Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yaper

Obraz gwałtownie gaśnie, głośniki buczą. Pomaga jedynie reset.

Polecane posty

Ręce mi już normalnie opadają :///

Mój problem polega na tym, iż podczas normalnej pracy na moim komputerze (tj. włączona z reguły przeglądarka + Winamp) obraz nagle gaśnie, w głośnikach pojawia się buczący dźwięk, a jednostka chodzi nadal - dopiero reset pomaga. Wcześniej miałem podobny problem, tylko podczas grania się tak działo, to wymieniłem grafikę na nową - jak widać nie pomogło, gorzej: teraz nie muszę grać żeby mi obraz gasł.

Ma ktoś jakieś porady, co tu może być winowajcą? Zasilacz?

Konfig:

-MSI K9A2 Platinum

-AMD Phenom 9550 Quad Core

-Sapphire Radeon Vapor-X HD4850 1GB DDR3

-Patriot 2x2GB

-zasilacz Chieftec 450W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może być winowajcą, ale niekoniecznie. Sprawdź najpierw napięcia (link jak to zrobić w moim podpisie), wtedy się dowiesz. Bardziej pradwopodobne wydają się: uszkodzone pamięci (sprawdź programem MemTest86 lub MemTest86+), twardy dysk (zamieść screen-a z zakładki Health programu HD Tune), lub kiepskie chłodzenie (sprawdź temperatury).

Poza tym nie wykluczyłbym problemów programowych (sterowniki, jakiś wirus, czy ogólne problemy z Windows-em).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę mojego posta z innego tematu do bieżącego wątku:

Ja mam podobny problem do kolegi, tyle że obraz gaśnie mi przy normalnej pracy z przeglądarką i winampem, albo przy oglądaniu filmu. Podczas gaśnięcia obrazu w głośnikach słychać potworne buczenie i jeden z wiatraków w jednostce zaczyna szybciej się kręcić. Dopiero reset pomaga. Sam nie wiem, co z tym fantem mam zrobić? Nie tak dawno zmieniłem kartę z GeForce 8800 na Radeona HD 4850 z wzmocnionym chłodzieniem Vapor-X. Wcześniej na GeForce miałem ten sam problem tyle, że podczas grania w gry. Teraz po zmianie grafiki problem ujawnia się już przy normalnej pracy z przeglądarką. Nic się moim zdaniem nie przegrzewa, wina leży w czymś zupełnie innym. Podejrzewam zasilacz, ale na 100% pewny nie jestem. Z chęcią zmierzyłbym napięcia, ale mierników nie posiadam, a nawet jeśli to elektryk ze mnie marny... Chieftec 450W to niby solidna firma, ale kto tam wie... Być może zasilka nie radzi sobie z odpowiednim zasilaniem grafiki i w pewnym momencie następuje ta właśnie zwiecha obrazu.

Zamieszczam obiecane screeny z HD Tune:

hdtunehealthsamsunghd75.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. moim zdaniem wygląda w porządku, w takim razie zrób testy pamięci programem Memtest86 lub Memtest86+, zmierz napięcia (nie wiem jak to zrobisz, ale masz to zrobić miernikiem, patrz link w mojej sygnaturce) i poodciskaj kable w obudowie. Poza tym sprawdź, czy nie masz jakiegoś wirusa (możesz użyć darmowego skanera Dr.Web CureIt!).

No i poza tym obciąż grafikę Furmarkiem i monitoruj temperatury za pomocą GPU-Z oraz obciąż procesor Orthos-em lub Prime95 i monitoruj temperatury Coretemp-em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...