karty graficznej, od NVIDII zazwyczaj kupowałem karty od MSI bądź KFA2, jak to wygląda w przypadku AMD? Rozglądać się za jakimś szczególnym producentem?

Zależy jak udadzą się producentom konkretne modele w danej generacji. ;) Gdyby sugerować się aktualnie dostępnymi kartami, to w porządku mogą być: Asus STRIX, MSI Gaming, Sapphire Nitro, PowerColor Red Devil, XFX Merc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w kolejnym miesiącu zaopatrze się w nowy zasilacz i porozglądam za kartami (jak już zostaną wydane) od zasugerowanych przez Ciebie marek.

Dziękuje bardzo za całą pomoc i szybkie odpowiedzi, temat można zamknąć. 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...