Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elev8tor

Dramatyczne momenty w grach

Polecane posty

Tak jak w temacie, wymieniajcie jakieś dramatyczne/wzruszające momenty w grach. Co Was poruszyło? Czym się przejęliście? W moim wypadku byłem trochę poruszony śmiercią w Mass Effekcie, jak zginął Kaidan Alenko (jego wybrałem). Wyglądało to dramatycznie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombardowanie Hiigary w Homeworldzie II. Do dziś się zastanawiam dlaczego ścisnęły mnie za serce suche komunikaty o erupcjach wulkanów na powierzchni oraz licznik żywych, który w ciągu kilku chwil zmienił swój stan na skromny, tak delikatnie mówiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zaskakujecie mnie. Wchodzicie do tematu o dramatycznych momentach i nie chcecie widzieć spoilerów? Przecież to zwyczajnie oznacza że poza tytułami na czarno byłoby wszystko.

Jako że jestem Unreaboo (*groan*), jako bardzo wzruszający moment wymienię zakończenie pierwszego Unreala i gorzką ironię w nim zawartą - więzień mimo wszystko pozostał więźniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrada naszego mistrza w Jade Empire... Uczył mnie tyle lat, tylko po to bym się dowiedział że jestem narzędziem w jego ręku. Pionkiem...

Cały epilog w najnowszym Prince of Persia. Gdy dowiedziałem się że ojciec Eliki musiał się poddać Ahrimanowi by wskrzesić córkę... I to na darmo, gdyż Elika znowu się poświęciła... Wtedy czułem to samo co książę chyba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia:

- zmiana dona z trzeźwo myślącego mafioso w ogarniętego żądzą władzy szaleńca

- śmierć Pauliego

- zdradliwe w stosunku do nas zachowanie się Sama, w efekcie którego musimy go zastrzelić

- to jak skończył nasz bohater, Tommy

Max Payne:

- hardkorowy początek

Advent Rising:

- jestem na początku ale niezłe jest to jak dziewczyna głównego bohatera nie zdąża do odlatującej rakiety i zostaje na stacji kosmicznej opanowanej przez kosmitów, z pewnością umiera w męczarniach.

Far Cry:

- pojawienie się mutantów, niezły zwrot akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advent Rising:

- jestem na początku ale niezłe jest to jak dziewczyna głównego bohatera nie zdąża do odlatującej rakiety i zostaje na stacji kosmicznej opanowanej przez kosmitów, z pewnością umiera w męczarniach.

Przejdź całą grę, i śledź przy tym fabułę, to do swojej listy dodasz punkcik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za serce trochę ścisnęła ostatnia scena w CoD 4. To była genialna końcówka. Jedna z lepszych jakie widziałem. O ile nie najlepsza. Jeszcze "piątka" była niczego sobie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u większości-CoD4.Ale nie wybuch bomby (wtedy było coś w rodzaju "o w mordę..."),ale widok świata PO bombie (najpierw radość,że nasz bohater żyje,a potem lekki smutek,że jednak nie przeżył...)

No i moment kiedy "ten zły" bez ręki (za nic nie mogę sobie przypomnieć imienia) użala się po samobójstwie syna...

Dalej-na pewno kilka momentów z BG&E (wskrzeszanie [jak się później dowiedziałem] Peyj'a] ale jak najbardziej zapamiętam sobie ostatnią walkę i filmik końcowy.Co prawda,słabo pamiętam,co mówili,ale...no cóż,kto chce,niech sam zobaczy :)

Co jeszcze,co jeszcze...a tak,może mnie troche wyśmiejecie,ale w Worms 4:Totalna rozwałka trochę zszokowała mnie ostatnia (i niełatwa) misja...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jest napisane w jakich grach, powołam się tez na konsolowe ;)

Half Life - Uruchomienie Maszyny :D

Final Fantasy X - odsyłanie zmarłych przez Yunę

Shadow Hearts - alternatywne zakończenie, w SH2 -

próba wskrzeszenia Alice

.

Prince of Persia -

Scena śmierci i wskrzeszenia Eliki

Prince of Persia: WoW - scena "Architekt własnego zniszczenia"

Więcej "momentów" nie pamiętam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z Warrior Withina chyba większość scen taka jest, począwszy od ujawnienia się Empress of Time przez ponowne ujrzenie Dahaki, dalej "Architekt własnego zniszczenia", znalezienie maski...

