Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qrowsky

Daft Punk

Polecane posty

DAFT PUNK
Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter

Daft%20Punk%20Daft_Punk.jpg


Nawet jeżeli nigdy nie słyszałeś tej nazwy, to i tak... słyszałeś ich piosenki. ^^ One More Time czy Harder, Better, Faster, Stronger zna chyba każdy.

Daft Punk tworzą muzykę elektroniczną którą trudno zakwalifikować ogólniej. Przedstawicie Daft Punka to dwaj francuscy artyści skryci za 'strojami robotów'. IMO bardzo fajny zabieg, dzięki czemu zespół zdobył taką oryginalność i rozpoznawalność.

Bez zbędnych ceregieli muszę powiedzieć, że Daft Punk to najlepsza muzyka elektroniczna jaką znam. Jest świetna, tak do zabawy jak i spokojnego samotnego słuchania. Oczywiście nie uświadczysz u nich inteligentnych tekstów bo nigdy w muzyce elektronicznej o teksty nie chodziło. Zamiast tego mamy, co tu dużo gadać, świetną muzykę. Dziwne, 'kosmiczne' wręcz dźwięki wraz z często modyfikowanym wokalem tworzą świetny klimacik.

Moją ulubioną płytkę na dzień dzisiejszy (bo jak na razie posiadam tylko 2) jest Discovery. Niesamowita po prostu.

Warto również wspomnieć o filmie anime który z pewnością zapisał się w historii animacji japońskiej, jako film gdzie najważniejszy nie jest obraz czy dialogi a... ścieżka dźwiękowa która jest po prostu płytą Discovery. Co jest jeszcze bardziej niesamowite - nie chodzi tu tylko o klimat muzyki ale także o słowa w niej zawarte. Tak więc cały film, w którym nie jest nagrana ani jedna scena dialogu, opowiada dość ciekawą historię obalającą dzisiejszy mainstreamowy biznes muzyczny, praktycznie tylko i wyłącznie dzięki muzyce. Kolejny ciekawy zabieg tego wspaniałego zespołu.

No i w 2010 roku podobno wychodzi nowa płytka. Po prostu nie mogę się doczekać!

~
@down - Taa, też nie uważam tego za House, ale zaryzykowałem stwierdzenie, bo przed napisaniem posta sprawdziłem i 2 na 3 serwisy mi stwierdziły, że to House. Anyway, fix'd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daft Punk to house? Doesn't compute.

A zdecydowanie duecik jest unikatowy i gra takąż muzykę. Szkoda jedynie że trudno trafić na ich CD w Polsce (single jeszcze jako tako, ale LP to orka przez Allegro i distro). Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić Ma... wróć, chciałbym polecić dwa albumy mp3 z remiksami. Pierwszy jest w stylu chiptune (8bity!!!), czyli Da Chip. Niestety oficjalna strona projektu szybko wygasła :( ale parę dobrych dusz udostępniła zaraz mirrory tego cacka. Oto linki:

Album właściwy

Bonus tracks

Drugi to "tylko" zwykłe remiksy, ale kapitalnie wykonane.

Remix After All

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że serio nigdy ich nie znałem do momentu gdy na GOL'u nie zobaczyłem gramy z DJ Hero. Później kilka filmików oraz trailer na gametrailers, trochę na youtube'ie aż w końcu słucha się teraz Harder, better, faster stronger , Technologic, Something about us, Around the World. Ogólnie nie przepadam za techno i muzyką elektroniczną ale oni są spoko i fajnie się ich słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek dla Daft Punk, maja specyficzny styl i za to im dzieki, polecam ich płyty nagrywane "live" są naprawde fajnie zrobione, miksy kilku utworków w jednym kawałku, dają czadu na koncertach.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jak na człowieka, który regularnie słucha muzyki z zupełnie innych rejonów to 'robociarze' dają nawet radę kilkoma kawałkami z YT. Nic że praktycznie nie ma tekstu do zapamiętania jak np. w Around the World, ale bity czy tam ogólnie elektroniczny podkład jaki dają całkiem niezły jest... a mówi to osoba związana mocno z metalem ;P A kawałek Harder, Better, Faster, Stronger słyszałem wcześniej, lecz w ogóle nie kojarzyłem kogo to jest :-] Teraz już tak. 'Francuskie roboty'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham ich od czasu kiedy szukałem nazwy kawałka "Technologic" z reklamy jakiegoś samochodu. Są najlepsi w swoim rodzaju. Fakt, może i monotonii, ale mi się podoba ta monotonia. Najlepsza ich płyta to Alive 2007, a kawałek to Harder Better Faster Stronger, Around The World z tejże płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daft Punk ?? - TAK :happy:

Oni trochę kontrastują, bo w sumie album "Discovery" to zupełnie inny rodzaj muzyki przez nich kreowanej niż pierwszy który wydali i ostatni. Muzyka fajna na imprezie, ale osobiście - poza wspomnianym Discovery - jak dla mnie totalnie nie do słuchania na codzień. Jeszcze fajnie kawałki mieli w audycji dla stacji BBC Music - niektórych w ogóle nie ma na żadnym albumie a są naprawdę niezłe. Takie pomieszanie "Human After All" i "Discovery" ale miło się tego słucha :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki totalnie rozłożyli mnie soundtrackiem z nowego TRONa. Ale tak totalnie. Nie dość, że muza współgra z każdą sceną wręcz wybornie, to jeszcze wszystko jest jednym wielkim miksem orkiestry z elektroniką, momentów brzmiących wręcz amigowo, a i ukłon w stronę OSTa z pierwszego TRONa się znalazł. Niby DF to zupełnie nie moje rejony, ale Jasia-Michasia się trochę słucha, a i spacesynth mnie w pewnym sensie wychował (Laserdance any?). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w zupełności, Polip. Soundtrack do Tron: Legacy jest nieziemski i w połączeniu z efektami specjalnymi i ogólną wizualnością filmu tworzy powalający, ociekający cybernetyką klimat. Ogólnie Daft Punk lubię, głównie za takie kawałki, jak One More Time czy Aerodynamic, a tym soundtrackiem pokazali klasę i zasługują na Oscar'a za coś oryginalnego, niebanalnego i sprawiającego wrażenie, iż to film został wykonany pod tą muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mh, z moją obecną obsesją na punkcie DP, niewyobrażalnym nietaktem z mojej strony byłoby nienapisanie czegoś w tym temacie. ;]

Słyszałam, że dla wielu Daft Punk są bogami muzyki elektronicznej, czytałam te wychwalające ich pod niebiosa opinie. W końcu postanowiłam sama się przekonać o tym, jak to z nimi naprawdę jest. A rezultaty są, cóż, dosyć oczywiste. :D

Jeśli uważasz, że taka muzyka nie jest w Twoim guście, lepiej zastanów się nad tym dwa razy. Na początku dosyć sceptycznie podchodziłam do muzyki elektronicznej, praktycznie wszystko mi w niej nie odpowiadało. Skupiałam się bardziej na rocku, metalu i tym podobnych. Ale zdecydowanie warto być ołpenmajndem i posłuchać czasem czegoś zupełnie innego. Absolutnie nie żałuję poznania DP, są niesamowici, oryginalni, i oborzezielony, pragnę pojawić się na ich koncercie.

A już na pewno kolejnym sukcesem było stworzenie soundtracku do filmu TRON: Legacy, w którym nie zabrakło ani spokojniejszych, klimatycznych kawałków, ani tych naładowanych energią. Powalająca mieszanka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że DP byli martwi w okresie 2007-2010, i nie jestem pewien, czy koncertują.

U mnie wygląda to tak

Homework>Alive 97">Discovery>Alive 07">Human After All

OST do TRONa nie liczę, bo to inna półka.

Banda smarkaczy, która ruszyła z miejsca House.

Sława na pewno ich trochę złagodziła, Discovery nie jest już taki zwiariowany jak Homework, Alive 2007 nie jest tak surowy jak Alive 1997.

Human After All osobiście niezbyt mi się podoba, IMO nagrany nieco na jedno kopyto.

Starzeją się i nie są już kierowani młodzieńczą fantazją, teraz kombinują co zrobić, by kasy starczyło do końca życia.

Discovery powinni wydać pod innym szyldem, bo większość kojarzy ich tylko z tym albumem, który nie jest zły, jednak zabił ich wizerunek trzepniętych DJów z Francji. Zrobili to dla kasy, nie dla klasy, no ale tak już w komercyjnym świecie bywa.

http://www.youtube.com/watch?v=Uaq285eGnLA

To był Daft Punk.

Le Knight Club i Together (inicjatywy związane z tym duetem) to esencja Francuskiego House'u, a Daft Punk to marka, na której zarobili najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...