Skocz do zawartości

Obudowa


Polecane posty

Jak trwoga to na forum cdaction ?

Szukałem obudowy i kupiłem Lian Li Lancool II Mesh Performance. 

Jestem bardzo rozczarowany. Nie obudową ale wentylatorami, jest głośno, każdy wydaje inne dźwięki , powiedziałbym że wszystkie są wadliwe. Zastanawiam się, czy mam takiego pecha z tym egzemplarzem czy ta obudowa to badziew. Reklamować to czy zwracać? Jeśli odeślę to co kupić aby uniknąć takich przykrych rozczarowań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem choćby na reddicie, to nie jest to odosobniony przypadek. Rozumiem rozżalenie, ale jest to swoistą normą, że producenci nie wkładają wybitnych wentylatorów do swoich obudów. Albo oferują słabą wydajność, albo są głośne, a czasem jedno i drugie.

Usiłowałeś sterować tymi wentylatorami z poziomu BIOSu?

 

Jeśli obudowa (z wyłączeniem tych nieszczęsnych wentylatorów) Ci odpowiada, to można ewentualnie wymienić wentylatory na Arctic P12/P14 - tylko należy je odpowiednio ustawić, bo na niektórych prędkościach potrafią wydawać nieprzyjemne dźwięki (link).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że wentylatory dołączane do obudów są gorszej jakości, ale nie spodziewałem się czegoś takiego.  Zresztą na recenzjach żadnego hałasu nie było.

Nawet nie pomyślałem, żeby cokolwiek ustawiać skoro na 45% prędkości jest tak źle. Może rzucę okiem. Podesłał bym Wam jakieś nagranie ale chyba nie ma na tym forum takiej opcji? Może na youtube coś wrzucę.

Podmiana wentylatorów to jest jakaś opcja, ale czy podmiana na takie, które jak sam piszesz też są problematyczne... Ile kosztują takie "dobre"? 50/100 zł? No i wybrałem tę obudowę właśnie ze względu na zestaw 3 wentylatorów PWM z czego aż dwa 140 mm (nawiasem mówiąc z 4000D i P400A zrezygnowałem właśnie z tego powodu).

 

 

Nowa obudowa? Po tym doświadczeniu to chyba taka: do 500-600 zł wliczając wentylatory, nacisk na jakość, zlew na RGB. Jeśli jest opcja droższa to rozważę, priorytetem jest jakość.

Mój sprzęt obecnie to:

płyta ATX (Asus Prime z490p jeśli to ważne)

10900 + wysłużona Fera 2 chyba

Gigabyte gtx 1660 Super OC - abominacja piekielna, ze względu na nią pomyślałem o obudowie nastawionej na wentylację, ale chyba niedługo ją wymienię być może na 6700 XT Red Devil

 

Nie wydaje mi się jednak, żeby mój obecny sprzęt był tak ważny, bo na pewno będę chciał w tę obudowę włożyć jeszcze dużo innych rzeczy w przyszłości. Nie ma mowy, żeby nowa obudowa powiedzmy mieściła obecny zestaw na styk czy cuś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są Fluctusy od SPC, ale to 120mm - https://www.x-kom.pl/p/662669-wentylator-do-komputera-silentiumpc-fluctus-120-pwm-120mm.html

Bardzo wydajne i ciche wentylatory.

Alternatywnie 140mm - https://www.x-kom.pl/p/650903-wentylator-do-komputera-fractal-design-aspect-14-rgb-pwm-black-frame-triple-pack-3x140mm.html

Te są z podświetleniem, ale zawsze można wyłączyć a cenowo wychodzą taniej w 3-packu niż 3x wersja bez RBG.


Z bud ciche wentyle mają m.in.

https://www.x-kom.pl/p/630239-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-2-compact-czarna.html

https://www.x-kom.pl/p/521812-obudowa-do-komputera-corsair-275r-airflow-black.html

Oczywiście warto tak ustawiać wentyle, żeby się nie kręciły na pełnej prędkości, bo wtedy każdy wentylator jest słyszalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zostać przy aktualnej obudowie, to wymień te 2 sztuki 140mm na Noctua NF-A14 PWM (czarne prawdopodobnie mają najlepszą cenę w Amazonie). To powinno załatwić sprawę na lata.

Gdyby już zmieniać obudowę, to możesz rozważyć coś mieszczącego chłodnicę 360 mm na górze, jak np. bq! Silent Base 802. Wentylatory nie są zbyt wydajne (bez obaw, temperatury na "stocku" są jak najbardziej w porządku), ale przynajmniej jest cicho. W przyszłości będziesz mógł je zmienić, gdy znajdziesz trochę wolnych środków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, żadna z tych obudów nie ma nawet stockowych wentylatorów PWM. Może niepotrzebnie upieram się na PWM.

 

A gdybym wziął obudowę z zamiarem wymiany wentylatorów, są jakieś tańsze opcje? bq! 802 czy Meshify 2 są spoko, ale w tej cenie oczekiwałbym już zadowalających wentylatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba zbyt "dramatycznie" wypowiedziałem się o jakości wentylatorów dodawanych do obudów. :whistling:

 

Nie musisz wymieniać wentylatorów w Meshify 2 i Silent Base 802, bo przewiew jest dobry:

https://www.youtube.com/watch?v=qTW2KHGzbM0

https://www.youtube.com/watch?v=XsiffsT5li8

https://www.youtube.com/watch?v=94l1c5dMRX8

Ale jakby co, to możesz to zrobić w przyszłości, bo zawsze to trochę obniży temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancool II Mesh  ma o 6 mm więcej miejsca na chłodzenie, hub dla wentylatorów i jedne złącze USB więcej. Corsair ma za to filtr z przodu. ? Myślę, że możesz śmiało dokonać wymiany.

W przyszłości zawsze możesz wymienić wentylatory - choćby na nowe Noctua NF-A14, kiedy wreszcie się pojawią (link).

 

Z większych obudów możesz rozważyć jeszcze Phanteks P500A, która powinna mieć solidniejsze wentylatory niż Lian Li, bo firma ma spore doświadczenie w tej materii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja 2x 140 mm + 1x 120 mm wygląda rozsądnie, bo będzie to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż 4x 120 mm.

Spośród 140 mm możesz wybrać wspomniane już Noctua NF-A14 PWM (brązowe lub czarne - wersja brązowa ma więcej dodatków w zestawie). Noiseblockery B14-PS są wydajniejsze, ale nie mogę wykluczyć, czy w 4000D Airflow wystąpi taki efekt, gdy zamontujesz je z przodu (link). Na tył możesz wrzucić Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-PS (jest również na allegro z darmową wysyłką z pakietem smart).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy zajmę się wentylatorami dlatego chciałem podsumować temat. Corsair 4000D Airflow okazała się dobrą obudową, jest znacznie lżejsza ale też zauważalnie mniejsza od Lian Li. Budowało się w niej bardzo dobrze z wyjątkiem kilku śrub. Co najważniejsze wentylatory nie hałasują za bardzo, są jak najbardziej akceptowalne. Ma USB typu C którego nie jestem w stanie podłączyć do mojej płyty ?

Dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że nie będę musiał zakładać zbyt wielu podobnych tematów i ominą mnie takie przykre niespodzianki jak z tą obudową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...