Skocz do zawartości
Ronaldo9

Komputer do Fify, Hearthstone'a, Internetu, Office'a

Polecane posty

  • Budżet na komputer: tyle ile będzie potrzeba
  • Części do kupienia: skrzynka bez peryferiów
  • Czy wliczyć system w cenę: tak
  • Zastosowanie komputera: Fifa, Hearthstone, Internet, Office
  • Preferowany sklep: brak
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): LG 22MP55 (1920x1080, hdmi)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Obojętnie
  • Termin zakupu komputera: teraz
  • Dodatkowe uwagi

Witam, potrzebuję komputera którego najcięższą pracą będzie granie w najnowsze części FIFY oraz Hearthstone'a, oprócz tego przeglądanie internetu i obsługa Worda. Nie wiem co będzie lepsze, czy współczesne integry poradzą sobie z tymi grami, czy lepiej zainwestować w jakąś kartę graficzną, albo może na początku działać na integrze, a później dokupić jakąś kartę jak będzie większy wybór. Chciałbym też dostać od was 2 warianty komputera, jednego w jakiejś małej obudowie, a drugiego w zwykłej (dużej) i poznać plusy i minusy obu rozwiązań. Części proszę, żeby były o najlepszym stosunku ceny do jakości, czyli bez dziadowania, ale też bez zbędnego przepłacania za rzeczy których i tak w 100% bym nie wykorzystał. Jeżeli sprzęt będzie przy okazji podatny na rozbudowę w przyszłości to fajnie, może kiedyś zacznę grać w bardziej wymagające gry i dobrze jakby ograniczyłoby się to do dokupienia tylko mocnej karty graficznej, ale jak to wymagałoby dużej dopłaty no to odpada. Chciałbym żeby w koszyku znalazł się jeszcze jakiś zwykły, sprawdzony kabel HDMI i kabel do podłączenia starego dysku SSD na SATA do nowego komputera.

 

Pytanie bonusowe: czy jak podłączę dysk SSD na Sata do nowego komputera jako dysk nr.2 to będzie on normalnie działał bez jego formatowania? (na dysku są stare dane, których nie chciałbym stracić + jest na nim zainstalowany Windows)

 

Nie wiem, czy forum jeszcze żyje, ale dobrze wspominam @Bull3t i @Dirian z tego działu, nie zaszkodzi zawołać. :)

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

do wspomnianych tytułów powinien wystarczyć Ryzen 5 5600G z całkiem solidną integrą. Zestaw wyglądałby tak: https://www.morele.net/inventory/info/c6635795/ (2852 zł) + Windows 10/11 (możesz kupić używaną licencję w Soft360 lub nową elektroniczną w proshop). W przyszłości można dorzucić jedynie dedykowaną kartę graficzną. Można pomyśleć o zakupie zasilacza 650/750W, by mieć szersze możliwości rozbudowy.

Jeśli chciałbyś mieć mniejszą obudowę, to najprościej przerzucić wszystko z koszyka do Lian Li O11 Air Mini.

1 godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Pytanie bonusowe: czy jak podłączę dysk SSD na Sata do nowego komputera jako dysk nr.2 to będzie on normalnie działał bez jego formatowania? (na dysku są stare dane, których nie chciałbym stracić + jest na nim zainstalowany Windows)

Dysk będzie działał, tylko po prostu nie bootuj z niego systemu. Do płyty głównej są dołączone 2 przewody SATA III.

 

Kod zniżkowy na montaż: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki @Bull3t za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze, czy muszę dokupić aktualizację BIOSU płyty głównej? Wezmę tę płytę co podałeś, tylko nie wiem czy nie dopłacić trochę ponad 300zł do rev.2.0 z Wi-Fi i Bluetooth, bo Wi-Fi muszę mieć jako, że nie mam internetu po kablu w domu, co prawda mam takie cudo gdzieś na półce https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-284524/, ale nie wiem czy się nada, czy lepiej dopłacić do tego zestawu dołączonego do rev.2.0 płyty? Drugie pytanie to jeśli kiedyś dokupię kartę graficzną z powodu braku fpsów (a nie jest to pewne, bo pewnie ograniczę się tylko do grania w Fifę i jej następne części), to na pewno nie będzie to high-end tylko coś z niskiej/średniej półki cenowej, to na ile watowy zasilacz się zdecydować, zostać przy 550W czy lepiej wziąć na zapas te 650/750W?

