Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elev8tor

Dramatyczne momenty w grach

Polecane posty

Zdecydowanie Mass Effect i wybór między życiem Kaidana Alenko a Ashley Williams. Oprócz tego walki między Zakonem Płonącej Róży i Scoia'tael w Starej Wyzimie (Wiedźmin), powrót do Górniczej Doliny w Gothicu 2, śmierć towarzyszy w Planescape Torment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD4:

- zmartwienie kapitana Prince'a i Gaza gdy dołączył nowy członek drużyny :laugh: ,

- wybuch bomby atomowej,

- wybijanie anglików przez Zakajewa i dwóch rosjanów.

Far Cry 2:

- malaria,

- samobójstwo pod koniec gry.

Turok:

- rozbicie się statku,

- zabicie Kane'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było parę takich momentów:

Portal:

-Still Alive po zabiciu GLaDOS

Half Life 2 (episody też)

-kiedy hunter zabił Alyx

-wysłanie Lamarr w kosmos :(

Star Wars Republic Commando

-całe zakończenie do dzisiaj nie mogę się pogodzić ze śmiercią Sev'a

I to by było na tyle póki co ,może jeszcze sobie przypomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych momentów, które zapamiętałem to mogę wymienić:

- śmierć Aeris w FF7

- śmierć Sama z Mafii

- śmierć towarzyszy z Planescape: Torment

- wyrzucenie z Krypty 13 na końcu Fallout

- śmierć i wskrzeszenie Eliki oraz powrót Arymana z Prince of Persia

- moment z Dead Space, w którym dowiadujemy się, że ukochana bohatera nie żyje już od jakiegoś czasu

- moment z Dwarf Fortress, w którym okazało się, że wszystkie moje krasnoludy w wyniku nieostrożnych zabaw z lawą zostały odcięte od jakiegokolwiek wyjścia, zapasów i kilofów, a wszyscy górnicy nie żyją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotOR 1:

- prawda o glownym bohaterze

KotOR 2:

- prawda o glownym bohaterze :P (choc juz nie taki szok, jak w jedynce)

- prawda o mentorce glownego bohatera

FF X:

- zniszczenie Zanarkand

- filmiki z Jechtem

- odeslanie dusz przez Yune (tez filmik)

- prawda o Yunie (smierc za 10 lat pokoju)

- Yuna i Tidus w grocie

oj i wiele, wiele innych. Jestem fanem ff ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze dla mnie było:

- śmierć całego teamu w CoD4

- śmierć Sev'a, członka Delta Squad (Star Wars: Republic Commando)

- śmierć Pastora w Call od Juarez

- pierwsza śmierć w CS od noża

- końcówka pierwszej misji w Czarnobylu (CoD4), kiedy to się szło do ostatniego punktu kontrolnego, to najbardziej wzruszyło mnie te puste szkoły, bloki, sklepy place zabaw i pomyśleć, że jakies 23 lata temu żyli tam ludzie, a teraz to "...miasto duchów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dramatyczne dla mnie:

1. MGS 2-

śmierć Emmy Emmerich, słowa Otacona

- cały fragment gry z tym związany- od poczatku przeprawy Emmy przez te kładki, do pozbierania się w sobie Otacona- łzy w oczach za każdym razem, gdy oglądam te scenki. Może jeszcze poświęcenie

i śmierć

Olgi pod koniec.

2. Deus Ex- również moment, gdy dowiadujemy się, że Paul

pracuje dla NSF bardzo przeżywałem.

3. Max Payne- w sumie cała antologia jest wzruszająca, dramatyczna i ma niesamowity klimat- jeśli miałbym już wybiarać-

śmierć Mony, oraz po przejściu na najtrudniejszym poziomie szok gdy się obudziła, w obu przypadkach chyba się popłakałem;]

4. Silent Hill 2- wzruszające i dramatyczne... kompletny list od Mary połączony z zakończeniem "Leave", zdecydowanie jeden najpiekniejszych i najbardziej wzruszających momentów w grach, a zaaranżowany w tak prosty sposób.

5. Metal Gear Solid- walka z MG i na MG, ucieczka, ogólnie ostatnie minuty w grze mistrzowsko trzymają w napięciu, pierwsza walka z Gray Foxem,

Meryl złapana w pułapkę Sniper Wolf, śmierć Sniper Wolf.

