Skocz do zawartości
SwitchBlade

Dylemat: TV czy monitor?

Polecane posty

Witam serdecznie.

Zacznę, że: posiadam monitor ultrawide 21:9, LG 34UM69G-B (2560x1080), konsolę PlayStation 5 i Komputer PC.

Monitor, ma jedno wyjście HDMI i muszę się przełączać, gdy korzystam z konsoli, lub komputera;
- o ile to można rozwiązać, kupując HDMI switcher,
- to sama konsola już - niestety, nie obsługuje 21:9. Przeszkadzają mi ucięte boczki, więc chętnie przesiądę się w coś 16:9.

Do gier, na piedestale będzie konsola; PC będzie przeznaczony głównie do grania w FPSy i strategie.

Sumienie podpowiada, aby sprzedać monitor i kupić telewizor, jakiś 16:9, okolo 40 cali.
Odrzucę rozdzielczość 4k, bo grafikę w PC mam dostosowaną do możliwości FullHD, i to nie we wszystkich grach (GTX 980Ti)
Więc zmiana rozdzielczości z natywnej (4K) na Full HD, przy odległości 1 metra - będzie katorgą i swoistym masochizmem.

Półśrodkiem byłoby:
- kupić coś w 1440p, bo wsparcie ze strony SONY (na PS5) już jest.
Ale z kolei:
- telewizory mają więcej wyjść HDMI (likwidacja problemu z odpinaniem i podpinaniem kabla), no i nie wiem:
-  jak z odświeżaniem obrazu; Czy można komfortowo grać w FPSy na takim TV?

Znany jest Wam jakiś złoty środek? Może ktoś z Was miał taki dylemat?
Nie myślmy na razie o cenie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SwitchBlade napisał:

Monitor, ma jedno wyjście HDMI i muszę się przełączać, gdy korzystam z konsoli, lub komputera;
- o ile to można rozwiązać, kupując HDMI switcher,

Albo podłączając monitor do komputera kablem DisplayPort (swoją drogą ten monitor działa w ogóle na 75Hz przez HDMI? Mój 29UM67-P wymaga DisplayPort, na HDMI chodzi w 60Hz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Właśnie! Zapomniałem o displayPorcie!
Tyle, że przeszkodą są ucięte boczki podczas korzystania z konsoli. Sporo treści 'ucieka'  i musi być standardowy format 16:9.

Znalazłem taką propozycję:
https://www.morele.net/monitor-samsung-odyssey-g5-lc32g55tqwrxen-7128112/

Co ciekawe, HDR jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Wsparcie dla treści HDR jest, ale specyfikacja nie wróży niczego dobrego (brak szerokiego gamutu, niska jasność, brak strefowego wygaszania).

Czy mógłbym Cię prosić o jakąś propozycję w dobrym stosunku cena\jakość?
Celuję w 32 cale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Odyssey C32G75TQSRX (aktualnie 2400 zł) ma już jakiś zauważalny HDR, ale nadal nie wygląda to tak jak powinno, by urwało pewną część ciała. 😉

Konkretniejsze wrażenia HDR niestety sporo kosztują (np. Samsung Odyssey Neo G7 S32BG75, Samsung Odyssey Neo G8 S32BG85, telewizor LG OLED 42" C2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR w monitorach Samsung to tylko dodatek i jest marnej jakości. Jak raz włączysz, zobaczysz pogorszenie obrazu [przejaskrawienie] to potem z tego zrezygnujesz. Nie znam monitora z dobrym HDR, więc nie tylko ta jedna marka a większość tak ma. Poda ktoś nazwę monitora z HDR o jakości tak dobrej jak w wysokiej klasy TV.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...