Skocz do zawartości
mansons

Wymiana komputera

Polecane posty

Witam. 

Chciałbym zmienić komputer. Mam już gotowy koszyk na morele, tylko pytanie czy będzie on znacznie lepszy od mojego obecnego czy nie odczuję różnicy. 

Oraz też myślałem nad sprzedażą mojego starego komputera. Tylko nie wiem czy może lepiej coś do niego dokupić czy też może sprzedać go całego np. za 2000zł.

Nowy komputer: https://www.morele.net/inventory/info/3a733610/

Obecny komputer: 

  • Dysk SSD GoodRam 240 GB 2.5" SATA III (SSDPR-IRIDPRO-240)
  • Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)
  • Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15)
  • Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 3.2GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)
  • Obudowa SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black (SPC 171)
  • Karta graficzna Gigabyte Aorus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (GV-N1060AORUS-6GD 2.0)
  • Płyta główna ASRock AB350 PRO4

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz się na siłach (montaż podzespołów), to możesz zostawić kilka części z obecnego zestawu (obudowa, zasilacz, pamięć RAM, dysk SSD) i dokupić resztę. Poza pojemniejszym dyskiem (np. WD SN570 1TB), wybrałbym inny model karty (np. KFA2 RTX 3060 EX 12GB za 1960 zł, SAPPHIRE PULSE RX 6650 XT za 2166 zł), bo Eagle ma kiepskie chłodzenie. Ewentualnie można dopłacić do płyty MSI PRO B660M-A DDR4, jeśli dopuszczasz wymianę cpu na i7 w dość nieodległej przyszłości, bo oferuje dużo niższe temperatury sekcji zasilania.

RX 6650 XT jest wydajniejsza o jakieś 10-15% w rasteryzacji. RTX możesz rozważyć ze względu na DLSS i RT.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mansons napisał:

Czy to ta? Zależy mi żeby było to na morele bo jednak nie czuje się na siłach składać tego :D

https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-3060-1-click-oc-12gb-gddr6-36nol7md1vok-5946547/

Miałem na myśli tę kartę: https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-3060-ex-12gb-gddr6-36nol7md2nek-8882474/. Cena jednak nie zachęca do zakupu.

Jesteś przekonany, że nie dasz rady zamontować karty graficznej (kupionej w innym sklepie)? Myślę, że sobie poradzisz. Resztę złożą w morele.

13 godzin temu, mansons napisał:

Pamięci zmieniłbym na te: https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-3600mhz-cl17-pvs416g360c7k-6221135/

Dołożyłbym 10 zł do zasilacza SilentiumPC Supremo L2 Gold 650W.

Możesz wziąć RTX 3060 Ti, jeśli zależy Ci na wyższej wydajności. Sugeruję jednak kupić jakiś lepszy model z innego sklepu, np. MSI RTX 3060 Ti GAMING X 8GB GDDR6 LHR za 2725 zł.

 

Kod zniżkowy na montaż: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsza o 100 zł Palit RTX 3060Ti Dual OC powinna być przynajmniej trochę lepsza. Jakiś naprawdę dobry model (np. Asus TUF) to już wydatek prawie 3000 zł w morele, więc "trochę" już kosztuje.

Zamontowanie karty graficznej to nic trudnego, więc przemyśl jeszcze opcję zakupu w innym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanowię nad samodzielnym montażem, bo znając moje zdolności mechaniczne zaraz coś popsuje :D

Jeśli jednak zdecydowałbym się dołożyć to ten zestaw byłby w porządku? 

https://www.morele.net/inventory/info/886704b5/

 

Edit: i jeśli zdecydowałbym się na zakup tej karty z Fox to jak to jest z wysyłką. Nie chcę tak żebym musiał na kartę czekać bardzo długo :)

Edit2: i czy osobiście uważasz, że dołożenie do 3060 Ti niż 3060 jest opłacalne i warte dołożenia. 

Edytowano przez mansons
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę się nie "postarasz", to nie powinieneś niczego uszkodzić przy montażu karty.

Zestaw jest w porządku. Możesz wziąć dysk WD SN570 1TB, który jest tańszy o 40 zł.

Godzinę temu, mansons napisał:

i jeśli zdecydowałbym się na zakup tej karty z Fox to jak to jest z wysyłką.

Jeśli dziś wyślą, to powinieneś otrzymać kartę w piątek, może najpóźniej w poniedziałek. Tak przynajmniej wyglądają moje doświadczenia z przesyłkami kurierskimi.

Godzinę temu, mansons napisał:

i czy osobiście uważasz, że dołożenie do 3060 Ti niż 3060 jest opłacalne i warte dołożenia. 

RTX 3060 w cenie ~2000 zł i RTX 3060 Ti za ~2700 zł to bardzo podobny stosunek cena/wydajność, więc lepiej byłoby kupić RTX 3060 Ti do jakichś ~2800 zł.

Poza tym, różnica w wydajności jest dość znaczna (~30%). Jeśli chcesz wyższej wydajności, to nie widzę przeciwwskazań względem dopłaty do RTX 3060 Ti. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że tak zawracam gitarę ciągłymi pytaniami ale suma 6 tys to dla mnie nie mało i chce żeby wszystko było dopięte i elegancko chodziło. 

Jeśli chodzi o obudowę. Słyszałem, że jest bardzo mała i słabo wykonana. Masz jakieś lepsze alternatywy lub masz coś do polecenia? Chce żeby wszystko pomieściło i nie ścisk + aby nie był to jakiś sklejak plastikowy, gdzie wszystko się wygina :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mansons napisał:

Ten zestaw https://www.morele.net/inventory/info/a6d9757d/

(Nic już już nie ma do zmiany?) 

Zmień dysk na wspomnianego WD Blue SN570 1 TB. Tańszy i wydajniejszy.

Ewentualnie można zmienić płytę na MSI PRO B660M-A DDR4 - jeśli wyobrażasz sobie, że za rok/dwa zmieniasz cpu na i7.

30 minut temu, mansons napisał:

Będzie wszystko razem się zgrywać i wszystko się zmieści? 

Tak, wszystko jest kompatybilne.

Pamiętaj o dodaniu do koszyka usługi montażu i wykorzystaniu kody zniżkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem zamówienie, dzisiaj przyszło zatwierdzenie. Patrzę a tam widnieje w zamówionych produktach "Realizacja wstrzymana – produkt uszkodzony / zestaw niekompatybilny". 

Wiesz może o co chodzi? Coś nie pasuje czy jak? 

Dostałem odpowiedź właśnie ze sklepu bo będą się ze mną kontaktować. Chodzi o obudowę :/

Dostałem odpowiedź właśnie ze sklepu bo będą się ze mną kontaktować. Chodzi o obudowę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówienie wygląda tak jak w koszyku (lub po zmianie na wspomniany dysk i/lub płytę główną), to wszystko jest kompatybilne.

Może po prostu trafił się uszkodzony podzespół (np. wygięte piny na płycie).

Napisz do nich lub zadzwoń, jeśli nie ma więcej info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może chodzić o brak złącza do diod ARGB na płycie głównej, więc wentylatory nie byłyby podświetlone. Na stronie producenta nie ma jakiejś sensownej instrukcji do płyty, ale tak wskazuje specyfikacja.

Jeśli to byłoby problemem, to dorzuć kilkanaście złotych do Gigabyte B660M GAMING DDR4.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...