Jump to content
kamdo

Jak oszczędzacie pieniądze

Recommended Posts

Zawsze jak wpłynęła wypłata to odkładałam sobie określoną kwotę na konto oszczędnościowe, uznaje ze te pieniądze są nie do ruszenia. Oczywiście odkładana kwota musi być adekwatna do zarobków.

Ogolnie dobre konto oszczędnościowe ma Santander, zobacz sobie sam.  Santander promocja. Jak tutaj. 

Edited by kacpee
Link to comment
Share on other sites

Co do oszczędzania pieniędzy, warto przy robieniu zakupów patrzeć na promocje w marketach za pomocą gazetek internetowych, np. w Biedronce jabłka potrafią kosztować ponad 3 zł, dzisiaj kilo kosztowało niecałe 1,40, w Leclerc ogórki szklarniowe ostatnio było za niecałe 6 zł. normalnie potrafią kosztować ponad 11 zł.

Poza tym warto poszukać jakiś okazji w Internecie, jeśli potrzebny jakiś nam sprzęt elektroniczny. Możemy zyskać nawet parę stówek do przodu. Przy okazji robienia zakupów i korzystając z samochodu, warto z czterech kół korzystać tylko w przypadku większych zakupów (zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne ceny paliwa).

A kupując na bazarze np. koszulki warto zapytać o cenę, bo tutaj może być znaczna, u jednego sprzedawcy ten sam towar kosztuję 30 zł, u innego dwa razy więcej. Markety mają też karty lojalnościowe, warto z nich korzystać, np. dzięki karcie Moja Biedronka kiedyś kupiłem pudełkowe wydanie wszystkich części The Elder Scrolls, które normalnie kosztowało 80 zł, a zapłaciłem niecałe 56 zł.

Wogóle to w przypadku kupna gier w wersji cyfrowej korzystać z wszelkich rodzajów promocji, strona łowcy gier oraz ggdeals bardzo ułątwiają wyszukiwanie wszelkich rodzajów okazji.

Link to comment
Share on other sites

Warto podzielic oszczędności na cele. My mamy kwote dedykowana na czarna godzine, kwotę na niespodziewane wydatki medyczne, a poza tym kwoty przeznaczone na konkretne cele np remont, urlop, nowy komputer - te wydajemy jak przyjdzie pora i zbieramy na nowo.

Druga rzecz, to okreslenie jak wazne rozne wydatki dla Ciebie. Pasja jest ważna i masz "prawo" wydawac na nia pieniadze, nie musisz wszystkiego przeznaczac na wydatki wspolne rodziny. Wysuplanie na raz kilkunastu tysiecy moze byc trudne, ale z drugiej strony można przecież odkładać co miesiac jakąś niewielką sumę aż w koncu uzbiera się większa suma któregos miesiąca, którą będzie mozna wydać na coś konkretnego. 

Ogólnie uważam, ze całej kasy nie ma co trzymać jedynie w złotówkach.  Podpowiem, ze aktualnie dobre konto oszczędnościowe w euro ma Getin bank - daje ponadto możliwość oszczędzania również i w dolarach. 

Edited by chances
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...