Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

davis87

zawieszanie sie kompa w grach

Polecane posty

witam

2 miesiace temu kupilem kompa i ostatnio jakies dwa tyg temu zaczely sie dziwne problemy....Mianowicie

Grałem w lost planet i zaczela mi sie psuc grafika tzn dziwny obraz brak napisow itp aby temu zaradzic trzabylo wyjsc z gry... poczatkowo myslalem ze to wina samej gry gdyz moj brat gral w bioshocka i zadnych problemow nie bylo....

nastepnie zaczalem grac w wiedzmina i tu tez zaczela sie psuc grafika wywalalo mnie do systemu i slawny blad wyslij lub nie wysylaj bledu (jako ze mam orginal wysylam te raporty ale nic nie daja)

dlatego pomysalem ze to pewnie sterowniki wiec wszedlem na stronke nvidia i sciagnalem najnowsze sterowniki sprzed tygodnia

i po tej instalacji mam teraz inny blad: grafika w wiedzminie sie nie psuje tylko wychodzi raz na dana gre do systemu i wyskakuje blad tak jak wyzej napisalem...i podczas jedenj gry wychodzi mi do systemu tylko raz potem juz wogole nic sie nie dzieje i to roznie bywa czasami po 20 minutach a czasami po 3 godzinach

dla przykaldu podam inna gre moj brat obecnie gra w fallout 3 i ta gra akurat sie zatnie i trzeba dac alt+ctrl+del zamknac program i wejsc spowrotem do gry pozniej i ona sie zaczina juz czesto i tak jak w wiedzminie i tez jest to roznie po 15 min....

moj komp to:

Asus P5Q pro

Quad 9550 2,83 Ghz 1333mhz

gigabyte GTX275 896mb

2x2 GB ram OCZ titanum 1066mhz

seagate 250 GB

zasilacz chiftec 750 wat

nie robilem zadnych O/C

PROSZE O POMOC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak pokolei

teraz mam sterowniki z 21.07.2009 190.38

temperatura normalnie to 54stopnie w stresie 82 stopnie

bylem w sklepie co kupowalem kompa i gosciu polecil mi wyciagniecie jednej kosci i przetestowanie na niej potem wyciagnac ta co jest i wpiac ta druga

a jak mam odinstalowac te sterowniki wystarczy z z dodaj/usun programy? czy trzeba programem driver cleaner 3.3? tylko ze podobno nim trzeba w trybie awaryjnym nie wiem dlaczego? pozatym jak daje f6 to mi nie wchodzi do trybu tylko przechodzi dalej do windowsa....

skanowalem avastem i nie ma nic zadnych wirów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda mi to na problem z pamięcią, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Pamięć możesz przetestować za pomocą programów Memtest86, lub Memtest86+.

Obciąż kartę graficzną Furmarkiem i sprawdź wtedy temperatury za pomocą wspomnianego GPU-Z, a następnie procesor programem Prime95, lub Orthos-em i sprawdź temperatury Coretemp-em. Jeśli temperatury są ok, to przyczyny należy szukać raczej w systemie (sterowniki, wirus, czy widzimisię Windowsa).

Do kompletu podaj jeszcze jaki masz system i jakiego antywirusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zaraz bede dzialal

mam xp home edition sp3 orginal i avasta

wczesniej gralem w crysisa bioshocka i nie bylo problemu...klopoty zaczely sie tak w polowie lost planet

sprawdzilem grafe tym furmark przeszlo normalnie choc nie wiem jak by bylo nie normlanie ....aha i temp bylo 81 stopni

odpalilem teraz inna gre ktora wczesniej chodzila normalnie czyli bioshock a teraz po polgodzinie gry wywalilo mnie do systemu z tym o wysylaniu bledow;(

zaraz a teraz puscilem skana avastem i mialem jakiegos wirusa o nazwie reklamiarz....moze to przez wira? fajnie ze wczesniej mi go nie wykryl;/

moze znacie lepszego antywira.... w sumie w pierwszym miesiacu mialem antykasperskiego testowego i jak mi sie licencja skonczyla to zainstalowalem avasta i wsumie po paru dniach zaczely sie problemy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lepszego antywirusa od Avasta, to znam ich sporo (w ogóle Avast! według mnie to jest porażka), z darmowych fajna jest Avira (lekka i skuteczna), a jeśli chcesz mieć pełny pakiet zabezpieczeń, to niezłe jest Comodo Internet Security (świetny firewall, niezły antywirus i przydatne Defense+), poza tym nie najgorsze jest jeszcze AVG. No i są jeszcze płatne antywirusy, ale szczerze mówiąc darmowe im nie ustępują.

Jeśli sądzisz, że to wirus, to przeskanuj kompa programem Dr.Web CureIt!, jeśli coś jest to pewnie znajdzie.

Co do samego problemu, to sprawdź, czy w podglądzie zdarzeń nie pojawiają się jakieś błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...