A z innych gier - mało dynamiczna ( wina silnika gry ), ale smutna i dołująca jest scena w Rage of Mages II, kiedy to wojska ludzi i elfów pod wpływem magii nekrusów w ostatniej misji dziesiątkują się nawzajem z powodu nietolerancji rasowej. I tylko bohaterowie nie dają się temu ponieść.

Jak tak się zastanawiam, to w pierwszym Homeworldzie w ostatniej misji też było dramatycznie - scena otwierająca misję oraz beznamiętny głos narratora, który mówi, że kapitan jest ciężko ranna i ekipy medyczne starają się ją uratować. A do tego w tle cicho śpiewa chórek. Brrr....

Hm.... Muszę przejrzeć szafkę z grami, coś mi się... A wiem - kilka misji z Freespace 2. W jednej, toczącej się wewnątrz nebuli, gdzie trzeba osłonić sojuszniczy okręt nagle wylatują z nadprzestrzeni jednostki Shivan i w kilka chwil wszystko eliminują. A druga taka misja to wysadzanie jednego z pancerników Shivan ( tego pierwszego całkiem ). Ze wszystkich grup uderzeniowych ( trzy albo cztery były ) zostały łącznie dwie maszyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin- praktycznie cały 5 akt wraz z naszym poczuciem winy za (złą?) decyzję.

Assassin's Creed- gdy okazało się, kto jest naprawdę naszym wrogiem i gdy z nim walczyliśmy

CoD 5- ostatnia scena gry, gdy ostakami sił umieszczamy flagę

więcej mi się nie przypomina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Najbardziej dramatyczne momenty jakie w grach doświadczyłem były w BIA. Pod czas całej serii "rodzina" spadochroniarzy ginie jeden po drugim na koniec przyjaciel Bakera Hartsock został sparaliżowany, szkoda mi też było Czernova z COD 5 oraz Price'a i Gaza w COD 4 ( tak oni umarli :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jeden kamień w Planescape Torment. Pisałam o nim parę razy.

Wspomnienia twoje i Deionarry zmieszane w jedno, słyszysz myśli starego siebie, słyszysz myśli jej. Widzisz siebie jej oczami, tego drania o którym ona nie wie skąpanego w świetle jej miłości która w jej oczach wymazuje wszystkie wady tego, kim byłeś. Ale te wady wciąż tam są,tylko ona jest zaślepiona.

Słyszysz słowa, własne słowa przypieczętowujące jej śmierć, czujesz jej radość...

I nie możesz nic zrobić, nic, bo to przeszłość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... COD 1 gdy na samym początku kampanii rosyjskiej atakujemy plac czerwony w Stalingradzie i ta muzyczka...

Brothers in Arms

gdy umiera Legget scena na wzgórzu 30

Brothers in Arms Earned in Blood

gdy nie pamiętam chyba Padoc ciągnie nas ranny w bezpieczne miejsce a potem przeprasza że nie da rady pomóc Red'owi i umiera

Brothers in Arms Hell's Highway

gdy dowiadujemy się o tym jak wyglądała śmierć Allen'a i Garnetta . Gdy Red i Baker zostają ranni od wybuchu. Gdy Baker z oddziałem znajdują martwego chłopca. Ogólnie wszystkie prawie przerywniki są dramatyczne i smutne... trzeba zagrać...

tych nie widziałem we wcześniejszych postach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche tego jest :)

Call of Duty 4 - wybuch bomby atomowej i smutny koniec gry, który wiadomo jaki jest :(

Call of Juarez - śmierć Thomasa. Szkoda było chłopa. Fajnie sie nim grało i zapadł mi w pamięć...

Crysis Warhead - to była już powoli końcówka gry. Na moście, gdy Psychol ma wysadzić ten podziąg z 'towarem' nadlatuje generał Lee. Gdy potem most zostaje przez niego wysadzony i Psychol spada do wody z tym żołnierzem, który był zakładnikiem Lee. Potem męczy się nad uratowaniem jego i denerwuje sie że nie mógł nic zrobić. Zauważa generała Lee i zemsta...

Mass Effect - śmierć Kaidana. :/ Trudny był wybór i żadna opcja nie była słuszna/lepsza :(

Gdy sobie jeszcze coś przypomne to dopisze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...