Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

proud

Rozwiązany: Neverwinter Nights 2 i problem z akceleratorem 3D

Polecane posty

Witam,

Mam pewien problem i łudzę się, ze będzie ktoś chętny żeby w jego rozwiązniu mi pomóc.

Zaczynając od początku.

Zainstalowałem sobie Neverwinter Nights 2 + Maska Zdrajcy. Wszystko mi się zaktualizowało do najnowszej wersji, chcę sobie odpalić, a tu "nispodzianka"...

nwn2.jpg

Wszedłem w neta i znalazłem rozwiązanie, ale i tu wystąpił problem. Oto treść tego rozwiązania z innej strony (nie wiem czy mogę podać link więc kopiuję):

I problem: "Taki oto bład wywala mi gdy próbuje uruchomic gre

tu był screen, ale błąd identyczny jak u mnie wyżej

Karta 9600gt

win seven

byłbym wdzięczny z pomoc"

II odpowiedź nr.1: "Zaktualizuj sterowniki do swojej karty graficznej."

III odpowiedź nr.2: "nic mu to nie da, musisz podmienić plik "dxdiagn.dll" z katalogu Windows/system32 na ten z Visty (a jeśli masz system x64 to jeszcze podmienić go w katalogu SysWOW64) uprzednio nadając sobie prawa do tego pliku, tak jest po prostu czytałem o tym na zagranicznym forum, wiem, że działa bo sprawdzałem to"

Chciałem tak zrobić, ale tu pojawił się problem :icon_sad: Pobrałem plik "dxdiagn.dll" i chciałem go skopiować do c/windows/system32, ale nie mogę ponieważ przy próbje wklejenia pojawia się komunikat o braku uprawnień...

Mam Windows 7 i kartę graficzną Nvidia GF 8800 GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania są trzy:

1. Pogooglać za zmianą uprawnień do plików w Windowsie 7 - sporo zabawy, bywa kapryśne. W skrócie - PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia i dużo zmieniania (co się da to ustaw i się módl, że zadziała).

2. Skorzystać z jakiegoś Linuksa i z niego nadpisać ten plik - bardzo łatwe, tyle że trzeba mieć tego Linuksa ;).

3. Powinny już istnieć jakieś trojany, które mogą sobie z tym poradzić - ale tego rozwiązania zdecydowanie nie polecam.

Edycja:

Dodam też, że po zmianie tego pliku ustawienia rozdzielczości będziesz musiał zmienić ręcznie w pliku konfiguracyjnym gry (nwn.ini).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz prawy na ten plik, wchodzisz w zakładkę Zabezpieczenia. i teraz musimy sobie nadać max ustawienia. W tabelce nazwy grupy lub użytkownika wybierasz User czyli swoje konto i klikasz u dołu okienka przycisk Zaawansowane. W pierwszej zakładce Uprawnienia bierzesz Zmień uprawnienia. W okienku, które się pokarze ponownie zaznaczasz User i klikasz na edytuj, tam zaznaczasz wszystko co się da. Teraz wracamy do zakładki Właściciel bierzesz Edytuj i wybierasz User, klikasz OK i już powinieneś móc podmienić plik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za odpowiedź. Szkoda, że nie zajrzałem wcześniej do tematu. Zrobiłem tak jak piszesz, tylko, że uruchomiłem system w "Safe Mode". Jednak problem rozwiązany, a NWN się uruchomiło.

Wszystkim za pomoc wiekie dzięki.

P.S. Myślę, że można zamknąć temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...