Skocz do zawartości
kamdo

Jak oszczędzacie pieniądze

Polecane posty

Zawsze jak wpłynęła wypłata to odkładałam sobie określoną kwotę na konto oszczędnościowe, uznaje ze te pieniądze są nie do ruszenia. Oczywiście odkładana kwota musi być adekwatna do zarobków.

Ogolnie dobre konto oszczędnościowe ma Santander, zobacz sobie sam.  Santander promocja. Jak tutaj. 

Edytowano przez kacpee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oszczędzania pieniędzy, warto przy robieniu zakupów patrzeć na promocje w marketach za pomocą gazetek internetowych, np. w Biedronce jabłka potrafią kosztować ponad 3 zł, dzisiaj kilo kosztowało niecałe 1,40, w Leclerc ogórki szklarniowe ostatnio było za niecałe 6 zł. normalnie potrafią kosztować ponad 11 zł.

Poza tym warto poszukać jakiś okazji w Internecie, jeśli potrzebny jakiś nam sprzęt elektroniczny. Możemy zyskać nawet parę stówek do przodu. Przy okazji robienia zakupów i korzystając z samochodu, warto z czterech kół korzystać tylko w przypadku większych zakupów (zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne ceny paliwa).

A kupując na bazarze np. koszulki warto zapytać o cenę, bo tutaj może być znaczna, u jednego sprzedawcy ten sam towar kosztuję 30 zł, u innego dwa razy więcej. Markety mają też karty lojalnościowe, warto z nich korzystać, np. dzięki karcie Moja Biedronka kiedyś kupiłem pudełkowe wydanie wszystkich części The Elder Scrolls, które normalnie kosztowało 80 zł, a zapłaciłem niecałe 56 zł.

Wogóle to w przypadku kupna gier w wersji cyfrowej korzystać z wszelkich rodzajów promocji, strona łowcy gier oraz ggdeals bardzo ułątwiają wyszukiwanie wszelkich rodzajów okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto podzielic oszczędności na cele. My mamy kwote dedykowana na czarna godzine, kwotę na niespodziewane wydatki medyczne, a poza tym kwoty przeznaczone na konkretne cele np remont, urlop, nowy komputer - te wydajemy jak przyjdzie pora i zbieramy na nowo.

Druga rzecz, to okreslenie jak wazne rozne wydatki dla Ciebie. Pasja jest ważna i masz "prawo" wydawac na nia pieniadze, nie musisz wszystkiego przeznaczac na wydatki wspolne rodziny. Wysuplanie na raz kilkunastu tysiecy moze byc trudne, ale z drugiej strony można przecież odkładać co miesiac jakąś niewielką sumę aż w koncu uzbiera się większa suma któregos miesiąca, którą będzie mozna wydać na coś konkretnego. 

Ogólnie warto jest też zwrócić uwagę na to jak popularne stały się płatności bezgotówkowe: https://polskabezgotowkowa.pl/ Na przykład tutaj. 

Edytowano przez chances
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt dobry w oszczędzaniu pieniędzy. Staram się zarabiać więcej, więc nie robię tego. Oprócz mojej głównej pracy mam hobby, które przynosi niezłe dochody. Jeśli jesteś dobry w jakimkolwiek sporcie, powinieneś spróbować także tej strony https://zaklady-bukmacherskie.online/pinnacle-zaklady-bukmacherskie/. Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...