Skocz do zawartości
Brzoza01

Upgrade starszego PC

Polecane posty

Hej, przychodze z zapytaniem o upgrade takiego staruszka:

karta Graficzna - Gtx 1050 Ti
procesor - i5-7400 CPU 3GHz, 4 rdzeniowy
płyta główna - MSI B250M PRO-VDH (MS- 7A70)
RAM 16GB 2133Mhz
Zasilacz 500W Antec
Dysk SSD od kingstona
Dysh HDD Toshiba
Monitor AOC 2270W

Wiem że chciałbym pograć w nowego CoDa bądź fife przynajmniej na płynnym poziomie na jakichś nie najniższych ustawieniach, PC nie musi potrafić polecieć w kosmos po upgradzie 
Co należy wymienić by efekty były najbardziej odczuwalne? Wymagana jest wymiana płyty głównej by zrobic jakiś krok w przód? Cokolwiek stąd będzie warte zostawienia? Wydaje mi się że ilosć RAMu jest Ok ale czy jej model będzie OK(Pamięć RAM GOODRAM 2x8GB 2400MHz IRDM (IR-2400D464L15S/8G)?
Zasilacz 500W uciągnie po zmianach? Poleciłby ktoś odrazu skrzynie na te bebechy? Aktualna ma parenascie lat oraz brak jednej klapy kusi wymiane. Miałby ktoś możliwość doradzić co wymienić by wszystko jakoś się łączyło i funkcjonowało?
Myślałem nad budżetem typu 3-4k, ale jak ktoś ma dobre argumenty że trzeba PC składać od 0 to też prosze o info i rady 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zakładany budżet (4000 zł) wystarczy niemalże na nowy komputer. Wyglądałby on tak: https://www.morele.net/inventory/info/ae1bde76/ (można przyoszczędzić na płycie głównej i wziąć np. Gigabyte B660M DS3H DDR4, jeśli raczej nie zamierzasz wymieniać cpu w nieodległej przyszłości). Trzeba jeszcze wybrać kartę graficzną. Myślę, że w grę aktualnie wchodzą: ASUS RX 6600 DUAL (1500 zł), Sapphire Radeon RX 6700 Gaming OC (~2000 zł), RTX 3060 Ti (2400-2500 zł). Można też poszukać czegoś na rynku wtórnym (RTX 3070 za 2000-2200 zł ???).

Poza tym, można poczekać na premierę procesorów Intel Raptor Lake, która powinna nastąpić w październiku, choć jednostki z zablokowanym mnożnikiem (np. i5-13400) mogą zadebiutować dopiero w styczniu/lutym. Jutro pewnie dowiemy się czegoś na temat cen i dostępności poszczególnych modeli.

 

Kod zniżkowy na montaż: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bull3t napisał:

Cześć,

zakładany budżet (4000 zł) wystarczy niemalże na nowy komputer....

Czyli mówisz że ni jak nie użyje moich aktualnych podzespołów?

preferowałbym wybrać jakąś opcje gdzie dokładam 2-3k na procka i karte i to wrzucić do aktualnego PC + wymienić obudowę i jak trzeba to coś wymienić 

Czy z racji na płyte główna, zasilacz jak i ram nie wymienię ani grafiki ani procesora bo po prostu moje komponenty są za stare i nie zgrają się z wyższej jakością sprzętu albo wcale nie uda mi się ich fizycznie zamontować do tej płyty głównej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...