Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elev8tor

Dramatyczne momenty w grach

Polecane posty

Na wszelki wypadek, gdyby ktoś zamierzał w przyszłości zagrać w wymienione przeze mnie tytuły, ocenzuruję co trzeba.

Chrono Trigger -

śmierć głównego bohatera.

Tales of the Abyss -

główny bohater, Luke, przez własną głupotę zniszczył miasto Akzeriuth wraz z jego mieszkańcami. Zaraz po tej tragedii dowiedział się, że jest tylko kopią, repliką innej osoby, w związku z czym rodzina, z którą mieszkał, nie jest jego rodziną. Do tego odwrócili się od niego wszyscy towarzysze.

Final Fantasy VII - oczywiście

śmierć Aeris.

Prince of Persia: Sands of Time -

śmierć Farah'y i zakończenie gry - cofnięcie czasu do samego początku historii.

Prince of Persia 2008 -

końcówka - śmierć i ożywienie Eliki.

edit

Jeszcze o czymś zapomniałem...

Metal Gear Solid -

śmierć Meryl albo Otacona, chociaż Sniper Wolf również można by doliczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

śmierć Price'a

w Call of Duty 4 - świetnie zrobiona scena, naprawdę

Seria Metal Gear Solid obfituje w tego typu momenty - bardzo wzruszył mnie moment w Snake Eater gdy

Snake stracił oko i siedzi w jaskini z Evą i nie może złapać motyla

:sad:

Także MGS4 ma wiele dramatycznych momentów - najbardziej zapamiętam scenę śmierci

Evy

:icon_cry: No i oczywiście koniec gry - porównanie tego co dzieje się ze ślubem i na cmentarzu...

Wybór tego kogo mamy uratować z naszych towarzyszy w Mass Effect 2 był świetnie zrobiony, dla mnie wybór był prosty gdyż nigdy nie znosiłam tego faceta (chyba miał na nazwisko Kaiden)

W Planescape Torment zapamiętam ostatnią walkę i decyzje. Żadne zakończenie gry nie oferowało happy-endu :-/ No i historia miłości Daidree do Bezimiennego była tak wzruszająca...

Śmierć

wybranki Cole'a

z InFamous - obojętnie co wybierałam efekt jest taki sam:(

Historia Aribeth w Neverwinter Nights 1 - droga jaką przebyła od wielkiej i szanowanej osoby do upadłej zdrajczyni... Strasznie mi jej żal było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, dramatyczne momenty powiadacie? ^_^ Wybuch

bomby atomowej

pod koniec aktu I w Call of Duty 4 gdzie miałem nadzieję, iż

nasz żołnierz uratuje pilota i ucieknie z pola rażenia

oraz zakończenie tejże gry, finałowa walka na moście i

śmierć prawie całego oddziału

. Natomiast co do Metal Gear Solid 4 - finałowa walka zapada głęboko w pamięć nie mówiąc już o rozmowie z

Big Bossem na cmentarzu

i ostatecznie jego śmierci. Upadające cygaro. Unforgettable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za dramatycznymi momentami w grach czy filmach a o zakończeniu już nie mówię, wole happy endy, ale najbardziej pamiętam:

Final Fantasy VII-

śmierć Aeris

Final Fantasy VIII-

Laguna nad grobem i ta muzyka (Nabuo Uematsu jak zwykle pokazał klasę) eh...

Call of Duty 4-

wybuch atomówki i śmierć całego prawie oddziału w ostatniej misji

Beyond Good&Evil-

porwanie Pey'ja i sierot

Mafia-

śmierć Tommiego

Prince of Persia (2008)-

śmierć Eliki i zakończenie

Kane & Lynch-

kopanie grobu, śmierć córki Kane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Według mnie dramatyczne momenty, to te w DMC4, w których Nero rozpacza po

stracie Kyrie.

Są świetnie zrealizowane, a bohater wydaje się po prostu prawdziwy ze swoimi uczuciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentów "duszo szczypatielnych" w grach, czyli takich chwytających za serducho przeżyłem wiele, więc zdecyduję się wspomnieć o tym jednym z ostatnich, który spowodował, że ciary przeszły mi nie tylko po plecach, a myśli moje zawędrowały w tematy dużo głębsze, niż zazwyczaj ma to miejsce...

GEARS OF WAR 2 - moment odnalezienia żony Dominica Santiago - kto grał ten wie, jak nieoczekiwany obrót przyjęłą tu akcja...

Po tej scenie przestałem grać w GoW na multi jako locust. COG 4ever! =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zapomnę końcowego filmiku w Mafii TCoLH... :wink: wzruszyłem się do łez :laugh:

również ciekawe momenty pamiętam w Max Payne 2 jak np. koszmary Maxa czy misja w której ucieka się przed komandosem bez broni albo po wybuchu składu broni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierć Kayleeny w Prince of Persia The 2 Thrones

Decyzja Vergila na zostanie w piekle i tępienie demonów na końcu Devil May Cry 3

Ładowanie przedostatniej misji w Modern Warfare 2 ( patrz sygnaturka ) i koniec ostatniej misji (gdy Soap wyrywa sobie nóż z piersi i rzuca nim w Shepherda)

Devil May Cry 4 - wyciągnięcie Kyrie z Saviora

Zakończenie Prince of Persia 2008 - uwolnienie Arihmana... cała gra jest po to aby go powstrzymać i zamknąć... a na końcu nasz bohater go uwalnia aby ożywić Elikę...

To chyba tyle :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...