Skocz do zawartości
Szlachar

DIablo 2: ressurected. Blizzard skasował moje konto BN w 20 minut po jego założeniu

Polecane posty

Cześć,

Mam problem z firmą Blizzard, która zbanowała mi konto BN chwilę po jego stworzenia i nie chce mi napisać co było powodem tej akcji. Zarejestrowałem konto na Battle net, kupiłem D2:Ressurected + D3. Następnie sciągnąłem klienta BN i obie te gry. Po chwili (20 minut od stworzenia konta) otrzymałem e-mail, że Blizzard zamknął moje konto "The Battle.net account has violated the Blizzard End User License Agreement. As a result, this Battle.net Account and all associated game accounts have been permanently closed.". Wysłałem do supportu kilka wiadomości z informacją, że nic nawet nie zdązyłem zrobić w BN czy też w grze (żadnej nawet nie odpaliłem), prosiłem o informację jakie jest moje przewinienie, a w ostatniej wiadomość poprosiłem o zwrot pieniędzy. Stanowisko Blizzard w każdym mailu: przeprowadziliśmy śledztwo i potwierdzamy złamanie zasad, sprawa jest zamknięta, nie pisz do nas więcej. Pieniędzy też nie oddadzą, gdyż złamałem zasady, ale nie wiem które konkretnie, gdyż tego mi w żadnej z 3 wiadomości (pomimo mojej prośby) nie podali.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w takiej kwestii? Czuję, że pisanie do Blizzarda to jak bicie głową w mur... Nie będę im procesu w Stanach wytaczał, do Sprawy dla Reportera też nie pójdę. Może napisać do jakiegś strony o tematyce gier (CDA , ktorego jestem czytelnikiem nasuwa mi się automatycznie, ale nie wiem czy kogoś by to w ogóle by tam zainteresowało)? Myślałem by najpierw sprawdzić, czy ktoś miał taki problem albo jakis pomysł gdzie napisać/co zrobić.

Generalnie to czuję się jakby ktoś mi ukradł kasę i dał w pysk na pożegnanie mówiąc, że przecież miał prawo tak zrobić. Cała ta sprawa wygląda jak "Proces" Kawki, tylko, że bez procesu. Jestem winny, ale Blizzard (sędzia/ława przysiegłych/kat w jednym) nie raczył mnie poinformować co takiego zrobiłem w te 20 minut, że zbanowało mi konto. Zatem najbardziej boli mnie to podejście i dlatego chciałbym jeszcze podrążyć tęn temat. Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź. Dzięki!

P.S Zaznaczam, że nie przeczytałem całej umowy licencyjnej przy zakładaniu konta BN, więc istnieje 1% szans, że zrobiłem coś co jest tam opisane jako niedozwolone.  Ale to mało prawdopodobne, gdyż prawie nic nie zdążyłem zrobić (poza zakupem i zassaniem gier). A poza tym domyślanie się co zrobiłem źle jest niedopuszczalne, moim zdaniem. To tak jakby policjant zatrzymał auto dał mandat 500 zł z tytułu złamania Kodeksu Ruchu Drogowego. Bez możliwości apelacji i informacji o co chodzi. Ogólnie słabe to i czuję taki niesmak i żal, że aż musiałem na forum podjąć taki temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Blizzard odblokował moje konto. Skoro już popełniłem tego posta, to moze komuś się przyda moja rada: pisać do nich do oporu. Moja szósta wiadomość odniosła skutek. Mam wrażenie, że support w Blizzard to typowa masówka i odpowiedź oraz jej ton zależą od tego na kogo trafisz. Pierwsza odpowiedź sugerowała, że ban jest słuszny i każdy kolejny ticket który wyślę, nie będzie w ogóle procedowany... W każdym tickecie zresztą była inna odpowiedź (w żadnym nie pojawił się powód bana). Moja ulubiona odpowiedź poniżej. Koleś napisał coś totalnie z czapy, o czym wiedział, ale i tak wysłał mi coś takiego: 

I know this is not the answer you've been looking for, but I still hope I was able to answer your questions and to explain the situation!

Kurtyna.

Tym akcentem można zakończyć tę sprawę. Wniosek: trzeba pisać tak długo aż trafi się na kogoś komu się chce coś zrobić coś więcej niż tylko nie spuścić usera na drzewo. Przykre, ale co zrobić...

Edytowano przez Szlachar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...