Skocz do zawartości
reloxart14

Rozwiązany: Nowy komputer do ok 15tys.

Polecane posty

Hej, ponownie. Nie jestem pewien czy dobrze robię, ale zdecydowałem się już wejść w ddr5 - podobno nowa generacja procesorów mocno na tym zyskuje - czasem nawet 17%. Mam kilka pytań, bo posklejałem wszystko sam z tego co mi polecaliście - https://www.morele.net/inventory/info/76fae78d/  i jestem całkowicie zagubiony -

1. Czy ten zasilacz który wybrałem jest ok? Ma natywny kabel pcie5 i normalną cenę - pytanie, czy jest dobry.

2. Czy powinienem dołożyć do zamówienia pastę do procesora? Czy ta której używają podczas montażu jest wystarczająca?

3. Finalnie, czy ten zestaw wyżej jest ok? Czy ewentualnie jest gdzieś miejsce żeby bez większych strat an czymś zaoszczędzić? A może byście coś zmienili?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w tym budżecie możesz pokusić się o DDR5. Te Patrioty wypadają całkiem nieźle po podkręceniu.

1. W zasadzie wygląda ok (recenzja), choć osobiście pewnie wziąłbym MSI MPG A1000G PCIe5.0 (recenzja starszej wersji) z lepszymi kondensatorami. Oba modele nie należą do najcichszych. Odnotowano co najmniej jeden przypadek, w którym stopiła się wtyczka wspomnianego zasilacza MSI, ale są też osoby używające tego modelu bez problemów. Więcej tutaj: https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/ydh1mh/16_pins_adapter_megathread/?sort=new

2. Możesz wziąć Thermal Grizzly Kryonaut lub Noctua NT-H2. Kryonaut może być marginalnie lepsza pod względem temperatur, ale Noctua powinna być wyraźnie trwalsza. Ta dołączona do chłodzenia też nie jest jakaś tragiczna.

3. Zestaw jest w porządku, ale może lepiej wziąć płytę Z790, np. Asus PRIME Z790-P. Powinna zapewnić lepszą kompatybilność pamięci RAM. Kingston KC3000 to trochę lepszy dysk - recenzja. Potencjalnie można by zaoszczędzić całkiem sporo kwotę, wybierając obudowę Lian Li Lancool 216, ale aktualnie nie jest jeszcze dostępna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

 

Podkręcenie tych patriotów, w sensie profil xpm? Bo ja  inaczej nie potrafię podkręcać pamięci - czy bez tego i tak będą dobre?

Zasilacz zmieniam na ten polecony od Ciebie - to topienie się to loteria, a skoro jest lepszy to niech tak będzie. Płytę też zmienię jak i dysk.

To teraz pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym info -  Lian Li Lancool 216 będzie dostępna jakoś niedługo? Bo recenzje są, ale żadnych informacji o dostępności nie widzę :(

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, reloxart14 napisał:

To teraz pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym info -  Lian Li Lancool 216 będzie dostępna jakoś niedługo? Bo recenzje są, ale żadnych informacji o dostępności nie widzę :(

Ciężko określić. Może jeszcze w tym miesiącu? https://www.reddit.com/r/lianli/comments/ys9sm6/product_launch_lancool_216_airflow_focus/?sort=new

23 godziny temu, reloxart14 napisał:

Podkręcenie tych patriotów, w sensie profil xpm? Bo ja inaczej nie potrafię podkręcać pamięci - czy bez tego i tak będą dobre?

Miałem na myśli własnoręczne podregulowanie opóźnień i taktowania, ale na XMP też są w miarę spoko, szczególnie biorąc pod uwagę aktualną cenę (~950 zł).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę że procesory już wyszły, a boli mnie to, że kupiona karta przez tyle czasu leży nieużywana na półce :P 

Czy mógłbym po takim czasie prosić o ponowne złożenie sprzętu? Mam już miejsce na obudowę, więc nie ma ograniczeń co do jej wysokości. Monitor który kupiłem to alienware aw3423dw, ale będę pewnie też chciał korzystać z telewizora 4k do gry.

 

 

Edytowano przez reloxart14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Ryzena 7000X3D, to coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/z4qd533la (w morele w podobnej cenie mają pamięci 6000/CL30) + Ryzen 9 7900X3D/7950X3D. Nie są to jednak szczególnie opłacalne procesory. Najlepszą opcją byłby pewnie 7800X3D, ale premiera w przyszłym miesiącu. :D Możesz też wziąć "zwykłego" Ryzena 7700(X) lub 7900(X), bo w takiej rozdzielczości raczej (może poza jakimiś bardzo nielicznymi przypadkami) nie będzie różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 21:41, Bull3t napisał:

Jeśli chcesz Ryzena 7000X3D, to coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/z4qd533la (w morele w podobnej cenie mają pamięci 6000/CL30) + Ryzen 9 7900X3D/7950X3D. Nie są to jednak szczególnie opłacalne procesory. Najlepszą opcją byłby pewnie 7800X3D, ale premiera w przyszłym miesiącu. :D Możesz też wziąć "zwykłego" Ryzena 7700(X) lub 7900(X), bo w takiej rozdzielczości raczej (może poza jakimiś bardzo nielicznymi przypadkami) nie będzie różnic.

Dzięki za odpowiedź, jeśli mówisz że najlepszą opcją byłby 7800x3d, to mogę poczekać, te dwa tygodnie mnie już nie zbawią 😜 

 Jeśli brałbym ten procek, to ten zestaw też pozostaje bez zmian?

I rozumiem że ryzen jest obecnie lepszy od intela? Dodatkowo, ten zasilacz chyba nie ma 12VHPWR, a dla bezpieczeństwa wolałbym jednak żeby było natywne, chyba, że to już nie jest ważne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz renderować, stremować na cpu itp., to 7800X3D wydaje się być najlepszą opcją. Reszta zestawu pozostaje bez zmian.

48 minut temu, reloxart14 napisał:

I rozumiem że ryzen jest obecnie lepszy od intela?

To zależy od konkretnego tytułu, ale w ogólnym rozrachunku można tak to ująć.

https://www.purepc.pl/amd-ryzen-9-7950x3d-vs-intel-core-i9-13900k-test-wydajnosci-najszybszych-procesorow-kto-wygra-pojedynek-tytanow

50 minut temu, reloxart14 napisał:

Dodatkowo, ten zasilacz chyba nie ma 12VHPWR, a dla bezpieczeństwa wolałbym jednak żeby było natywne, chyba, że to już nie jest ważne?

Zasilacz jest wyposażony w to złącze i jest w standardzie ATX 3.0, ale aktualnie "wyszedł" ze sklepów, więc może trzeba będzie wziąć inny model.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...