Skocz do zawartości
zorgan

Laptop do 6k do pracy i trochę do grania

Polecane posty

Cześć wszystkim. Mój Macbook Air A1366 już powoli dogorywa więc potrzebuje nowego laptopa. Przede wszystkim na uczelnię do kodzenia w C# i Pythonie. Pracuję jako Security Engineer więc tam mam styczność albo z dellami albo z moim służbowym thinkpadem także waga nie gra roli, wielkość też, bo zarówno 14 jak i 17 będzie pasować, bo laptop albo będzie w plecaku i rozstawiany na uczelni albo będzie leżeć podłączony do monitora w domu. Do grania mam PC, ale nie jestem przekonany czy płacenie 6k za laptopa ze zintegrowaną kartą graficzną ma sens, bo można mieć już z jakimś RTX i jednak jak trzeba gdzieś wyjechać to można zagrać w tego PUBG. Szukam tego najlepszego bang for the buck.

Zależy mi na dobrej klawiaturze, bo nie ukrywam macowe klawiatury są absolutnie wspaniałe. Myślałem o HP Victus, ale nie wiem czy nie wygląda to zbyt pięknie. Przyjmę wszelkie sugestie choć proszę - niech ten laptop z daleka nie krzyczy jestem do gier i świecę wszędzie gdzie się da. Ten Victus jest estetycznie stonowany stąd zwróciłem na niego uwagę. Dzięki z góry za wszystkie propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victus jest udanym następcą serii laptopów Pavilion Gaming. Z laptopów Helwlett Packard HP OMEN  ma trochę lepsze chłodzenie.  HP Victus podobnie jak HP OMEN 16 są dostępne z ekranami w rozdzielczości 1440p (*opcja). Niestety z tego co widzę są to laptopy z cpu AMD a Twoja propozycja jest na Intelu. 

Lenovo Legion 5-15 ma kartę rtx 130w. To jeden z najwydajniejszych laptopów do gier o dosyć stonowanym desingu. 

Laptop z dedykowaną kartą ma sens, kiedy możliwości wykorzystasz w grach i często ma wygodną numeryczną klawiaturę, natomiast lekka konstrukcja bez GPU typu MacBook jest lżejsza do codziennego przenoszenia i ma dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii. 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...