Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kurczakt

Przy próbie włączenia kompa monitor się nie uruchamia

Recommended Posts

Już kilka razy mi się tak zdarzyło, że przy próbie włączenia kompa, monitor mi się nie chciał uruchomić, ale bios nie wydawał żadnych dźwięków o awarii. Kabel mam na pewno dobrze podłączony. Czy może to być wina mojego słabego zasilacza, który podałem w sygnaturce, czy jakiś inny problem ?

Link to comment
Share on other sites

Przyczyn może być kilka, np. uszkodzony kabel łączący kartę graficzną z monitorem, uszkodzony monitor, lub też uszkodzona karta graficzna. Zasilacz również może być winowajcą, ale raczej tylko pośrednio, choć w sumie ze względu na markę i tak wypada go wymienić, na razie sprawdź napięcia.

Skoro problemy pojawiają się od czasu do czasu, to trudno to będzie stwierdzić co jest przyczyną, dobrze by było przetestować monitor (z kablem) na innym kompie, przez jakiś dłuższy okres oraz inny monitor (z innym kablem) na Twoim kompie.

Link to comment
Share on other sites

kolego radze ci podłączyc

a)monitor do innego komputera jak działa ok

b)Kabel łączący monitor z kompem do innego komputera jak tak to ok

c) Karte tak samo jak działa to mogły sterowniki paśc albo coś nie styka

Link to comment
Share on other sites

Co do zamienienia miejscami kości pamięci, to nie sądzę, by pomogło, bo mi to nie wygląda na problem z pamięciami (BIOS w takim przypadku coś by sygnalizował).

Sprężone powietrze może pomóc, ale nie musi, zależy co jest przyczyną.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj podłączyłem inny komputer do mojego monitora i monitor działa bez problemu, więc wygląda na to, że jest problem z moim kompem, według mnie najprawdopodobniej z kartą graficzną, więc chyba będę musiał wymienić zasilacz i kartę graficzną.

Link to comment
Share on other sites

Kto wie, być może wystarczy sama wymiana zasilacza, jak już pisałem pośrednio może on być winowajcą (np. podaje złe napięcie do karty graficznej), a być może winne jest jeszcze coś innego, np. płyta główna nawala, czy po prostu karta jest źle podłączona. Na Twoim miejscu sprawdziłbym więc najpierw kartę graficzną u kogoś, sprawdził napięcia i dopiero potem podejmował decyzje.

Od kiedy tak w ogóle występują takie problemy i jakie masz temperatury?

Link to comment
Share on other sites

Problem po raz pierwszy pojawił się kilka miesięcy temu, potem przez pewien czas był spokój aż ostanio kilka dni temu problem powrócił i teraz już wcale się nie chce włączyć a te słowa pisze już z innego kompa podłączonego do mojego monitora. Temperatur nie mierzę bo nie znam się na tym.

Link to comment
Share on other sites

No w sumie, skoro komp już w ogóle się nie uruchamia, to nie ma jak i po co mierzyć.

W takim razie najlepiej byłoby oddać kompa do sprawdzenia w serwisie, tam ustalą co jest nie tak, bo przypadkowo może Ci przyjść wymienić całość zanim sam znajdziesz usterkę. We własnym zakresie możesz sprawdzić podłączenie karty graficznej (czy dobrze leży w slocie, możesz wyjąć ją i włożyć dla pewności, wtedy obejrzyj również styki), obwąchać, czy coś nie śmierdzi spalenizną oraz przetestować kartę na innym kompie.

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi jeszcze powiedzieć czy Gainward Bliss ma dobre chłodzenie na mojej karcie ?

EDIT: dzisiaj rozkręciłem obudowę i okazało się, że był cały zakurzony więc go wyczyściłem dokładnie i okazuje się że jednak działa.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...