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Powiedz mi jeszcze, czy muszę dokupić aktualizację BIOSU płyty głównej?

Nie musisz, zawsze możesz zrobić to sam - płyta umożliwia aktualizację BIOSu bez zamontowanego cpu. Myślę, że jednak jest duża szansa, że nie trafisz na płytę ze starszym BIOSem - od premiery Ryzena 5600G minęło już sporo czasu.

6 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

...bo Wi-Fi muszę mieć jako, że nie mam internetu po kablu w domu, co prawda mam takie cudo gdzieś na półce https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-284524/, ale nie wiem czy się nada, czy lepiej dopłacić do tego zestawu dołączonego do rev.2.0 płyty?

To zależy. Jeśli posiadana przez Ciebie karta wystarcza pod względem przepustowości, to może się nada, ale obsługuje jedynie WiFi 4. Możesz kupić np. MSI B550M PRO-VDH WIFI lub Asus TUF GAMING B550M-PLUS Wi-Fi, jeśli potrzebujesz WiFi.

6 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

...to na ile watowy zasilacz się zdecydować, zostać przy 550W czy lepiej wziąć na zapas te 650/750W?

W tym przypadku, 750W raczej się nie przyda. Można rozważyć dopłatę do SilentiumPC Supremo L2 Gold 650W.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t

Ok, to chyba ostatnie pytanie, płyta MSI jest sporo tańsza, ale wygląda na uboższą względem ASUSA, a jako że tego komputera nie zamierzam szybko wymieniać to już wolę dołożyć do tej wydaje mi się lepszej płyty (czyli ASUSA). Różnica cenowa pomiędzy rev.1, a rev.2 nie wydaje się duża, ale kompletnie nie wiem w czym ta rev.2 miałaby być lepsza od swojej poprzedniczki i czy warto do niej dopłacać w moim przypadku? Pomożesz mi dostrzec to coś czego ja nie potrafię zauważyć? :)

A, i jeszcze jedno pytanie, do załączonej obudowy są dołożone 2 fabryczne wentylatory, jeden z przodu i jeden z tyłu. Poradzi sobie ten duet jako, że prawdopodobnie w skrzynce zabraknie karty graficznej? 

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci bardzo @Bull3t, już wszystko wiem, jutro złoże zamówienie. A tak korzystając jeszcze z twojej wiedzy, co byś powiedział o tej aukcji:  https://allegro.pl/oferta/microsoft-windows-11-professional-oryginal-box-12267103669?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=YjA1MGYwZDYtODQzYi00YTY5LTg5MTUtNDEzNTE1NTFhOWE0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2c6b903c-17e5-4583-b652-5121cabf6e67 Sprzedawca zarzeka się, że system jest nowy, zafoliowany z kartą z kluczem w środku. Napisałem wiadomość, czy w razie problemów z weryfikacją klucza na infolinii Microsoftu, dostane zwrot gotówki to sam zaoferował, że jak mu wyślę screenshota z kluczem to może go sprawdzić na infolinii angielskiej, bo polska podobno kiepsko działa i wysłać mi jakiś dowód. Wydaje mi się, że są to produkty z USA patrząc na pudełka pakietów Office'a, które też sprzedaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii licencji Windowsa, raczej specjalistą nie jestem. Jednak biorąc pod uwagę wystawianie faktury VAT i adres w Polsce, wygląda mi to raczej legitnie.

Jeśli się nie mylę, to fakt, że jest to licencja z zagranicy, nie jest istotny w kontekście legalności.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko @Bull3t, na ten zasilacz 650W trzeba czekać ok. 6 dni, gdyby nie on zestaw miałbym już pojutrze. Wersja 550W jest dostępna od ręki, czy będzie mnie mocno ograniczała w przyszłości jeżeli jednak dołożyłbym jakąś kartę graficzną, a może jest jakiś zamiennik 650W o równie wysokiej jakości jak te modele?

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RTX 3070 powinien wystarczyć 550W. Czasem jednak lepiej mieć mocniejszy zasilacz, bo chwilowy skok poboru mocy potrafi wyłączyć komputer. Poza tym, do nowszej generacji gpu (premiera w tym roku) może przydać się jednostka o większej mocy, bo Nvidia dość mocno zwiększyła pobór energii.

Jeśli chcesz 650W, to możesz rozważyć SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...