Skocz do zawartości
KranKrzych

Laptop z przeznaczeniem do gier

Polecane posty

Dzień dobry, forumowicze CDA.
Potrzebuję pomocy od osób znających się na rzeczy. Zacznę od budżetu, który wynosi 5.000 zł w porywach do 5.500 zł, ale nie więcej. System operacyjny jest nie potrzebny. Posiadam własną oryginalną kopię Windows 10.
Tak jak wspomniałem w tytule tematu, chciałbym nabyć sprzęt, który umożliwi mi komfortowe granie. Głównymi moimi zainteresowaniami są Valorant, Battlefield 1, Apex, Rimworld, Skyrim z modami, Elder Scrolls Online oraz GTA 5. Oczywiście, chcę również, by laptop posłużył mi minimum pięć lat zanim zdecyduję się na choćby myśl o jego zmianie. W związku z tym dobrze byłoby, żeby sprzęt pozwolił mi w miarę komfortowo pograć w nowsze tytuły, oczywiście wtedy myślałbym o ustawieniach niskich-średnich, ale w.w tytuły chciałbym podziwiać w wysokich ustawieniach.
Chciałbym także nagrywać moje rozgrywki, niekoniecznie bez przerwy, ale chciałbym, żeby program do nagrywania nie powodował, że komputer zacząłby się dusić i dławić.

Domyślam się, że w tej cenie może być nie możliwe spełnienie wszystkich wymagań.

Przeglądając internetowy sklep X-Kom zauważyłem, że ceny są dość wyśrubowane. Jeżeli ktoś z Was się zna, prosiłbym o wytłumaczenie takiego zjawiska;
Laptop Omen 17 z RTX 3060 i I7-11800H ceni się około 7 tys złotych, a w lombardzie nowego, aczkolwiek z dystrybucji Plusów-Orange-Playów jako dodatek do umów można dostać właśnie w okolicach 5-5.5tys. Czy takie laptopy, mimo że nowe, nie rozpakowane są czymś na co trzeba uważać? To samo tyczy się ofert allegrowych. Czy laptopy sprzedawane jako "nowe, zafoliowane, nieużywane" w cenie z reguły 2-3 tys niższej niż taka x-komowa, morelowa są tzw "red flag"?
Dostałem niedawno właśnie informację, że w zaprzyjaźnionym lombardzie pojawił się taki sprzęt i nie wiem czy warto się w to ładować.
Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, sorki, że po czasie odgrzebuje kotleta. Dużo ofert z Allegro, to laptopy, które nie są z polskiej dystrybucji, tylko mają naklejone napisy spolszczające, dlatego należy dokładnie czytać opis każdej oferty. Czasem laptop jest po zwrocie, lub powystawowy, dlatego cena jest niższa. Robiąc zakupy w X-Kom Masz 100% pewności, że wszystko będzie w porządku. Jak masz mozliwość kupić ten sam laptop z równie pewnego żródła taniej, to przecież nie bedziesz przepłacał.

Jak jeszcze się nie zdecydowałeś, to Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz powinien spełnić Twoje oczekiwania pod względem wydajności. Legion 5 i Legion 5 Pro pokazał się już z procesorami Intela 12gen. Lenovo Legion 5 Pro-16 i7-12700H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz

HP OMEN Ryzen 7-5800H/16GB/512 RX6600M 144Hz z ekranem 16.1" jest w X-Kom za 4799zł bez systemu, przy czym najtańsza oferta z allegro tego samego modelu to 5649zł, czyli 850zł drożej, więc w X-Kom wcale nie jest drogo, skoro niektóre laptopy mają sporo taniej niż w innych sklepach. Opcjonalnie można wybrać laptop HP OMEN z pojemniejszym 960GB dyskiem, jeśli 512GB może być za małą ilością do trzymania gier, lub dołożyć drugi dysk.

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...