Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kurczakt

Przy próbie włączenia kompa monitor się nie uruchamia

Polecane posty

Już kilka razy mi się tak zdarzyło, że przy próbie włączenia kompa, monitor mi się nie chciał uruchomić, ale bios nie wydawał żadnych dźwięków o awarii. Kabel mam na pewno dobrze podłączony. Czy może to być wina mojego słabego zasilacza, który podałem w sygnaturce, czy jakiś inny problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka, np. uszkodzony kabel łączący kartę graficzną z monitorem, uszkodzony monitor, lub też uszkodzona karta graficzna. Zasilacz również może być winowajcą, ale raczej tylko pośrednio, choć w sumie ze względu na markę i tak wypada go wymienić, na razie sprawdź napięcia.

Skoro problemy pojawiają się od czasu do czasu, to trudno to będzie stwierdzić co jest przyczyną, dobrze by było przetestować monitor (z kablem) na innym kompie, przez jakiś dłuższy okres oraz inny monitor (z innym kablem) na Twoim kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamienienia miejscami kości pamięci, to nie sądzę, by pomogło, bo mi to nie wygląda na problem z pamięciami (BIOS w takim przypadku coś by sygnalizował).

Sprężone powietrze może pomóc, ale nie musi, zależy co jest przyczyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem inny komputer do mojego monitora i monitor działa bez problemu, więc wygląda na to, że jest problem z moim kompem, według mnie najprawdopodobniej z kartą graficzną, więc chyba będę musiał wymienić zasilacz i kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, być może wystarczy sama wymiana zasilacza, jak już pisałem pośrednio może on być winowajcą (np. podaje złe napięcie do karty graficznej), a być może winne jest jeszcze coś innego, np. płyta główna nawala, czy po prostu karta jest źle podłączona. Na Twoim miejscu sprawdziłbym więc najpierw kartę graficzną u kogoś, sprawdził napięcia i dopiero potem podejmował decyzje.

Od kiedy tak w ogóle występują takie problemy i jakie masz temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem po raz pierwszy pojawił się kilka miesięcy temu, potem przez pewien czas był spokój aż ostanio kilka dni temu problem powrócił i teraz już wcale się nie chce włączyć a te słowa pisze już z innego kompa podłączonego do mojego monitora. Temperatur nie mierzę bo nie znam się na tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie, skoro komp już w ogóle się nie uruchamia, to nie ma jak i po co mierzyć.

W takim razie najlepiej byłoby oddać kompa do sprawdzenia w serwisie, tam ustalą co jest nie tak, bo przypadkowo może Ci przyjść wymienić całość zanim sam znajdziesz usterkę. We własnym zakresie możesz sprawdzić podłączenie karty graficznej (czy dobrze leży w slocie, możesz wyjąć ją i włożyć dla pewności, wtedy obejrzyj również styki), obwąchać, czy coś nie śmierdzi spalenizną oraz przetestować kartę na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...