Skocz do zawartości
halinaeu

ciągłe freezowanie pc, bsody - czego to przyczyna?

Polecane posty

Postaram się opisać rzeczowo w skrócie w czym rzecz

 

otóż:

 

Na ogół pc znikąd się freezuje i sam wyłącza.

Czasami odłącza się znikąd HDD albo SSD.

Rzadziej znikąd dzieje się bsod (ostatnio raz tylko - error był critical error, choć wcześniej było tylko video_tdr_failure)

Głównie dzieje się tak kiedy włączam cs:go - czasami w menu, czasami po jakimś czasie (freez i wyłączenie pc)

Co ciekawe - dzieje się tak też kiedy przełożę z miejsca na miejsce modem przenośny (tak, kiedy przełożę gdzie indziej modem). Kiedy go odłączę i podłączę to też. Jest na usb. Bez znaczenia jakim kablem i w jakie gniazdko.

 

 

Zaczęło się odkąd odłączyłem napęd (bo bez powodu co chwila załączał się laser)

Tak, kiedy odłączyłem napęd to od tamtej pory były non stop jakieś bsod, freez, ścinanie się (bo dysk sam się rozłączył itd.)

Mam już tego serdecznie dosyć. Bez kitu. Dałem pc do serwisu i sprawdzili - nic.

Mówili tylko, że gniazdko z tyłu (jest zepsute) powodowało zwarcie to je poukładali. Powymieniali kilka kabli sata i poukładali by nic się z niczym nie stykało.

 

Owszem, nie ma już bsod, ale znikąd odłączają się dyski albo frezzuje się bez powodu pc.

 

Oto specyfikacja:

 

Płyta główna: GIGABYTE B85M-D3H

Ram: 12 GB

Procek: Intel Core i7-4770S

Dyski mam SSD (na nim jest windows) jakieś 200 GB i HDD 2 TB. Oba podłączone na SATA.

Napęd mam w tej chwili odłączony. Chociaż podłączony jest tylko do zasilacza.

Zasilacza nie jestem w stanie w tej chwili sprawdzić - mogę sprawdzić jeśli zajdzie ku temu potrzeba.

Jeśli ma znaczenie - to karta graficzna to Asus Gefore 1050 Ti.

 

 

 

Czego to może być przyczyna? Naprawdę mam już serdecznie dosyć humorów tego pc.

 

 

Jeśli to ma znaczenie - jakiś czas temu ciągle wyświetlało mi w windowsie, że gniazdko usb ma jakieś uszkodzenie (nie pamiętam jaki to error - nawet programami sprawdziłem i nie byłem w stanie zlokalizować które to gniazdko. Prawdopodobnie na płycie głównej) - przez to musiałem w ogóle wyłączyć dźwięki w windowsie bo co chwila nic tylko dźwięk odłączenie i podłączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie programowe: Zainstaluj Intel Management Engine, chipset driver, SATA driver. Jak dalej występuje problem spróbuj modowane sterowniki Sata.

Rozwiązanie sprzętowe: pewnie uszkodzone porty SATA. Pewnie nie wszystkie, to podłącz dyski w inne. Jak nie pomoże to kup kontroler Sata do PCI i do niego podłącz dyski.

Jak występuje błędne wykrycie dysku SATA i następnie pojawia się informacja o dysku na USB to gwarantuje uszkodzenie Portów Sata.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...