Jump to content
Elev8tor

Dramatyczne momenty w grach

Recommended Posts

Gra resident evil 3 pierwszy raz gdy zobaczyłem nemesisa szok,zawał,zaduma,szacunek,zgon?(!!!!:) oraz S.T.A.L.K.E.R. pierwsze chwile pierwszy potwór i akcja to było coś:D

Kolejność tak naprawdę dowolna

1. Śmierć Pauliego w Mafii, zdecydowanie

2. Ponownie śmierć- tym razem Kate McReary na weselu Romana w GTA IV.

3. Moment pierwszego uwolnienia wewnętrznego demona przez Nero w Devil May Cry IV. "KYRIE!!!!!!" . Poezja.

4.Śmierć (coś kurde jest w tych zgonach....) Gasa w Modern Warfare. "Zabili Gasa....Zabili go i ch**j...." (przepraszam za dość dosadny cytat, ale myślę, że obrazuje on w pełni poziom mojego zaskoczenia)

5. Zakończenie Prey'a- niby już spokój, wszystko w porządku, Tommy naprawia bar ale ostatecznie...smutek. W końcu stracił wszystkich, których kochał, ten bar to wszystko, co mu pozostało.

6. Jedno z zakończeń Kane&Lynch- dokładnie to, w którym Kane czyta córce list na łodzi- ten, który dostać miała tak dawno temu....

STALKER : Czyste Niebo --> Pierwsze starcie z pijawka :D Autentycznie rozwalilem wtedy myszke :P

Myth 2 ---> Moment w ktorym z ogromnej armii pozostaja jedynie 2 krasnoludy z granatami (W wyniku bledu taktycznego) i koniecznosc odpierania chmar zombie :P

penumbra i akcja na zewnatrz stacji !! brrrrrrrr wrrrrr !!

ile ja sie nameczylem w miejscu gdzie sie wychodzilo na zewnatrz i trzebabylo ogrzewac zeby nie zamarznac, no i po tym jak sie ten mostek zawalil i trzebabylo wrocic, luuuuuudzieeeeeeeeeeee ja te skrzynki ustawialem, kontruoowalem, deski kladlem na nie worki zeby nie zlecialy co ja nie wydziwialem i tak ze 2 bite dni sie meczylem po kilka godzin co juz zrobilem mostek rozbieg skok i spadalem ;p raz normalnie centymetr do wydostania mnie dzielil i klops, a okazalo sie ze po lewej stronie sa schodki w scianie dzieki ktorymi mozemy szybko wrocic

.... grrrrrrr

Koledzy, którzy o Playstation słyszeli tylko podczas relacji z Ligi Miszczów, pewnie się obruszą, ale nic moim zdaniem nie przebije Shadow of the Colossus. A właściwie jej zakończenia, końcowej animacji... Dlaczego najbardziej dramatycznym momentem jest to, co dzieje się właśnie po zakończeniu gry, gdy już nie macie na nic wpływu? A jest jakiś lepszy moment? Doskonale wczułeś się już w świat gry, zaczynasz pomału ogarniać historię, która została Ci ukazana w delikatnych zarysach, ale nigdy wytłumaczona - i nagle wszystko wywraca się do góry nogami. A wszystko - tak jak i cała gra praktycznie bez słów, tylko muzyka... I emocje, jakimi odbiera się tą grę.

Najciekawsze jest to, że nikt w tej scenie Ameryki nie odkrywa, schemat fabularny oklepany do bólu, a i sama historia, gdy spojrzeć na nią z boku, jakoś specjalnie skomplikowana nie jest. Ale tu chodzi o atmosferę, o sposób rozegrania tych wszystkich niedopowiedzeń i budowanie nastroju tajemnicy, który jest znacznie bardziej intrygujący, niż najbardziej kunsztowne i karkołomne konstrukcje z rodzaju deus ex machina mające na siłę zaskoczyć widza. Jednym słowem styl, czyli coś, czego żadna zamerykanizowana gra dla średnio rozgarniętych dwunastolatków nigdy mieć nie będzie.

Cudo! Dla takich chwil warto kupić sobie konsolę ;)

Edited by Smoku

No więc tak.

1.Koniec 4 aktu w CoD 4...A dokładniej ostatnia interaktywna animacja gdy przychodzi Zachajew :( (wtedy aż mi się dziwnie zrobiło)

2.Koniec GTA 4 ten wybór.(ehh...)

3.CoD 5 gdy trzeba wsadzić flagę ( Gdy strzelił we mnie ten Niemiec ,myślałem że to koniec...Ale jednak :D )

4.Gdy w AC twój mistrz wbija ci nóż w brzuch

A i jeszcze....

Wybuch bomby atomowej w CoD 4 i jak ginie Paul Jackson :(

Może jeszcze coś dopisze jak sobie przypomnę :happy:

Ja osowiałem oglądając jakąś lokalizację w deux ex - teraz sobie już nie przypomnę, ale czytając gazety i kości pamięci coś zmroziło mnie do kości - w końcu potrzeba czegoś naprawdę niezwykłego i przekraczającego moje wyobrażenia aby w USA ogłosić stan wojenny.

Wrażenie to potęgowały jeszcze strzępki rozmów ludzi w barach i na ulicach, oraz to że Paryż był nocą pusty (po zabiciu wszystkich strażników nie było z kim rozmawiać na zewnątrz).

Z Deusa mam jeszcze takie nieprzyjemne doświadczenie kiedy to szedłem ciemnym tunelem, a tu bach wybucha gazówka, włącza się alarm i wyskakują 2 spider boty. Nie powiem, byłem całkiem nieźle przestraszony ;>

Hmm...a ja niedawno skończyłem Fallout 3, który już stał nieskończony na półce od zimy (wiem, wstyd mi). Było tam parę takich momentów.

