Skocz do zawartości
Arlekin

Zakup (prawdopodobnie) switcha do sieci domowej

Polecane posty

Witam, na początku zaznaczę, że jestem ciemny w temacie stąd też nie jestem pewien czy na pewno chodzi o switcha czy też inne urządenie będzie lepsze. Żeby nie robić zamieszania to najpierw wypiszę według wzorca

  1. Cena - jak najmniej w stosunku jakość do ceny ale myślę, że tak 200-300zł to maks
  2. Ułsugodawca - Multimedia
  3. Szybkość internetu - 600 mb/s
  4. Organizacja sieci - komputer stacjonarny z którym połączony jest switch podłączony do do routera oraz laptopy i smartfony, dom dwupiętrowy
  5. W ciągu dnia najczęściej jeden laptop przez Wifi (praca zdalna) ale oprócz tego z internetu korzysta komputer stacjonarny połączony ze switchem poprzez kabel oraz drugi laptop i 3 smartfony łączące się przez Wifi

Ogólnie chodzi o to, że niedawno operator zwiększył nam internet światłowodowy do prędkości 600 mb/s. Obecnie w domu mam starego switcha TP-Link, który odbiera maksymalnie 150 mb i połączenie, które z niego odbieram nie jest jakiejś mega jakości. Internet dobrze działa jedynie w pokoju gdzie stoi switch oraz sąsiednim natomiast w kolejnych pokojach i na wyższym piętrze zdarza się, że znika sygnał. Zależy mi na urządzeniu, które pozwoli komfortowo korzystać wszystkim z internetu w w sieci domowej, którą opisałem i nie trzeba będzie się gimnastykować by laptop stał w odpowiednim miejscu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma co liczyć na super prędkość jeśli np. 2 osoby będą oglądały film w full hd a trzecia grała przez intenet. Ale jednak by było to bardziej komfortowe bo obecnie jest słabo. Proszę o rady co powinienem kupić. W przyszłym tygodniu zaczynam pracę zdalną gdzie ważne będzie bym miał stabilne połączenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...