Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bumjang

Macie perwersyjną przyjemność w grzebaniu w plikach gry?

Polecane posty

Mi się kiedyś udało zmienić cenę broni w cs'ie.

Roboty było strasznie dużo, ale w końcu się udało :P

Jak pograłem z botami, to działało, ale przy wchodzeniu na serwer podmieniło plik na oryginalny :( A szkoda.

PS. Twórcowi serwera "PROsiaczek" się chyba też udało - admini w pierwszej rundzie sobie często CKMa kupują.

Errors - Ja se podmieniłem terroristów z ctkami, ale mnie często z serwerów wywalali :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że "grzebiąc" w plikach przeważnie łamie się warunki EULA (licencji), ...

Witam,

Poniżej trochę OT, ale:

Ostatnio interesowały mnie postanowienia EULA w świetle ustawy o prawie autorskim. Wynika z niej, że analizowanie, modyfikowanie i dostosowanie do własnych potrzeb programu komputerowego (tj. gry) jest jak najbardziej LEGALNE. Muszą być spełnione dwa warunki: 1) trzeba nabyć legalnie program/grę, 2) rezultaty pracy nad programem nie mogą być publikowane, tym bardziej w celach zarobkowych (jest to możliwe po uzyskaniu zgody właściciela praw autorskich).

Pozdrawiam

Parę lat temu grzebałem sporo w UFO: Enemy Unknown.

Używałem edytora hex.

Udawało mi się podmieniać typy broni, również wymyślić nowe, tj. nowy rysunek, parametry, amunicję, itd.

Teraz są dostępne specjalizowane edytory, można zmieniać prawie wszystko, ale to już nie to co grzebanie w hexach.

Motywacją do tego były błędy w UFOpedii, które chciałem poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was modyfikował i grzebał w grze po to, by sobie ją ułatwić itp. Np. nie można było sobie poradzić w jakimś etapie w grze, więc coś w grze modyfikowało się odpowiednio i po to, by przejść dany etap? Albo ktoś z was modyfikował broń tak, by była wiele razy potężniejsza, niż wcześniej? I czy ktoś modyfikował coś dlatego że... poprostu coś go denerwowało w tej grze i zmienił to, by go nie wkurzało? :happy: Ciekawy tego jestem... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD

Ja raczej nie, nie kręci mnie taka "zabawa" :).

Ja najczęściej modyfikuję coś w ustawieniach cfg w CSie albo przy broniach, a w innych grach podmieniam tła, podkłady, czasem sobie spolszczam itp..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD

Ja raczej nie, nie kręci mnie taka "zabawa" :).

Mnie też nie kręci. Takie ułatwianie sobie gry jest denne i głupie. Tak robia tylko niedoświadczeni i leniwi gracze. Ja wole się pomęczyć w grze, niż ułatwiać ją sobie za pomocą kodów itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD

Może jak ktoś jest zdesperowany (przechodzi jakąś misję enty raz...) to wtedy zmieni sobie statystyki w plikach gry i jest do przodu :). Aczkolwiek radość z pokonania jakiegoś bossa po wielu trudnych walkach jest lepsza niż prosta gra na kodach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

No na pewno jak ktoś siedzi przy jakimś etapie przez np. 6 godzin i męczy się i męczy i nie może przejść, to jakoś sobie to ułatwi. Ale tak jak mówisz - radość z tego, że samemu sie coś przeszło jest wiele większa, niż granie na głupich kodach. Mi jeszcze nigdy sie tak nie zdarzyło, że w jakiś sposób ułatwiałem sobie gre, bo nie mogłem przejść.

