Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

William Blore

Curse of Monkey Island - uruchomienie

Polecane posty

dziś kupiłem reedycje (w serii LucasArt classic) Curse of Monkey Island. Niestety, nie mogę uruchomić gry.

Gra wymaga directX 5,0, jest dołączony na płycie. Ja mam directX 9,0c. Nie mogę uruchomić gry, bo muszę zainstalować dx5,0, nie mogę zainstalować dx5,0 bo mam dx9,0c.

Co robić?

(downgrade na dx5,0 oczywiście odpada z powodu systemu [ windows xp] i wymagań sprzętowych odnośnie dx gier w które gram)

będę wdzięczny za pomoc rozwiązaniu problemu. Proszę o wytłumaczenie możliwie łopatologicznie :0

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miałem ten sam ból z tą grą.

Przestaw we właściwościach pliku odpalającego grę czyli Curse.exe (szybciej będzie we właściwościach skrótu) tryb zgodności. Ja ustawiłem na Win95 lub na Win98, nie pamiętam ale gra się odpaliła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak zaradzić poniższemu problemowi z grą CoMI.

Miałem na początku ten sam problem co założyciel tematu - po kliknięciu opcji Play w launcherze wciąż włączał się instalator DX5, nie do ominięcia.

Po przełączeniu trybu zgodności na Win95 lub Win98, jak pisze Ferrou, faktycznie instalator DX już się nie włącza, niestety tak jak i sama gra. Klikam Play w launcherze, launcher znika... i nic.

Wie ktoś, jak mógłbym w końcu uruchomić grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zasięgnąłem języka gdzie indziej i problem rozwiązany. Są dwa sposoby, wyjaśnię je tutaj gdyby ktoś w przyszłości też szukał rozwiązania.

Problem:

Curse of Monkey Island nie uruchamia się z oryginalnego launchera mimo ustawienia zgodności pliku uruchamiającego grę (CURSE.exe) z Win95 lub Win98.

Rozwiązanie 1 (zalecane jako wygodniejsze, łatwiejsze itd.)

Włączyć grę przez emulator ScummVM.

W tym przypadku gry się nie instaluje, tylko po prostu kopiuje wszystkie pliki z płyt CD do jednego folderu na dysku. Instrukcja korzystania z emulatora i uruchomienia gry jest tutaj.

Rozwiązanie 2.

Instalować grę przez osobny instalator oraz uruchamiać przez osobnego launchera.

Sprawdziłem oba sposoby i gra uruchamia się bez większych problemów. Jedynie w R2 instalacja może trwać podejrzanie długo (u mnie chyba 10 min.), instalator zatrzymuje się dłużej na niektórych plikach jakby miał problem z ich skopiowaniem na dysk. Ale w końcu daje radę ;)

Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...