6. GTA 4- śmierć... Vlada, chyba pierwszy moment, gdy możemy oszczędzić nasz cel( jak się okazuje tylko teoretycznie), patrzymy mu w oczy i nie możemy( przez konstrukcję misji) nic zrobić, tylko wykonać egzekucję( chyba, bo ja tam możliwości wyboru nie widziałem), sami musimy wycelować i pociagnąć za spust, do tego animacja śmierci jest tak mocna, wstrząsną mną ten moment i zniechęcił mocno do fabuły i Niko praktycznie do końca historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Mass Effect i wybór między życiem Kaidana Alenko a Ashley Williams. Oprócz tego walki między Zakonem Płonącej Róży i Scoia'tael w Starej Wyzimie (Wiedźmin), powrót do Górniczej Doliny w Gothicu 2, śmierć towarzyszy w Planescape Torment.

No bemol05 napisał wszystko to, co chciałem napisać ;/ No może oprócz śmierci towarzyszy w Planescape Torment. Jeszcze jednym dramatycznym momentem była plansza "Labirynt" w Kangurku Kao ;/ Jako 7-letnie dziecko rwałem przy tym włosy z głowy xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Porwanie Krysii w - Zenek Zomibie.

2. Moment w którym po raz pierwszy spotkałem mutantów mordujących nie winnych ludzi w Fallout 2.

3. Nie wiem czemu, ale mi w pamięci zapadł moment w którym zabili mi psa w - The Bards Tale.

1. Porwanie Krysii w - Zenek Zomibie.

2. Moment w którym po raz pierwszy spotkałem mutantów mordujących nie winnych ludzi w Fallout 2.

3. Nie wiem czemu, ale mi w pamięci zapadł moment w którym zabili mi psa w - The Bards Tale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest najdramatyczniejszy moment w grze, ale sądzę, że na pewno najsmutniejszy.

Końcówka Call of Duty 4 (tak, wiem. Jestem monotematyczny).

Śmierć Gaza i Giggsa sprawiła, że się rozpłakałem, dlatego to jest moim no. 1.

Na drugim miejscu stawiam śmierć Allena i Garneta z Brothers in Arms: Road to Hill 30. Jakoś mi ich teraz brak wśród żywych :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak... Arthas i

zamordowanie ojca

. Za pierwszym razem naprawde patrzyłem się w ekran jak głupi. W ogóle to jak przemienia się z paladyna w death knighta a potem w

Licz Kinga

jest... dramatyczne.

No i oczywiście historia Illidana. Cała. To najbardziej nieszczęśliwa historia we wszystkich grach w jakie grałem. Wszystkich.

Śmierć Groma. Najpierw przemiana w sługę Mannrotha a potem jego samobójczy atak na demona. Wspaniały moment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie dwa momenty, które zapadły mi szczególnie w pamięci:

- "pożegnanie" z Dahlią w Jerozolimie (Splinter Cell: Pandora Tommorrow) - przede wszystkim wstrząsnęła mną moja własna decyzja (kto grał, wie o co cho)

- śmierć Alany w kampanii nieumarłych (podstawka Heroes of Might & Magic IV)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy wiekszosc tych postow nie powinna byc wyspoilerowana??

GDZIE MODERATORZY??!!

Naprawdę chcesz markowanie spoilerów w temacie, który praktycznie opiera się na spoilerach? Wszystko trzeba byłoby zasłaniać!

Ja bym tak jeszcze prosił, żebyście przestali z tą śmiercią Price'a w CoD4, ogółem Mafii, oraz pewnym wyborem w Mass Effect. Zostało to wymienione setki razy, i czytanie tego w kółko jest już po prostu nudne. Nie bądźmy monotematyczni, po co się powtarzać?

Żeby nie było tzw. "offtopicu": ja nigdy nie zapomnę pewnej ucieczki przed Dahaką w Prince of Persia: Warrior Within. Była to chyba ostatnia, podczas której Dahaka spada do tej przepaści. I jeszcze ta muzyka w tle... coś cudownego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucenie z Krypty 13, po tym wszystkim co dla nich zrobiłem.Śmierć Paulie'gp w Mafia, grając w fallout'a 2 prawie 2h bez zapisu, komputer się wyłączył myślałem że jeb... ;/. Śmierć Brat Burłaka Wsjewłada z Original War.I zniszczenie bazy Trockiego, za pierwszy razem naprawdę się wkur... ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...