Jump to content
Sign in to follow this  
Alcezzar

Komputer do 4000 złotych

Recommended Posts

Witajcie :)

Jestem zupełnym ignorantem w sferze czysto technicznej komputerów i mam dylemat... Wiele pracy, wysiłku i wyrzeczeń włożyłem w uskładanie tak sporej sumy (rodzice hojni nie są), przyszedł czas wraz z przeprowadzką na kupno nowej maszyny. No i mam problem. Oczywiście nieocenionym stał się Konfigurator w CDA a potem to forum :) . Tak więc... Myślałem o tym zestawie

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 830 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR MOA - 339 zł

RAM : Corsair 2x2GB 1066MHZ Twin2X XMS2 - 199 zł

Karta Graficzna : MSI Radeon HD4870x2 2GB OC - 1499 zł

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management - 339 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Mam tylko jedno pytanie - czy da się zastąpić Radeona GForcem? Lubię GF'y i nie chce się z nimi rozstawać, choć właściwie nie znam się na sprzęcie. Poza tym, chciałem kupić jeszcze monitor, czy możecie mi coś polecić? Głównie jestem graczem i użytkownikiem internetu, szeroko zajmuje się też tekstem i jego edycja ale to raczej nie ma znaczenia. Czy na takim zestawie taki np. Assasin's Creed 2 pójdzie? No i czy jest to zestaw w miarę długowieczny...

Z góry WIELKIE dzięki :)

Zestaw naprawdę zły nie jest. Na Twoim miejscu nie zmieniałbym tego radka ponieważ to jedna z lepszych pozycji w tej cenie. Także naprawdę jakbyś chciał GF-a to do podobnej wydajności trzeba byłoby dopłacić. Druga alternatywa to zakupić produkt nieco tańszy acz i słabszy. Także sam widzisz, że ten radek jest takim złotym środkiem. Wybór jak najbardziej ok i nie ma co tu majstrować. Ogólnie zestaw spoko, wystarczy z pewnością na dłuższy czas :) jeśli w tym sporcie można użyć takiej terminologii.

Guest michi93

Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

250zł

EVGA GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

830zł

Foxconn FlamingBladE /intel X58/

799zł

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1040zł

Chieftec 600W [CFT-600-14CS] cable management

315zł

Patriot 3GB (3x1GB) 1333MHz CL7 Viper LLK

240zł

Liteon iHAS124 SATA (black)

99zł

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260zł

Razem: 3833zł ten zestaw był by lepszy-nowszy i wydajniejszy i z twoim GF można zejśćz ceny montując jakiegoś radka 4890 albo czekać na nowe ale tak można do u śmierci

twój też nie jest zły jak wspomniał wwl1

Edited by michi93

Dobra... Zostanę przy tym nieszczęsnym Radeonie, sentyment nie może kierować mną w czasie kupna komputera, nie przesadzajmy :P . Mam tylko jeszcze inne pytanie - na myszkę mam zamiar wydać do 150 złotych tak samo z klawiaturą. Nie wiem co zrobić z monitorem... Lepiej jeszcze poczekać i kupić 22 cale czy - tak jak chcę to zrobić - kupić monitor na 20 cali? W jakich cenach te dobre schodzą?

Poza tym, w cenę zestawu nie wchodzi karta dźwiękowa :ninja: ...

Edited by Alcezzar

Nie wydawaj na klawiature 150zł a 80, 70 dołożysz do Logitech G5 albo Roccat Kone ;)

Monitory dobre po 900zł chodzą co do cali, 22" przy takiej karcie.

Co do GF'a a Radeona sam sie przesiadlem po paru latach kupowania GF'a na Radeona i uważam, że dla samych sterowników bylo warto, nie nękają mnie blue screeny z nv4.dll :] A sporo juz wlasnie przez nie pracy w wordzie czy chocby c++ odeszło do krainy wiecznych snow. .

Zestawi jednak widze inaczej, przesiadłbym sie na i7 i DDR3 ;)

Ogólnie to postanowiłem kupić ten zestaw i złożyć go za pomocą serwisu www.esc.pl. Sklep wydaje się bardzo porządny i ceny są świetne, znalazłem tam obudowę, monitor i myszkę. Nie mogę za to w opcji stworzenia własnej konfiguracji znaleźć ani mojej pamięci RAM ani mojej karty graficznej choć jest w ofercie sklepu. Dlatego mam pytanie - lepiej kupić osobno i złożyć samemu, czy jednak poszukać na tamtym serwisie?

Po prostu zamów osobno, przez koszyk i dopisz w komentarzu, że prosisz o złożenie.