Skocz do zawartości
goliat

Rozwiązany: Wysoka Temperatura Procesora Intel i5 4590

Polecane posty

Zauważyłem, że w Biosie procesor wykazuję temperaturę aż 99 stopni. Zdjąłem boczny panel obudowy Zalman Z3 i potraktowałem wiatrak plus okolice sprężonym powietrzem, aby przeczyścić obudowę. Niestety temperatura dalej jest wysoka, a jak sprawdzałem programem HW Monitor to cztery rdzenie wykazują od 88 do ponad 90 stopni. Co mogę jeszcze zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet wiem o których śrubkach mowa, bo jest ich cztery z tyłu obudowy. A jak się okaże, że mocowanie faktycznie się poluzowało to przykręcić ręcznie, czy za pomocą jakiegoś narzędzia najlepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Bull3t napisał:

Jeśli chłodzenie nie będzie przylegać do powierzchni procesora, to wymiana pasty niewiele da. Trzeba będzie wtedy zainwestować w jakieś niedrogie chłodzenie, np. SPC Spartan 5, Spartan 5 Max, Fera 5.

Czeka mnie jednak wymiana chłodzenia. Mocowanie nie jest poluzowane, wiatraki nad procesorem i obok działają, bo włączyłem zasilanie, żeby sprawdzić, czy działają. Ale temperatura dalej jest wysoka. Nawet nad wiatraki potraktowałem je sprężonym powietrzem, aby pozbyć się drobinek kurzu, ale to też nie pomogło.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest w porządku. Nadal wygląda mi to na problem z dociskiem chłodzenia procesora.

Kup chłodzenie i jakiś środek do zmycia starej pasty, np. alkohol izopropylowy. Czysty aceton (zmywacz do paznokci) też może się nadać, jeśli akurat miałbyś w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...