Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Monitor a oczy.

Polecane posty

Dokładnie. Wiem po sobie. Jak mama zgasiła mi światło w pokoju to po minucie oczy mnie szczypały i zaczęły łzawić. Chyba, że monitor się mocno ściemni to jeszcze idzie wytrzymać. Ale nie polecam siedzieć w ciemnym pokoju przed kompem. Szkoda oczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa - a odblaski od monitora, to że pomieszczenie jest zwykle jaśniejsze od ekranu to nic? Wzrok nie męczy się wtedy gdy oczy patrzą na obiekt jaśniejszy od reszty. Oczywiście nie może być o wiele jaśniejszy (słońce odpada :P), ale o "dobrze oświetlonym" pokoju można zapomnieć jeżeli się gra. Rozumiem - słabe światło z tyłu, tak żeby było widać ledwo okolice kompa, ale żadnych reflektorów i galerii świateł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy męczą się najbardziej podczas patrzenia na kontrastujące obrazy. W tym przypadku ciemne tło pokoju, bez światła, i jasny ekran. Przy przenoszeniu wzroku z monitora na otoczenie gałki oczne muszą wielokrotnie dostosowywać się do poziomu padającego na nie światła. A to powoduje ich zmęczenie. Dlatego pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone. Co zresztą jest napisane w instrukcjach do prawie wszystkich gier, zaraz obok ostrzeżenia dla epileptyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...