Skocz do zawartości

Komputer za 3,5 tysiąca złotych


Problematyk12

Polecane posty

Witam!

zakladam temat bo komputer mojego młodszego brata odmawia już posłuszeństwa :/ potrzebuje dla niego skrzynki za 3,5 tysiąca złotych (jeżeli wyjdzie pare stówek więcej a wydajność będzie lepsza to się nie obrazę :)) + do tego monitor za około 500/600 złotych jednak ceny monitora nie wliczamy do budżetu na skrzynkę. Gier typowo do gier tych starszych i tych najnowszych, jedyne o co bym prosił to dysk ssd 1TB i jakaś tania stacje CD-DVD, a brat bardzo prosił o przeszklona z jednej strony obudowę bo lubi patrzeć na światełka ze środka komputera :D Jeżeli o czymś zapomniałem to dajcie znać i wszystko dopisze, co do sklepu to obojętne, ostatni mój komputer dobrzy ludzie tutaj z forum złożyli mi na morele i jestem zadowolony.

Pozdrawiam !

Edit: kurczę zrobiły się 4 takie same tematy czy mógłbym prosić moderacja o usunięcie trzech poprzednich ? Przepraszam 😢

Edytowano przez Problematyk12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając potrzebę zmieszczenia się w 3500 zł, to wyszło mi coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/72d19f86/ + RX 6500 XT (choćby coś takiego). Jeśli chcesz zestaw z szerszymi możliwościami upgrade'u (dzięki lepszej sekcji zasilania), to przyda się lepsza płyta główna - MSI PRO B660M-A DDR4. Można mocno poprawić wydajność, jeśli dorzucisz do RX 6600 (pojawiają się już za ~1900 zł: #1, #2, #3). Ta karta pod względem wydajności miażdży 6500 XT, ale mocno wstrząśnie budżetem.

Monitor - LG UltraGear 24GN600

 

Kod zniżkowy na montaż: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ! 
trochę wczoraj myślałem, o komputerze i stwierdziłem, ze zwiększę budzet do 4200 zł żeby brat miał porządniejszy sprzęt, wszedłem na swój stary komputer i usunąłem niedostępne rzeczy i zastąpiłem niektórymi twoimi propozycjami i wyszło za to 2600 zł czyli zostało około 1600 zł na jakaś kartę graficzna. Tak to sie prezentuje, niestety nie znam sie na tym i nie wiem czy to w ogóle będzie działać, jeżeli mógłbyś spojrzeć, ocenić i dorzucić jakaś grafikę za 1600 zl, która jest dostępna na morele to byłbym bardzo wdzięczny, a jeżeli jesteś w stanie zrobić cos lepszego niż to co ja za 4200 zl to również bardzo bym Ciebie prosił o pomoc.

https://www.morele.net/inventory/info/9d997215/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejrzysz recenzje i3-12100F (link), to możesz dojść do wniosku, że zakup i5-10400F nie ma zbyt wiele sensu. Wydajność podobna, ale podstawka LGA 1700 zapewni jeszcze możliwość upgrade'u do 13-tej generacji.

Co do karty, to ciężko polecić GTX 1660 Super/Ti za 1650 zł, kiedy za 200-250 zł więcej można dostać dużo wydajniejszą RX 6600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli podmienić ta i5 na twoja i3 (oszczędzę na tym około 150 zł) i wrzucić rx6600 do tego zestawu ? Tylko pytanie, którego ? Czy jest jakiś dostępny na morele ? Zależy mi, żeby całość była poskładana w morele i skrzynka była gotowa odrazu do wgrania systemu. A tak ogólnie to co wysłałem po podmienię procka na ten zaproponowany przez Ciebie nie będzie się gryźć ? Wybacz za głupie pytania, ale jestem słaby w te klocki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Problematyk12 napisał:

Okej czyli podmienić ta i5 na twoja i3 (oszczędzę na tym około 150 zł) i wrzucić rx6600 do tego zestawu ?

Trzeba też podmienić płytę na model z chipsetem B660, żeby to było ze sobą kompatybilne. Poza tym, pamięci w Twoim koszyku należy wtedy podmienić na szybsze.

Godzinę temu, Problematyk12 napisał:

Tylko pytanie, którego ? Czy jest jakiś dostępny na morele ?

Jest MSI Radeon RX 6600 Mech 2X, ale jak sama nazwa wskazuje - chłodzenie rzeczywiście zasługuje na komentarz "meh".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm rozumiem, i ostatecznie rezygnuje z mojego pomysłu, zostanę przy twoim koszyku. Dodałem kartę o, której pisałem w pierwszej odpowiedzi i koszyk wyglada następująco: https://www.morele.net/inventory/info/92cb96f1

mam trzy  pytanka:

czy wszystko jest w porządku i nic z niczym nie będzie się gryzło ?

czy MOŻE da się uciąć z dwie stówki na jakiś mniej znaczących częściach ? Jeżeli nie to trudno ^^ 

czy na takim zestawie mój brat będzie mógł komfortowo grać w najnowsze gry w rozdzielczości full hd ?

Edytowano przez Problematyk12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Problematyk12 napisał:

czy wszystko jest w porządku i nic z niczym nie będzie się gryzło ?

Wszystko jest kompatybilne, więc teoretycznie nie powinno być problemów.

44 minuty temu, Problematyk12 napisał:

czy MOŻE da się uciąć z dwie stówki na jakiś mniej znaczących częściach ?

Najlepiej byłoby po prostu wziąć (o 200 zł tańszą) kartę z innego sklepu. Na reszcie komponentów będzie ciężko przyciąć.

44 minuty temu, Problematyk12 napisał:

czy na takim zestawie mój brat będzie mógł komfortowo grać w najnowsze gry w rozdzielczości full hd ?

Myślę, że nie powinno być z tym problemu. Poza tym, w przyszłości będzie można wymienić cpu i gpu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...