Skocz do zawartości
Malmar

Stacjonarka 13 000+

Polecane posty

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w złożeniu komputera:
 
  • Budżet na komputer: 13 000 - 14 000 ale bez jakiegoś super twardego limitu
  • Części do kupienia: sama jednostka
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak - Win 10 Pro
  • Zastosowanie komputera: Głównie gry, oglądanie śmiesznych obrazków w internecie + praca (pakiet Office, trochę programowania)
  • Preferowany sklep: Morele / X-kom - coś, co zapewnia profesjonalny montaż, z tych 2 zamawiałem w przeszłości
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): ASUS ProArt PA278QV i MSI Optix MAG274QRF (2560 x 1440)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Najlepiej czerwiec 2022
  • Dodatkowe uwagi: Obecnie używam kompa z GTX 1080, więc chcę przesiąść się na coś co będzie zauważalnie lepsze. Aktualnie używam monitorów 1440p ale nie wykluczam w przyszłości przesiadki na wyższą rozdzielczość więcej fajnie by było jakby komp dał wtedy  radę.

Wstępnie wybrałem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/01358d6b/ ale nie jestem pewien jakie chłodzenie powinienem do tego dołożyć i czy nie pomijam czegoś w stylu pasty na procesor itp. Nie ma tego w rozpisce i nie musi się mieścić w podanym budżecie, ale wymogiem co do płyty głównej jest dla mnie obsłużenie 4 dysków M.2 NVMe 4.0 i fajnie jakby miała wbudowany moduł wifi/bluetooth. Zależy mi na cichym, stabilnym i bezproblemowym działaniu, nie podkręcam podzespołów. Co do obudowy, to preferuję wpinanie mikrofonu, słuchawki i USB od przodu (tak jak w tej którą wybrałem) niż od góry. Nigdy nie miałem kompa  z chłodzeniem wodnym, więc trochę się obawiam takiego rozwiązania.

Edytowano przez Malmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będziesz podkręcał, to można wybrać cpu z zablokowanym mnożnikiem: https://www.morele.net/inventory/info/daeb570b/ (6142 zł) + ASUS RTX 3080 TUF Gaming 10GB OC V2 LHR (4900 zł).

Premiera serii RTX 40XX może odbyć się za 3-4 miesiące (link), więc ewentualnie można rozważyć obecnie zakup tańszej karty, ale ceny i dostępność mogą znów negatywnie zaskoczyć. :whistling:

 

Kod zniżkowy na montaż: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić w miarę niedługo, bo mojej żonie komputer wysiada część po części więc chcę jej oddać mój obecny. Czy to chłodzenie do CPU które wrzuciłeś wystarczy przy procku z zablokowanym mnożnikiem?

Na nowe karty nie będę liczył - już i tak odkładałem zakup nowego kompa od roku, nigdy nie ma dobrego momentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 18:17, Bull3t napisał:

Niestety kod zniżkowy na montaż nie działa, wydaje mi się że usługi montażu w tym sklepie pozmieniały się od czasu kiedy był pisany ten post z kodami, teraz cała ta sekcja sklepu wygląda inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...