Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roxerood

Komputer zawiesza się w trakcie gry

Polecane posty

Witam,

Od jakiegos tygodnia mam dziwny problem. Kiedy gram w jakakolwiek gre, komputer zawiesza sie po jakims czasie(przez formatem wylaczal sie od razu po odpaleniu gry), obraz troche sie znieksztalca(tzn. tak jakby jakosc kolorow na 16 bit z 32 siezmianialo w niektorych miejscach) i nic nie moge zrobic. Tylko reset. Tzn. dzieje sie tak jak troszke skoczy temperatura... do okolo 39'. Kiedy nie gram jakos nic sie nie dzieje. Zrobilem gruntowny format i troche wyczyscilem kompa, tzn. porty RAM i odkurzanie. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Konfiguracja:

C2D E6550

GF 8800GT

2GB RAM.

Wiecej info jakos nie umie opisac. Tzn. jesli bedzie potrzebna dokladniejsza konfiguracja to nie ma problemu.

Nie umialem znalezc tematu z objawami podobnymi do moich, ale jak ktos znajdzie to prosze o jakis link, albo cos. Ofc porada tutaj tez bedzie ok ;]

Pozdrawiam,

Roxerood

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz? Sprawdza się to poprzez zdjęcie ścianki bocznej i przeczytanie informacji na pudełku u góry. Podaj jeszcze temperatury karty graficznej. Możesz ją też wyjąć i wyczyścić, przedmuchać jej slot i przetrzeć styki. Jaki masz system i program antywirusowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem karte graficzna i port z karty graficznej i nic sie nie zmienilo...System: Win XP SP2, mialem avasta, ale po formaci nie mam. A co do zasilacza to mam ten zasilacz jakies poltora roku i jakos nigdy nie mialem takiego czegos. Za jakis czas wysle zdjecie(bo screena sie nie dalo zrobic) tego jak sie blokuje.

PS: ciezki jest taki montaz zasilacza? Mozna to zrobic na podstawie poradnikow z sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż zasilacza jest banalny i można to zrobić nawet na podstawie zdjęć^^ tylko jaką masz budę zasilacz na dole cz u góry montowany?

co do antywirusa zainstaluj sobie avirę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj załatwić jakiś markowy zasilacz na próbę, np chieftec, modecom z serii mc albo premium, ocz, corsair albo w ogóle jakiś inny, byle zobaczyć, czy to pomoże. Półtora roku dla takiej przeciwpiechotnej miny to już za dużo, raczej trzeba będzie wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie nic nie da, ale stu procent pewności, że to zasilacz, nie mamy. Pożycz od jakiegoś znajomego jego pudełko i sprawdź, czy będzie to samo. Jeżeli nie - wymiana. Koszt nie jest znów taki duży, za mniej niż dwieście złotych można wyrwać porządne PSU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura była sprawdzana podczas wyłączonej gry?

Tylko, ze to sa koszty

Tańszą alternatywą może być rownież zasilacz Fortron. Głownym sposobem dystrybucji tych "leżaków magazynowych" jest allegro. Warto się nim zainteresować gdyż koszt takiego zasilacza to około 80zł, nie dam sobie głowy uciąć czy na 100% będzie chodzić, lecz nie powinien robić problemów ale mysle, że jak spytasz na PurePC to będziesz wiedział napewno. Cechą charakterystyczną jest długość gwarancji zależna od konkretnego sprzedającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na innym zasilaczu, to samo ... Sterowniki to karty graficznej zmienilem, wszystko wyczyszczone. W podgladzie wydarzen mam blad krytyczny Kernel-Power jak wlacze po restarcie, wiec najprawdopodobnie to to ... Wie ktos moze o co chodzi?

Btw. czy roznica napiecia ma cos do rzeczy?

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.28 V

+3.3 V 3.38 V

+12 V 12.39 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.19 V

VBAT baterii CMOS 3.15 V

DIMM 1.92 V

GPU Vcc 3.36 V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat, bo widze ze jakos nagle zostal zapomniany.Dostalem rade by sprobowac zmniejszyc temperature karty graficznej tak wiec otworzylem klape od kompa zrobilem tak jak ten ktos radzil(poprzez skierowanie wentylatora w strone kompa, wiem...prymitywne ;p). Co prawda gralem dwa razy dluzej, ale na stale nie pomoglo, ale wyglada na to, ze karta graficzna sie grzeje... Zauwazylem w GPU-Z przy fan speed jest 30%. Jest jakis sposob zeby zwiekszyc predkosc wentylatora? Moze by pomohlo... Jesli bylyby potrzebne jakies pomiary, albo cos to nie widze problemu, tylko piszcie co potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa - TRACER INSPIRE TRO-753 450W Seria E+,

100_1336.JPG - wiem, ze slabej jakosci zdjecie(nie mialem miejsca za bardzo), ale wentylatorek jest ukazany

100_1334.JPG - środek kompa,

100_1339.JPG - wiem, chlodzenie jak w lodowce, ale coz...Przy zakupie patrzyłem tylko na osiagi ;P

Mam sie nastawic na zakup jakichs wentylatorow czy czego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się pozbyć kurzu (najlepiej sprężonym powietrzem). Masz jakiś wentylator z przodu? Jeśli nie, to zamontuj największy jaki się zmieści na dole przedniej ścianki obudowy (ma on wrzucać powietrze do wnętrza), no i poukładaj trochę kable. Ponadto sprawdź, czy ten wentylator na tylnej ścianie obudowy działa jak należy (ma wyrzucać powietrze na zewnątrz, ale z tego co widzę ze zdjęcia, to tak właśnie jest).

Na początek to powinno wystarczyć, jak gdzieś znajdę zdjęcia całej obudowy, to napiszę co więcej można zrobić.

[edit]

Z tego co widzę, to napięcia sprawdzałeś w jakimś programie, sprawdź je lepiej miernikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ogole tej oslony nie zasuwam :P Na tyle razy ile musialem tam w srodku cos robic to mi sie po prostu nie oplaca...Wiec prosze o jakas inna rade ;p

@edit

Ok, problem rozwiazany. Karta graficzna sie poszla ... Jakby ktos mial podobny problem to radze sie nie zastanawiac i od razu walic do producenta/sprzedawcy. nie oplaca sie czekac i samemu meczyc.

Pozdrawiam i dizekuje za wszystkie rady, smigam juz na dzialajacej karcie ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...