Dramatyczna śmierć ojca, zniszczenie Megatony (było mi jej później trochę żal, tych wszystkich ludzi), końcówka i moja śmierć - obraz Sary Lyons, która trzyma ręke na szybie. No i jak ginąłem to (chyba) zmutowany ojciec za szybą.

Finał dwóch CoJów, większości CoDów i Wiedźmin- jak zdałem sobie sprawę- kim był mistrz zakonu płonącej róży.

Ja to się poryczałem jak

zabili Romana w GTA IV i jak zabijałem Dimitriego to się darłem "zdychaj sk****nu!!!"

:D to było niezapomniane

Edited by MatrixOneBNR

Hahaha MatrixOneBNR to było świetne. Wiele bym dał żeby to zobaczyć :D:D. Co do dramatycznych momentów to dodam jeszcze Far Cry 2. Moment , w którym

wszyscy twoi przyjaciele chcą ciebie zabić. Szkoda mi ich było trochę

Wyjątkowo utkwił mi w pamięci moment z gry Dungeon Siege1 gdy po przejściu Rozstajów Wesrin w mieście przed kopalnią Glitterdelve spotykamy Gloren (Krasnoluda wojownika), który posiada w swoim ekwipunku książkę o mulicy, której to posąg mamy przyjemność oglądać na dziedzińcu miasta. Posąg ku czci Mulicy wznieśli górnicy. Zwierzę zapracowało sobie na miano najinteligentniejszego, dzięki wielu akcjom ratunkowym z własnej inicjatywy. Podczas wielkich Topnieć gdy unoszące się gazy z kopalni powodowały wybuchy ona jedyna potrafiła strach odstawić na bok i pognać w środek kopalni gdzie właśnie trwały eksplozje. Gdy już wszyscy stopniowo zaczynali zwracać się ku pesymistycznym myślom, Mulica wychodziła z poszkodowanym a czasem z kilkoma. Nikt by się nie spodziewał po Mule jucznym tej odwagi i bystrości a ona nie dość, że wyjawiała talent do ratowania górników z opresji to często przejawiała kaprys zrywania się z łańcucha i galopowania do wewnątrz kopalni. Za każdym razem gdy zostawała znaleziona górnicy w tym miejscu natrafiali na żyły złota. Zwierzę od czasu do czasu aby wyrazić swoją dezaprobatę kierowało górników w błędne korytarze.

Każdy z pracowników kopalni darzył szacunkiem, podziwem i miłością Mulicę, zwłaszcza po ostatniej akcji ratunkowej jaką przeprowadziła. Po powrocie z kopalni wraz z dziesięcioma górnikami na grzbiecie uratowanych przed największym tupnięciem w dziejach Glitterdelve, Mulica osunęła się na ziemie z wycieńczenia. Nikt nie kwestionował wkładu w społeczeństwo górników. Próbowano ją przez pierwsze dwa dni odratować lecz bez skutku. Wyrazem właśnie szacunku do niej i miłości było wzniesienie wielkiego srebrnego posągu o wizerunku Mulicy jedynej w swoim rodzaju i niepowtarzalnej.

To jest wersja streszczona przeze mnie księgi właśnie tej, którą posiada w ekwipunku Gloren. Za każdym razem kiedy ją czytam mam wrażenie jakbym przesiąkał do tego miasteczka Glitterdelve i był świadkiem, który namacalnie ma kontakt z kopalnią, górnikami oraz samą Mulicą. Faktem jest, że trochę utożsamiam się z treścią i machinalnie porusza mnie śmierć Mulicy. Właśnie z tego powodu zamieszczam ten post, który spełnia zadanie jakim jest dramaturgia.

Mnie najmocniej "sieknął" moment w Warcrafcie 3 kiedy

Arthas z dobrego paladyna stał się mrocznym rycerzem śmierci, zabił swego ojca i zniszczył swoje królestwo, po czym miał czelność nazywać się królem tych ziem

Może się zdziwicie ale koniec gta sa kiedy CJ zabił tego policjanta.Zaczynał jako nikt a potem miał tyle ludzi na sumieńiu a wszystko po to aby pomsci matke.

W zasadzie to już wcześniej wymieniono te gierki, które mnie "chwyciły" (Mafia, GTA:VC, Wiedźmin, Warcraft 3) więc z innych gier pamiętam tylko jak grając w Silent Huntera III pływając po Morzu Północnym namierzyłem i wysłałem z dwie torpedy na całkiem łakomy kąsek jakim był frachtowiec C2. I wiecie co? Po chwili przez peryskop zauważyłem, że ten statek ma Polską banderę. Uch.

Moje top 3 to :

1.Wiedźmin

2.Original war

3.Tetris

Wiedźmin-Dobrze mówisz, ten dramatyczny moment, bodajże między pierwszym a drugim miastem jak gra się wczytywała. W końcu ktoś napisał o tej sytuacji, do czego samemu mi było się trudno zabrać.

W tetris'ie moment, który mnie poruszył to pobicie rekordu, który to omyłkowo zapomniałem zapisać. Naprawdę wstrząsające.

P.S Gdybyś mnie na opak zrozumiał to pochwalę Cię za wyliczankę na poziomie. Nic dodać nic ująć.

No w Wiedźminie był taki moment.

Podchodzi do mnie taki stary dziadek i mnie prosi żebym go odprowadził do domu. A ja nato:

- Spieprzaj dziadu! :cool:

Albo w Wojnach o Tyberium puściłem na bazę NOD jakąś małą rakietkę, a później dowódca mi powiedział że rozwaliłem bałkany i zabiłem miliony ludzi :P

Edited by tomwac