A tak w ogóle co do kodów kodów... To jak grałem w GIII (bez żadnego patha!) to nie było nigdzie w Monterze Vareka i chodziłem po całym mieście go szukać. Wkurzyłem sie i wpisałem kod, który teleportował mnie do danej postaci. W tym przypadku do Vareka. Jak sie okazało Varek był... pod terenem gry! Z powrotem problemu nie miałem, bo użyłem teleportu. Gdy poszedłem do zamku Varek był spowrotem. Naprawde GIII bez patha jest uciążliwe... :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD

Może jak ktoś jest zdesperowany (przechodzi jakąś misję enty raz...) to wtedy zmieni sobie statystyki w plikach gry i jest do przodu :). Aczkolwiek radość z pokonania jakiegoś bossa po wielu trudnych walkach jest lepsza niż prosta gra na kodach.

Ja osobiście prędzej usunę grę niż wpiszę kod ;) Chociaż... mam problem z GTA SA ( pliki save są corrupted :confused: i nie mogę ich uruchomić. Jeśli wiecie jak można ten problem bez reinstalki Windowsa załatwić to będę wdzięczny) więc gdy włączam nową grę wstukuję kody na bron by sobie trochę postrzelać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo "grzebałem" w plikach od GTA:SA. Przeszedłem grę 2 razy i postanowiłem troszkę rzeczy pozmieniać. Strasznie denerwowała mnie nauka pływania. Kilka zmian w plikach i maksymalna pojemność płuc po 30 sek nurkowania. Snajperka - półautomat czy RPG strzelający serią potrafiły przynieść nieco frajdy. Niezwykle też się ubawiłem, gdy wystartowałem w zawodach low-riderów minivanem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Gdy zainstaluje grę to pierwsze co rorbię to testowanie jej, a drugie to przegrzebanie plików. Zwykle np. podmieniam muzykę na blues.... :D Oprócz tego często( gdy się da) przerabiam interfejs. Jak mi si jakiś np.kursor spodoba to go "wydobywam". Z muzyką to samo. Zwykle podmieniam splashe i skiny;) na swoje własne. Ikonki gry itd... też. Mam z tego nawet więcej przyjemności niż z samego granie. Zwykle. ;) Często podmieniam wszystko co sie da. Dlatego też lubię 2D.... ;) Wszystko da się podmienić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną postać też? Są tu jacyś gracze, co zmienili sobie lub też 'podkręcili', czy zmodernizowali główną postać w grze? Np. z takiego powodu, że poprostu kogoś wkurzała i postanowił ją troche zmienić albo też zmienił ją na swoje upodobanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam grzebać w plikach gry , niekiedy da się podmienić dzwięki ( np w cs zamiast komędy !go go go mam.......pierd )pamiętam jaką miałem radochę jak znalazłem dodatkowe bronie w jakimś starszym FPSie (chyba spec ops )taaak to było coś niesamowitego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modow nie robie ani plikami sie nie interesuje, ale kiedys sam 'wykombinowalem' cos dosc ciekawego. Kiedys gdy gralem w CS1.6 poszedlem do kumpla, ktory z kolei katowal CS:CZ. Gdy zobaczylem modele broni (wygladajace o niebo lepiej niz w 1.6) od razu pomyslalem, ze moge je pszeniesc do 1.6. Kumpel dal mi gre na kilka dni i rzeczywiscie udalo sie wykonac taki zabieg, ale dzwiek zostal stary. Dodam tylko, ze nie wiedzialem wtedy, iz takie rzeczy robi sie w CS masowo.:) Sam wpadlem na pomysl i to zrobilem - dopiero pozniej dowiedzialem sie o istnieniu FPSBANANA.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio :D coś mnie kusiło urzyć stworoznego przez kogoś skina do Medal of honor AA :D, i okazało się mnie nie widać :), i tak kosiłem z snajperki że ten kto wszedł na server myślał że ja się kampię :), ale potem miałem dość, bo co to za frajda stzelania :D do głu..la co mnie nie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, muszę przyznać że jestem dość zdziwiony odpowiedziami w tym temacie...

Jedyny plik z jakiego korzystam to louncher.exe, czasami zdarzy się jakiś edytor map czy aktualizacja. Zwykle nawet do folderów nie wchodzę, tylko na pulpicie trzymam.

W sumie, nie pomyślałem o tym, by grzebać w plikach gry. ;'P Po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...