Skocz do zawartości
kamilnh1

Dzwięk przestrzenny

Polecane posty

Cześć, zakupiłem jakiś czas temu głośniki Logitech 5.1 Z906 i kartę dźwiękową PCI-E Creative Labs Creative Sound Blaster Z SE oraz posiadam przewody optyczne. Pobrałem też program sound blaster command ale nie mam pojęcia jak korzystać z dźwięku przestrzennego. Czy ktoś może mi pomóc w ogarnięciu tego problemu? Wrzucam też zdjęcia jak wyglądają panele od subwoofera karty dzwiękowej oraz od panelu sterującego. 

IMG_20220317_163020726.jpg

IMG_20220317_162702279.jpg

IMG_20220317_155549056.jpg

Edytowano przez kamilnh1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem optycznym podłączasz do karty dźwiękowej (optical out) a drugim końcem kabla do np. 3 wejścia w subwooferze. Przełączasz na panelu kontrolnym na input 3. Jak widać na obrazku masz dobrze podłączone bo podświetlona jest lampka decode. Co do dźwięku przestrzennego to będziesz miał w filmach które posiadają wsparcie dla dolby. Muzyka, gry, youtube tylko w stereo. W panelu sterowania dźwięku w windows musisz mieć ostawione jako domyślne urządzenie na SPDIF.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 16:24, kamilnh1 napisał:

Cześć, zakupiłem jakiś czas temu głośniki Logitech 5.1 Z906 i kartę dźwiękową PCI-E Creative Labs Creative Sound Blaster Z SE oraz posiadam przewody optyczne. Pobrałem też program sound blaster command ale nie mam pojęcia jak korzystać z dźwięku przestrzennego. Czy ktoś może mi pomóc w ogarnięciu tego problemu? Wrzucam też zdjęcia jak wyglądają panele od subwoofera karty dzwiękowej oraz od panelu sterującego. 

IMG_20220317_163020726.jpg

IMG_20220317_162702279.jpg

IMG_20220317_155549056.jpg

Jak te głośniki się sprawują? sam jestem zainteresowany kupnem. Aktualnie mam stare geniusy 5050 podłączone pod fiio e10k, ale szukam czegoś z lepszym p... ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak na typowe głośniki komputerowe bardzo mocny bass (obecnie najlepszy na rynku - kiedyś mocniejszy bass miał pewien model edifiera oraz poprzedni model logitecha obecnie oba niedostępne w sprzedaży) i dobra średnica oraz tony wysokie. W kategoriach audiofilskich to wiadomo co kupować na pewno nie głośniki komputerowe. Lepszy wybór jak już dla początkującego audiofila to monitory studyjne bliskiego pola np. Presonus Eris E4.5 para. W twoich starych głośnikach genius 5050 masz subwoofer 50W a tym modelu logitecha 165W. Więc jak szukasz czegoś mocniejszego to polecam.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...